Elling (2001)

Opravdu nechápu, co je na tom tak skvělé. Psychické potíže samy o sobě zrovna moc vtipné nejsou a způsob zpracování tématu mi vtipný taky nepřišel, takže proč ta vysoká hodnocení? Nechápu, nestíhám... Byla bych vděčná, kdyby mi někdo, komu se film opravdu líbil a zdál vtipný, popsal jednu jedinou scénu, která ho rozesmála, protože já jí tam vážně nenašla.

Bruno (2009)

Naprosto geniální. Ne všichni ale mají tak zvrácený smysl pro humor jako Cohen, režisér, já a ostatní diváci, kteří dali téhle ujetnosti pohybující se na hraně dobrého vkusu pět hvězdiček.

Temné stíny (2012)

S Burtonem to jde čím dál víc z kopce...

Špatně rozdané karty (2004)

Film byl rozhodně dobře natočený, děj záživný, jen mi trošku unikl celkový smysl toho všeho. Zaplíst se s drogama a mafiánama není žádná prdel, to je jasný jako facka. A závěrečná katarze a z ní plynoucí myšlenka, že "nejdůležitější hodnotou v životě je zodpovědný postoj" zrovna objevná taky nebyla.

Nana (2005)

Takový oddychový postteenagerovský snímek podle západního vzoru, který je postavený hlavně na ději a výrazných hlavních postavách. Kdyby se jednalo o západní snímek, určitě bych ho zařadila mezi průměr (3*), který neurazí, ani neohromí, podobných filmů už tu byla natočeno fůra. Ale tady jsem byla naprosto unešená JAPONSKOU rockerkou Nanou, jejím zpěvem a ústřední písničkou (http://www.youtube.com/watch?v=bu5Ro2WitL4&feature=related).

U mě dobrý (2008)

Nejdřív se film tvářil, že bude o konfliktu mladé (protikapitalistické) a staré (undergroundové) generace, a nakonec se z něj vyklubala komediální fraška, jejíž hlavním tématem byly skořápky. Neříkám, že jsem se nebavila, ale záměr pana Hřebejka mi trochu unikl. O čem to teda jako mělo být? Možná to ani sám pan režisér nevěděl, anebo si to po nadějném začátku rozmyslel a film strhl úplně jinam (aby se zavděčil masovému divákovi, který se potřebuje za každou cenu pobavit?). Upřímně musím říct, že je to velká škoda, protože konflikty otce, undergroundového "veterána" s bohatou protirežimní minulostí, který teď už pokojně sedí v Mekáči a popíjí svou cocacolu, a syna protestujícího proti konzumní amerikanofilní společnostim slibovaly mnohem víc. A jedna absurdita na závěr - že by současný nonkomformní mladík nepoznal Plastiky? A řekl o nich, že je to sračka? Tady pan Hřebejk současnou mládež poněkud podcenil.

Montevideo, cesta za snem (2010)

Nemám ráda fotbal, ale tohle byla jedna velká báseň - ta hudba, ty obrazy - prostě nádhera!

Pusinky (2007)

A z filmu vyplývá mimo jiné i ponaučení, že nejzlejší a nejzákeřnější jsou vždycky "tlustý velryby"...

Insomnie (1997)

Hodně povedená "detektivka", která vlastně ani není detektivkou, spíš zajímavou psychologickou sondou a menším "thrillerkem". Stellan Skarsgård je v hlavní roli báječný - přesvědčivý tak, jako by ani nehrál. Hlavně kvůli němu mi jde proti srsti Nolanova verze s Al Pacinem v hlavní roli, ale do budoucna ji plánuju pro srovnání zhlédnout.