Vyproštění (2020)

Neskutečný akční nářez, který prostě šíleně lahodí oku. Nejenom, že to Hemsworth krájí jako bůh ale musím vyzdvihnout i tu netradiční práci s kamerou. Obrovské překvapení a Netflix může zase slavit!

Papírový dům (Netflix verze) (2017) (seriál)

Věděl jsem, že tento seriál existuje, ale nikdy jsem mu něvěnoval velkou pozornost, myslel jsem si prostě, že je to nějáká jedna povedená španělská vlaštovka, která jednoduše nemůže konkurovat větším a známějším věcem. Sakra, jak šíleně jsem se mýlil. Tohle je prostě něco naprosto geniálního a měl jsem pocit, jak kdybych se vrátil o deset let zpátky a hltal Prison break, díl po dílu. A není to náhoda, protože mi to opravdu místama Scofielda a spol. připomínalo. Jedna z dost podstatných věcí, jsou hlavní postavy a ty prostě nejde nemilovat, protože vám tak moc přirostou k srdci. Promyšlení každeho detailu a faktor toho, že opravdu nejde myslet úplně na všechno, dělá z La casy de papel nepřevídatelnou podívanou, kde o zvraty prostě není nouze. Během tří dnů jsem jako totální závislák sjel čtyři série a prostě nemám slov. Nevěřil jsem, že mě prostě něco ještě dokáže v seriálových vodách takhle strhnout a absolutně si mě získat. A když jsem pak zjistil, jaký je to ve světě fenomén, už je mi to vše jasné. To s tou vlaštovkou, bylo prostě totálně mimo. Můj nový favorit a absolutní špička v mém seriálovém životě. Bella Ciao!

Frčíme (2020)

Pixar to opět dokázal, opět vydojil emoce na maximum a vytvořil úžasný fantasy svět, který bude doufám znovu figurovat v nějákém sequelu, protože ačkoliv byl tady jasným hlavním tahákem, byl využit strašně málo. Ale i přesto, je Frčíme perfektní svěží vánek z pixarovských studií. Zařaď F jako Frčíme!

Kde je moje tělo? (2019)

Tohle bylo neskutečné pohlazení na duši a naprosto příjemná animovaná jízda, která naprosto v pohodě obhájí tu nominaci na oskara. I never said it was easy. You can't win every time. That's life.

TY (2018) (seriál)

Co se týče seriálů, tak poslední roky opravdu velmi pečlivě vybírám, jelikož mě máloco opravdu pohltí. You jsem nakonec dal šanci, jelikož mě základní premisa opravdu zajímala a chtěl jsem vědět, zda mě to vůbec má šanci nadchnout. A je to pro mě absolutně neskutečná pecka, která mě šíleně strhla a já chtěl prostě další a další střípek skládačky. Joe je neskutečný creepy sympaťák a jeho myšlenkové pochody jsou prostě famózní. Ano, nelze nezmínit to, že je to místy předvídatelné, klišoidní a naprosto přetažené za vlasy, ale pokud na tyhle pravidla přistoupíte, dostanete naprosto dechberoucí serálovou nálož! Never let yourself panic.

Gentlemani (2019)

Gentlemani jsou neskutečné mistrovské dílo a Guy Ritchie u mě zase o něco stoupl, ačkoliv jsem si myslel, že už je naprosto nejvýš. Perfektní dialogová hra s typickými Ritchieovskými prostřihy a hrátky s vyprávěním a k tomu všemu opět naprosto našlapaný soundtrack. Strhlo mě to neskutečně a přistihl jsem se, že jsem si vlastně přál, ať to ještě nekončí. Nebojím se napsat, že jde o jeden z nejlepších filmů, co jsem mohl vidět a nejspíš i pro mě nejlepší počin Guye. Chci to vidět znovu a hned! There's only one rule in the jungle: when the lion's hungry, he eats!

Na nože (2019)

Geniálních a originálních filmů vzniká poslední dobou hodně málo a díkybohu za tyhle vyjímky. Johnson několikrát ukázal, že je schopný vytvořit skvělou věc(ano i osmou epizodu) a tady to opět dokazuje. Obsazení Craiga jakožto hlavního vyšetřovatele naprosto sedlo ale pozadu nezůstávájí ani ostatní, jelikož jde vidět, že je to prostě hrozně baví. Film vás pohltí v první půlhodince a budete chtít stát Craigovi po boku a vyšetřovat s ním. Předvídat se samozřejmě dá, ale věřím že i tak dostanete na konci nečekané rozuzlení, které ještě je během filmu několikrát zamícháno. Obrovské překvapení. It's a weird case from the start. A case with a hole in the center. A donut.

Sexuální výchova (2019) (seriál)

Dostal jsem se k tomu před rokem naprostou náhodou a byl jsem neskutečně překvapen, jak dokonalá věc to je. Normální životy obyčejných teenagerů, kteří řeší sexuální problémy naprosto bez hranic a do toho vztahové problémy, které logicky vzniknou. Ve druhé sérii už se opět šlape na plyn a to celkové kouzlo se nevytratilo ani o píď ba naopak, jde se ještě víc do hloubky, řeší se vážnější témata ale pořád je to v jádru ta obrovská pecka a já jsem za to neskutečně rád. Asa Butterfield je hrozný sympaťák, Emma je stále na venek drsňačka a Ncuti je stále ten skvěle trhlý buddy. Tohle si ohromně sedlo po všech stránkách, počínaje old-schoolovým feelingem, perfektním soundtrackem až po celé herecké obsazení. Nemůžu se dočkat další série a za mě rozhodně jedna z nejlepších seriálových věcí současnosti. Sex doesn't make us whole.

Mandalorian (2019) (seriál)

Něco takového tahle značka potřebovala. Parádní výpravu do světa Hvězdných válek bez opírání se o jakékoliv napomáhající berličky a pořádnou porci času na dávkování děje, což seriálový formát ideálně splňuje. Ačkoliv je pravda, že některé epizody byly dosti zdlouhavé, tak ve finálním výsledku to chápu, jelikož ta skládačka do sebe naprosto skvěle zapadla. Pascal bez Pascala to v pohodě táhne, ale je tu spoustu dalších skvěle napsaných postav a to nepočítám Baby Yodu, který to tak nějak ukradl většinově pro sebe. Jsem rozhodně zvědavý, jak se tohle rozvine dál a taky doufám ve více epizod pod taktovkou Waititiho, jelikož poslední díl byl prostě best of. Za mě určitě jedno z největších překvapení minulého roku a rozhodně řadím vysoko v mém žebříčku nejlepších seriálů. This is the way

Manželská historie (2019)

Psychologický nářez, při jehož sledování se budete místama cítit fakt nepříjemně ale to je naopak silná stránka tohoto počinu. Je to jako sledovat opravdu životy lidí, kteří řeší naprosto reálnou situaci a jde vidět, že Johansson i Driver do toho dávají fakt všechno. Perfektní práce herců, perfektní scénář a perfektní poselství pro všechny, jelikož se to může stát komukoliv z nás. Jeden z nejsilnějších zážitků. Criminal lawyers see bad people at their best, divorce lawyers see good people at their worst