Pohádka o Honzíkovi a Mařence (1980)

Krásná pohádka, nádherná hudba. Když ji vidím, mám slzy v očích ještě dnes, kdy už jsem dávno dospělý MUŽ. Milionkrát lepší než nějaký Disney. Po této pohádce mám vždy tak nějak lepší náladu a vrátí se mi alespoň trošku ztracené víry ve spravedlnost a dobro. Je škoda, že dnešní děti tuto pohádku vůbec neznají. Ale mojeho prcka o to určitě nepřipravím.

Cesta do pravěku (1955)

Filmy Karla Zeman miluji nadevše. Je tak trochu ostuda, že jsem si je musel sehnat až z Japonska (v Zemanově rodné zemi bohužel neexistují). Naštěstí jsou tam jen japonské titulky, ne audio :o). Jsou to filmy jako z jiné planety. Hlavně mě dostává, že je mám daleko raději teď, než když jsem byl prcek. To ukazuje jejich nadčasovost a věřím tomu, že na ně budou lidi koukat s otevřenou hubou ještě minimálně za dvacet let. Karel byl prostě borec !

Pianista (2002)

Bohužel, tento film jsem zatím nebyl schopen dokoukat do konce. Zatím jsem skončil u otřesné scény, kdy německému vojákovi při popravování na zemi ležících lidí dojdou náboje a musí nabít nový zásobník. Ti kteří jsou ještě naživu jen trpně čekají až na ně dojde řada ..... a nakonec na ně dojde. Pro mě nejotřesnější scéna z filmů s touto tématikou. Snad to jednou dokoukám. Brody super výkon.

Život Briana (1979)

Vůbec nevím co bych k tomuto skvostu napsal. Doporučil bych ho hlavně všem dnešním manažerům co jsou věčně "byzy", všem lidem co si pořád na něco stěžují a hlavně lidem co nevidí na životě nic pozitivního. Tento film jim všem otevře oči a už nikdy nebudou přemýšlet tak jako dřív.

S čerty nejsou žerty (1984)

Jedna z mých dvou nejoblíbenějších pohádek. Ještě "Jak se budí princezny".

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Suveréně nejlepší díl trilogie. Je zajímavé, že Hobita jsem přečetl jedním dechem, ale u Pána prstenů jsem se neprokousal ani do poloviny první knížky. Nevíte náhodou někdo, jestli se Hobit bude točit ? Kdyby to šlo, dám 6 :-)

„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)

Skvělá česká komedie, kde se objevila celá řada slavných a hlavně dobrých herců. To byli herci, kteří opravdu HRÁLI. Dnes se v českém filmu většinou odříkává text (až na světlé výjimky). A ještě něco bych chtěl dodat .... já když kouřím tak zvracím. Trefný, ač krátký komentář: EdaS

Matrix (1999)

Jeden z nejzásadnějších filmů posledních dvaceti let. Vytvořil úplně nový styl vyprávění ve stylu "co kdyby...". Také už bych si nedal steak z normálního světa :o)

Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

Třetí díl ságy o doktoru Jonesovi ještě ujde. Na archu to samozřejmě nemá, ale zase je to lepší, než Chrám zkázy. Indiana Jones je hrdina mého dospívání, mám pro něj trochu slabost. Jen škoda, že (až na malé výjimky - Mumie) se dnes už takové filmy netočí. Ach jooo.....

Gran Torino (2008)

Clint Eastwood je zkrátka jako víno. Million Dollar Baby jsem do hlavy nacpal o něco déle, ale tento film je jeho "majstrštyk" (alespoň podle mě). Konec mě opravdu dostal.