Aaron Hernandez: Záhadná vražda ID (2020) (seriál)

Prípad tohto najhlúpejšieho vraha v histórii celej galaxie, už spracoval Netflix. Ten to poňal vyslovene a čisto autenticky, ale ani tento variant ID, ktorý je kombináciou s inscenovanými scénami určite nie je márny, respektíve nezaujímavý. Je len na Vás čo Vám “chutí” viac, Ja som spokojný aj v tomto prípade, i keď nebyť tých zbytočných “hereckých vsuviek”, mohol mať dokument kratšiu stopáž a tak aj väčšie tempo. Solídna záležitosť ..

Abandoned (2022)

100 minútová reklama na hororové "nevýrazno". Keby som napísal "nudu", asi by som trochu krivdil. Lenže toto je hereckým obsadením nabúchaná prázdnota, ktorá nie len že nemá ako zaujať, no poväčšine ani čo ponúknuť. Strata času inak trilión krát znásilneného námetu ..

Abandoned in the Dark (2014) odpad!

"Abandoned in the Dark" je snímok, skladajúci sa zo štyroch dejovo prepojených príbehov, ktoré v samom závere spejú k jednoliatemu rozuzleniu. (1) "The Core" - Mladý muž dostáva od svojich nadriadených za úlohu prepustiť niekoľko zamestnancov, medzi ktorými sa ocitá aj navonok skromný, no zato veľmi pracovitý údržbár Hutch. Ten stratu zamestnania berie natoľko osobne, až obracia všetku svoju zlosť voči samotnému ... (2) "Desperation" - Otec rodiny, ktorého dcéra trpí závažnou chorobou, podniká po nečakanom vyhadzove z práce riskantný krok, ktorý diametrálne zmení jeho život. (3) "Close Call" - Mladá žena pracujúca na pozícii operátora linky prvej pomoci príma hovor zúfalého muža, ktorému sa všemožným spôsobom snaží pomôcť. Už čoskoro si ale uvedomí, že v ohrození života je práve ona. (4) "Friction" - Manželská výmena názorov ohľadom podozrenia z nevery prepuká v tragickú udalosť. Bez urážky "G.S." (lebo za veľa snímkov, ktoré nám dávaš do pozornosti sme ti vďačný), ale jediný hororový prvok, ktorý sa vyskytol v tomto filme, bolo nedožraté jablko, z ktorého ohryzok sa nečakane ocitol na špinavej podlahe. Takže tento vyflusaný grc s kravskej papule je totálnou stratou času, pričom nie len že z pohľadu horor žánru nemá čo ponúknuť, no zároveň je urážkou sebe podobným, i rovným. Na "IMDb" sa v rovnakú dobu na rovnakom mieste opäť ocitla partia vyfetovaných hláv, ktorá dokopala túto neskutočnú úbohosť na úroveň počtu "statočných". Za dopozeranie tejto amatérskej "paranoje", ktorá doslovne trápne bojuje sama so sebou, by som si minimálne z para olympiády, ktorá sa pred pár rokmi na Slovensku nikdy nekonala, zaslúžil obrovskú zlatú medailu s krvavým diamantom Di Capria uprostred - 10%.

Abattoir (2016)

Od tvorcu hororov ako je Bousman som čakal viac. Aby som bol presný, omnoho omnoho viac. Tešil som sa buď na poriadne gore, alebo niečo vyslovene šokujúce, čo vďaka atmosfére, konaniu, respektíve správaniu osôb minimálne tak slušné naserie, ako snímok "Deň Matiek". Na druhej strane nemôžem tvrdiť, že by som bol vyslovene sklamaný. Veď predsa len, jedná sa o nápaditý počin s originálnou vychytávkou. Samotný vizuál pripomínajúc vzhľad starej, ošarpanej koženej bundy, mne v tomto prípade, nijak mimoriadne neprekážal. Najmä vďaka nemu pôsobil snímok aspoň z časti dostatočne temne, lebo pokiaľ niekto očakáva ducharinu pri ktorej bude stískať ritné polky, bude veľmi sklamaný. Popravde, keby "toto" spackal niekto nový, kto by do sveta hororu vstupoval ako nováčik, dal by sa "Abattoir" vnímať ako ambiciózny počin. No takto veľmi slabé tri - 55%

ABE (2013)

Hlboké myšlienky o živote a láske neľudského tvora, robota, ktorý sa "stretol" s citmi, ktoré mu nemôžu byť opätované. Dokáže sa s tým vyrovnať? Veľmi originálny, pochmúrny v doprovode skvelej hudby mrazivý príbeh. Záver ako má byť. Kľudne by vďaka pointe príbehu mohlo ísť aj o horor - 70%.

Abraham Lincoln: Lovec upírů (2012)

Vtipné ako vyobrazili jedinú vojnu, ktorá sa kedy na pôde Ameriky odohrala. Dámy a páni. Sever proti Juhu tak trochu inak. Pripravte sa na pozmenenú históriu boja proti otroctvu z kníh dejepisu ZŠ. Režisér svojou trúfalosťou pridal boj proti temným silám. Tak ako armádu Severu viedol A. Lincoln - tú Južnú, sám "diabol", hlavný upír menom Adam, ktorý chce za pomoci svojich "sluhov" ovládnuť svet. Dávam palec hore za NÁPAD. Dokonca nemôžem tvrdiť, že by tento film bol vysloveným sklamaním (ale bude to zrejme aj tým, že som od neho ozaj NIČ nečakal). Efekty slušné a miestami to malo hlavu aj pätu. Presto všetko je to len slabšieho priemeru jednohubka, ktorá Vás "možno" zachráni od sledovania najväčších hororov bez konca kraja, takzvaných - TV reality show. 50 % musí bohato stačiť.

Absolutní zabijáci (2011)

Do piči. Kto točenie takýchto sračiek schvaľuje? To vy v tej Amerike nemáte žiadny "národný výbor"? Veď pod toto sa reálne musel niekto podpísať.

ACAB: Všichni policajti jsou parchanti (2012)

Toto nie je film aký väčšina z Vás zrejme očakáva. Podoba s THE HOOLIGANS je minimálna. Toto je opačný uhoľ pohľadu o tých, ktorí stoja v "ceste" pred nezmyselných tlčením sa hlava nehlava niekde na dohodnutom mieste, či priamo na uliciach, alebo štadiónoch. Toto je príbeh tých, ktorí zabraňujú ísť na športoviská tým, ktorých šport vôbec nezaujíma. V samotnom filme sa však nerieši len tento problém, ale aj tak dôležité vzťahy na pracovisku v tejto psychicky náročnej práci, kde všetci musia v zlomku sekundy rozmýšľať ako jeden, rozvážne bez chýb, aby následky boli minimálne, lebo nejeden nadriadený sa za Vás jednoducho nepostaví. Je to príbeh, ktorý rieši súkromné problémy obyčajného, bežného človeka, ktorím sú, (ne)čuduj sa svete aj - POLICAJTI.

Ada (2021)

Severská spolupráca so Pšonkami priniesla podivno žiarlivostnú baladu, ktorá vďaka originalite námetu (rozhodne) neohúri každého. Tí, čo očakávajú strhujúcu, respektíve temnú atmosféru môžu úplne zabudnúť. Toto je pomalá, vďaka výberu prostredia dostatočne chladná, no nijak extra záživná story, ktorú v okamihu odkrytia kariet buď úplne zavrhnete, alebo ju z čírej zvedavosti kam vás tento príbeh dovedie - dosledujete. Skutočne ťažko sa slovami popisuje, čoho bol divák svedkom, to jednoducho “musíte vidieť”, aby ste si následne mohli urobiť názor sami.

Adam Chaplin (2011)

Adam Chaplin je zlom posadnutý muž, ktorý je odhodlaný za každú cenu pomstiť smrť svojej manželky. S nikým kto sa mu postaví do cesty nemá zľutovanie, no jeho jediným cieľom je samotný "Diabol", ktorý sa udržuje pri živote týraním nevinných ľudí. Maximálne nesympatický herci, kamera ako z tužkového pera zaslaného z Ebay za 5 eur. Amaterizmom posiate dielo, ktoré miestami vyjde dosť trápne, pričom najmä hlasy postáv vyznievajú ako z komiksu po nadýchaní sa hélia. Jediným plusom sa tak stáva gore, ktoré kvalitou taktiež občas "pokuľháva" - 25%.