Piktuju Karta (2021)

Miestami celkom drsná záležitosť, obohatená o nápadité mordovačky, s rozuzlením, ktoré “prečíta” len zriedka ktorý divák i keď je teda kurevsky pritiahnuté za vlasy. Nečakal som nič a dostal som celkom solídny krimi thriller.

Poslední dny nacistů (2015) (seriál)

Polo-inscenačná záležitosť o prepisoch rozhovorov s vysoko postavenými pohlavármi, ktorí stáli pri tých najväčších zverstvách. Nie je to úplne podľa môjho súdka, no jednotlivé časti prezentujú pomerne zásadné informácie, ktoré síce divák už môže vedieť z iných projektov obdobného druhu, no opakovať si ich treba. Inak spomína sa tu aj Ukrajina a ich vražedné vsuvky ;) kedy občas keď sa to hodilo, priložili ruku k dielu, aby pomohli svojim kamarátom z Gestapa. Momentálne je to téma TABU, čo v 2015 pri točení tohto dokumentu nemohli tušiť ..

Neverlake (2013)

Taliani točili v minulosti akurát tak dobré porná. Horor žáner je pre nich asi tak úspešné odvetvie, ako posledné tri roky vlády pre tu bachratú blondínu z Pezinka. V 60-70 rokoch boli úspešné gialla, budiš, no v dobe "modernej" je to pre nich jedno fopá za druhým, pričom "Neverlake" nie je výnimkou ..

Dům běsů (2023)

Mne osobne tieto Thajské počiny prídu po hororovej stránke tak extrémne nevýrazné, predvídateľné, hádam aj lacno pôsobiace, pričom jediné čím relatívne dokážu zaujať diváka, sú tie ich milión krát obohrané duchárske námety, ktoré sa všemožnými silami snažia po miliónty krát podať odlišným spôsobom. Doba kedy toto dokázalo vystrašiť, je tak niekde 20 rokov dozadu. Pokiaľ by som mal niečo odporučiť, tak z trochu iného súdka: "13 game sayawng", "Countdown", či poviedkové záležitosti: "Tai Hong Tai Hien" a "Ha phraeng". Toto je pre deti, tých čo toho veľa nemajú nasledované v rámci žánru, alebo skromných nadšencov príbehov. Vyvolania strachu ako takého, či aspoň zimomriavok, sa tu človek príliš nedočká. No a ešte je tu tá stopáž na tri vraždy. Medzi 2-tri.

Pavučina (2023)

Nie som veľký fanúšik hororov s detskama, nakoľko poväčšine ani z ďaleka nevedia naplniť to, čo sa od hororu očakáva. Čo sa tejto “Pavučiny” týka, čakal som to horšie, pričom prvá polovica bola skôr rodinnou drámou, než žánrovou záležitosťou. Každopádne, potom to už bolo lepšie a práve zato tá tretia.

Příběh Rudého zla (2008)

Pokiaľ dostávajú priestor informácie z histórie, môžem smelo povedať že sa jedná o veľmi hodnotný dokument. Keď však v závere príde na politické vsuvky v podobe hajlujúceho Kurjanoviča, ako poslanca za štátnu dumu frakcie LDPR, v kombinácii s autentickými zábermi z vrážd, ktoré majú za úlohu šokovať a zároveň samotné (terajšie) Rusko radikalizovať, ostal som nie len zdesený ale aj sklamaný zároveň. Nie, nebudem sa týchto ľudí samozrejme zastavať, je to háveď. Paradoxom ale je, že obdobné videá či vyhlásenia politikov na Ukrajine, týkajúce sa vyslovene fašistickej propagandy, sú západnými mocnosťami buď spochybňované alebo bagatelizované. A to je za mňa priatelia moji rovnaký hnoj, pričom mix dvoch časových období pri takto tematickom dokumente, za mňa nebol potrebný a k záveru to smrdelo viac politikou, ako prezentáciou samotnej histórie ..

Zatracená práce (2021)

Nemám v zásade problém s tým, že chce niekto poukázať na zvrhlosti, ktoré sa v Rusku dejú s tými, čo sú kategoricky proti systému. Problém mám s tým, že tí čo híkajú nad tým, čo sa tam deje, nemajú problém akceptovať to isté u nás, len v opačnom garde, ako napríklad médiá, ktoré majú odlišný názor ako mainstreamový prúd. No a to je v prípade zásad dodržiavania hodnôt demokracie obrovský problém ..

Velké nic (2023)

Paródia na ľudskú rasu. Ono by to bolo aj celkom vtipné, keby to nebola skôr tragédia, ktorá krásne s nadhľadom celej verejnosti nastaví zrkadlo, aby sme všetci krásne videli, akí sme neuveriteľní dementi. Inak mimochodom, hm-hm .. aby som teda nezabudol .. neviem či viete, aleeee - Covid už "(NE)existuje" (zrkadlo).

Flash (2023)

Priemernosť za 200 mega. Za toto mohlo byť toľko samopalov pre Ukrajinu na dosiahnutie mieru, až z toho človeku padajú slzy aj sopeľ z nosa zároveň. Som dojatý ..