Niños robados (2013) (TV film)

Je málo snímkov, ktoré si berú na paškál nezákonne činy “svätých” z cirkvi. Tento námet, sa asi ťažko dočká iného, než televízneho spracovania, ale tak to už bohužiaľ chodí. Snímok drží pokope najmä “ľudský” postoj reholnej sestry, ktorá by si miestami zaslúžila kopačku na hlavu. Všetko ostatné je len “obyčajná” dráma, ktorá miestami pichne pri srdci viac, inokedy vôbec. Dalo sa ..

Lovná zvěř (2022)

Zrejme nie je reálne, spracovať takýto dokument "objektívne" a s nadhľadom. V dnešnej dobe vidí občan takmer každého novinára za plagátom nejakej politickej strany, pričom jeho poslanie je vnímané viac propagandisticky. Koniec koncov, tento dokument je taktiež politický, pričom byť to tématicky venujúc sa problematike korupcie, bolo by to ďaleko lepšie, ako pojebaný Covid či LGBT, ktoré extrémne rozvracajú spoločnosť. Trump je zlý, Putin je zlý, chvála Bohu, že máme tých dobrosrdečných liberálov a ich myslenie, kedy budú 6 ročné deti rozhodovať o tom, či chcú byť mužom, alebo ženou. Škoda, že média nezverejňujú články o nešťastných transgenderoch, ktorí si na základe rozhodnutia v nezrelom veku, nakomplet zničili životy. Nech žije VORVOŇ s tromi bradami z Pezinka ..

Wisting - Season 3 (2022) (série)

Akonáhle sa to “dejovo” zvrhne opačným smerom, kedy prioritou “nie je” zločin vrážd, ale pojebané drogy, tak sa moja koncentrácia stráca v lufte. Jednoducho, nemám rád filmy, seriály, dokumenty na tuto tému. Fetky sú mi ukradnuté, nemám žiadny súcit a strácam záujem. Seriál som dopozeral zo zvedavosti, ako to celé vypáli, pričom toto je pre mňa z čisto subjektívneho pohľadu, najslabšia séria. Naopak, jediným plusom je samostatnosť príbehu ako takého a divák si môže pozrieť túto mini sériu separovane od prvej a druhej, ktoré spolu naopak - súvisia.

Wisting - Season 2 (2021) (série)

Solídne pokračovanie "zamotaného" prípadu o sériovom vrahovi, ktoré nie je spracované klasickou, severskou "metódou", kedy dážď a hmla robia najväčší efekt. Osobne som spokojný, i keď úvod je rovnako za vlasy pritiahnutý, ako smelé no neuvedomelé plány našeho mentálne retardovaného vojvodcu z Trnavy, ktorého meno sa nevyslovuje. Plusom je krátka stopáž, ktorá prospieva dejovej dynamike, no jedným dychom dodám, strašná škoda, že to nie je temnejšie podané ..

Wisting - Season 1 (2019) (série)

Nóri hľadajú sériového vraha, ktorý privandroval z poza mláky, aby im trošku preriedil ten nadbytočný počet plavovlások, no Ja musím smutno skonštatovať, že napriek tomu narastajúcemu počtu obetí, som očakával väčší des i temnotu. Námet čerpá z dvoch knižných predlôh a presne tak pôsobí aj tento projekt. Prvá polovica je jedna story. Druhá polovica je druhá story, pričom obe spolu úzko súvisia. Prvá baví viac. Druhá baví menej, no ako celok dávajú komplexný pohľad. Čím ale “Wisting” nešetrí, sú v závere každej epizódy “prekvapenia” rôzneho druhu, ktoré takpovediac lákajú diváka nahliadnuť do ďalšej “kapitoly”. Vyslovene som sa nenudil, seriál udržal moju pozornosť i zvedavosť, čiže fanúšik krimi počinov, by zrejme mohol byť spokojný. Čo sa týka vydania nejakého “ortieľu” v podobe hodnotenia. Tak sa to vo mne akosi bije. Námet nie je zlý, je príbehovo pestrý, no od severskej tvorby očakávam viac. Je to tak medzi tri-4. Ľahký, veľmi veľmi ľahký nadpriemer.

Promlčeno (2022)

Pointa je jasná od polovice snímku, čo je trošku na škodu. Že je podaná pomerne originálne, to je zas plusom. Čo sa týka nejakých "prekvapení", či (ne)čitateľnosti príbehu, tak tie sú viac menej očakávané. No a záver? Ten prakticky nejestvuje ..

Životní trefa (2022)

Príjemná jednohubka na motívy "splnený americký sen" from "Zero To Hero", akurát že táto, príliš veľkou dávkou emócie neoplýva. Takýchto filmov je viac, pričom sú aj ďaleko lepšie.

Nejdelší noc (2022) (seriál)

Solídny námet zabíja absolútne primitívny scenár. Osobne som dúfal, že sa využije potenciál sanatória v podobe atmosféry, no tu sa predbieha jeden dement s druhým v tom, kto viac krát vystrelí zo samopalu. Nič pre mňa takáto záležitosť ..

Experiment s lidským chováním (2006) (TV film)

Viac, ako len o Stanfordskom experimente, o ktorom tiež existuje samostatný dokument: "Quiet Rage: The Stanford Prison Experiment". Ľudské správanie je fascinujúce. Je neuveriteľné, ako sa dokážeme nechať ovplyvniť napriek tomu, že vieme, že páchame niečo zlé. Škoda len, že sa pri podaktorých prípadoch nešlo viac do hĺbky, ale inak solídna vec ..

Chernobyl: The Lost Tapes (2022)

Nemýľme si seriál s dokumentom. HBO všetkým učarovalo "týmto", to mi je jasné, no dokument bude mať vždy väčšiu hĺbku, pričom o Černobyle ich zas tak veľa nie je (tobôž dobrých) pričom jedným z mála, ktorý je od tohto ďaleko lepším, je "The Battle of Chernobyl". Ja osobne som informatívne veľmi spokojný, je fajn osviežiť si znalosti okolo tejto tragickej udalosti, sledovať rozvoj a zámer samotného mesta, akým sa malo uberať. V rámci témy ešte odporúčam: "Chernobyl: The Last Battle of the USSR", "Chernobyl: The Invisible Thief", "Meltdown in Chernobyl", "Disaster at Chernobyl".