Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

Slabota. Sklamanie a to nebudem písať o tom, že tento snímok má asi toľko spoločné s hororom, ako Matovič s objektívnou pomocou rodinám s deťmi. Nevedel som sa dočkať konca, tie dve hodiny napriek solídnemu vizuálu v tempe, aj tak príliš nedokážu zabaviť. Je to ako film bez chémie a charizmy. Aspoň že sa podarilo tú Ameriku zachrániť - to si robia normálne piču s tým vymývaním mozgov - čistý grc.

Big Monster on Campus (2000)

Ako komédia trápne, ako horor absolútne nefunkčné. Proste klasicky trápny humor z poza mláky bez gore a čohokoľvek čo je spojené s horor žánrom. By ma zaujímalo, koľko trubirohov z tých, čo film ohodnotili, ho naozaj aj videli. Verím tak dvom, trom ..

Karetní hráč (2004)

Veľký potenciál v námete hrubo nevyužitý, pričom rozuzlenie je tak extrémne predvídateľné, až to bolí.

Zločiny budoucnosti (2022)

Futuristicky myšlienkové scifíčko bez tempa, v ktorom sa viac tliacha ako by bolo zapotreby. Áno, tá pointa je originálna, zaujímavo podivná, čo v podaktorých môže vyvolávať dojem "neopozeraného", pričom áno, ono to tak aj je. Lenže Ja som si "Crimes of the Future" pustil v domnení, že ide o horor, ktorý ponúkne čo to zo žánru, nie len občasne interestný vizuál zážitok o ľuďoch v dobe, v ktorej uspokojenie presahuje hranice normálnosti. Za mňa veľmi málo v kombinácii s nevyužitým potenciálom. Rozmýšľal som nad dvoma hviezdami, ale jebem nato, budem nemilosrdný. Tých 100 minút života mi už nikto nevráti, nevidím dôvod prečo by som nemal byť aj Ja objektívnym katom takejto urozprávanej zmrdačiny mimo realitu.

Zlato, tomu neuvěříš (2020)

Nie, nie je to na 4, ale Ja aj tak dám, lebo mám rád snímky, ktoré sa neberú vážne, pričom v rámci žánru dokážu solídne zabaviť. Nerehotal som sa na gauči ako jebnutý, netečú tu potoky krvi, no Kazachstan si za túto jedno-hubku zdvihnutý palec zaslúži. Riadne ksichty sú tí Kazaši ..

The Twin (2022)

Obohraný námet by mal byť aspoň dostatočne atmosférický, keď chce na diváka zapôsobiť. Lenže “Twin” je ako nevydarené, jednobunkové dvojča od poštára, pričom minimum scén, ktoré by diváka zasadili do fotelky, či naopak, z ktorých by poskočil, mu tiež príliš nenahrávajú do karát. Čakal som viac, záverečné rozuzlenie potešilo. Medzi dva-3.

Nepřivolávej nic zlého (2022)

Všemožná snaha vybudovať všetko na atmosfére vyšla len z polovice. 3/4 filmu sa nič nedeje, občasné, podivné hádky s odstupom času pôsobia ako niečo, čo len mierno-mierne zdvihlo latku na úroveň priemeru. Áno, je pravda, že v závere sa dej začne uberať smerom, ktorý v prípade precítenia, môže solídne prebrať z polospánku. Lenže tých nevýrazných 75%, už by nezachránil ani krátky záber z rubriky: "Rychlý prachy".

Veneciafrenia (2021)

Výborný námet zabil nevyžitý potenciál. Privítal by som väčšiu nápaditosť v podobe "mordovačiek" a iných hororových aspektov, ktoré robia zo slasheru presne to, čím slasher je. Za mňa slabšia maškaráda ..

Černé brýle (2022)

Pre mňa je Argento jeden z najpreceňovanejších, hororových tvorcov. Natočil tak dva-3 slušné snímky v rámci žánru, pričom tie dosahovali úspech pred viac ako 3O rokmi. Za mňa je zaseknutý v čase. Hudba tradične solídna, gore ešte ako tak, no všetko ostatné je tak Dario-vsky svojské, že len zriedka komu jeho spôsob práce zapasuje. Je mi to fakt ľúto, ale tieto jeho námeto-dejové gialla stoja fakt za hovno ..

Žhářka (2022)

Kurva veľmi solídny soundtrack. Fakt skutočne výborná hudba, ktorá ako jedna z mála ťahá túto priemerno podpriemernú záležitosť k aspoň trochu lepším číslam. Ostatok je ako obal od Horalky. Viete že v ňom bolo niečo, čo by ste si dali, no už to neni a ani nebude k mání ..