Vigil (2021) (seriál)

Veľmi vydarená vec. Zhltol som to na jeden šup. Dve línie vyšetrovania, jedna v ponorke, jedna na pevnine, solídne vykombinované, scenár je v tomto prípade ako poklad. BBC vie natočiť kriminálku, vie zaujať originalitou, a i keď by to mohlo byť o jednu epizódu kratšie, stále sa jedná o solídny nadpriemer.

Vraždy na Shetlandech - Série 6 (2021) (série)

Najprekombinovanejšia séria zo všetkých. Odbehnite si na 5 sekúnd od obrazovky a ste “v lese”. Fanúšikovia Pereza budú veľmi spokojní, ostatok tiež.

One of Us (2016) (seriál)

Dostatočne kvalitná krimi mini séria, ktorá ťaží najmä z rozuzlenia. Vedľajšia príbehová vsuvka v námete nemá nijak mimoriadne veľkú váhu, čo je za mňa len a len dobre. Hlavný zámer je totiž jasne daný, a presne tak to má byť. Ľahký nadpriemer ..

Pacient č. 14 (2004)

Námetovo solídne, pretavenie na plátno bohužiaľ príliš amatérske a nezáživné.

Where the Scary Things Are (2022)

Aj sračka by mala dosahovať nejakú úroveň. Nemá to úvod, má to žalostné jadro, nemastnú, neslanú monster maškarádu, je to bez gore, no zato plné trápno trápnych frkov od deciek, ktoré sú asi tak charizmatické, ako hudobný doprovod v tomto snímku pôsobivý. No čo si asi tak takáto pičovina zaslúži ..

Zvrhlost (2019)

Snímky podľa skutočnosti v rámci násilných TČ, sú pre diváka vždy obrovským lákadlom, pričom nie každý režisér ich dokáže podať tak, aby plnohodnotne zaujali. Brazílskemu "Macabro" by sa dalo vytknúť kadečo, no mne osobne až na absolútny začiatok, z ktorého cítiť dávku primitivizmu, sedel na výbornú. Je to dostatočne temné, vizuálne podmanivé, kto rád prírodu, tajomno či mystiku, by mohol byť taktiež spokojný.

Watcher (2022)

Obyčajné, nijak extra námetovo prevratné, no dostatočne snaživé nato, aby "Watcher" dosiahol aspoň priemernej úrovne, pričom k lepším "číslam" ho ťahá najmä budovanie atmosféry a otáznik spojený s rozuzlením, ako to v závere celé vypáli. Celý čas som bol presvedčený, že za tri hviezdy budú absolútne objektívnym ohodnotením. No teraz tak nejak premýšľam, že či tá štvrtá sa za spôsob podania rozuzlenia v určitých okamihoch predsa len nepýta ..

Men (2022)

Uznávam, že sú najmä posledné pasáže pôsobivé, že miestami sa "Men" snaží nabudiť atmosféru spôsobom, ktorý možno nie je úplne tradičný, pričom svoju rolu zohráva najmä hudba, ktorá je proste famózna. Lenže mne to prišlo akési nijaké, i keď príbehovo i myšlienkovo pomerne originálne. Rozmýšľal som nad dvomi, ale to by bola zrejme krivda. No a na záver len dodám, kurva toto je Britský film. Made in Veľká Británia. Nie U.S.A. do psej matere.

438 dní (2019)

Za mňa veľmi vydarená záležitosť o tom, ako sloboda myslenia ani z ďaleka nemusí mať takú váhu, ako rozhodnutia zapredaných kokotkov vo svoj prospech. Darmo, týchto skurvysynov nikto nezastaví, obyčajných ľudí majú všetci na kokote, nakoľko “pravda” ako taká je absolútne irelevantná, pokiaľ sa netýka vyvolených, mocných.

Synku, synku, cos to proved (2009)

Herzog ma na svedomí niekoľko vydarených “True crime” dokumentov, a tak som sa domnieval, že film podľa skutočnosti s obdobnou tematikou ma v tomto grcanice hodnom počasí (35+) príjemne zamrazí. Lenže toto je taká lacnejšia kópia tvorby Lyncha, ktorá ma sama o sebe tak či onak nebaví. Fakt mimo mňa, takéto čudesno melodicko melancholické spracovanie ..