Manhattan (1979)

Snímek, který poukazuje na nedokonalost a hledání dokonalosti v nedokonalosti. Snad zatím nejvyspělejší Woodyho film, kdy skloubení hudby a vyprávění překračuje všechny jeho předešlé snímky svou dramatickou formou. Nejblíže, né li dál se dostal svým dřívějším počinem "Annie Hallovou", kde již dříve ubral na jednoduchém humoru a zvolil konverzační vtipi či přirovnání, aby nebyla ztracena vážnost situace. Woody pro atmosfericky Jazzovou hudbu zvolil černobílé lazení snímku a pro atmosféru to jen přidalo. Opravdu výborné !!!

Interiéry (1978)

Velmi pomalý tón a první čistě vážný film Woodyho Allena. Někteří, kteří znají jeho film s nadsázkou vážných témat tu budou z počátku zklamáni. Já se do tempa dostal až v půlce filmu. Pomalé záběry a až biografická přesnost mi z počátku nesedli. Geraldine Page v roli manželky mi vůbec nesedla a o to těžší bylo se do snímku dostat.

Kingsman: Tajná služba (2014)

Variace "X-men: první třída" udělaná pro trénink agentů typu James Bond, kde trénink nebyl úplný záměr jako třeba u "Enderové Hra". Snaha v super-cool-game-style (či, co měli znamenat akční scény). Avšak svou okouzlující brutalitou si v nich nacházím zalíbení Ultracool, je to co by mělo označovat filmy od Matthew Vaughna. Čekal jsem dospělé Kick-ass, ale dostal jsem parodii na Bondovky.

Birdman (2014)

Krása střešní scény s Edwardem Nortonem a Emou Stonovou, kdy je jejich flirt podtržen září světla velkoměsta je nezapomenutelná. Stejně tak samotný Edward Norton, kterému bych oscara vážně přál. Michael Keaton zde neskutečně dokazuje, že ho nemusí obsazovat do akčních kravinek typu "Need for speed", ale že má koule ještě na pořádné role !

Chlapectví (2014)

Umocněnější Strom života bez vizuálu, který se točil neskutečných 12 let.

Můj otec je šílenec (2012)

Ze začátku jsem myslel, že to bude na odpad, ale pa se strhlo něco nevýdaného...se Sandlerem je pořád sranda !!!!

Tom Yum Goong 2 (2013)

Nehorázný propad v choreografii, zajímavosti, drsnosti, akčnosti a vůbec snad ve všem. Jediné, co jsem si odnesl je zvuk světelných mečů při souboji na trati metra.

Samuraj (1967)

Neskutečná atmosféra a nejlepší film Alana Delona. Update 13.9.2023. Opravdu je to skvělý snímek plný detailu a prostoru pro zamyšlení. 90%

Annie Hallová (1977)

Nadčasové analýza mezilidských a hlavně partnerských vztahů. Mírně jsem se nudil, ale chci se k tomuhle snímku vrátit, protože má snímek jedno neskutečné kouzlo. Např. Jedna z posledních scén ala "Vánoce"