Super prohnilí (2003)

Krásně prohliní závěr. Zakončen jiným způsobem než předešlé díly což není ani trochu na škodu. Phillippa Noireta mám rád čím dál více. Humor těchto tří snímků byl výborně zakončen loupeží banky. Superprohnilí snímek

Tajemná řeka (2003)

Vynikající snímek v režii Clinta Eastwooda, který mne jako vždy nesklamal a přesvědčil, že je ne jen bravůrní herec, ale i dokonalý režisér. Užasně zpracovaný kriminální film za doprovodu pianového soundtracku jak je u Clinta zvykem. Herecké výkony jsou opět užasné ( především Tim Robbinson ). Na obrazovce jsem byl přilepen celé 2 hodiny a čtvrt aniž bych si řekl něco zákeřnýho o tomto snímku. Jediné možné vytknutí z mého pohledu je až podivné spletený styl. Povětšinou je to kriminálka jak řemen, avšak s občasnými náznaky psychologického dramatu. Clint točí výborná dramata a také u toho by měl zůstat. Soundtrackem prostě Clint jako vždy nezklamal a k snímku celkem padne. Možná by mohl být o něco málo důraznější, avšak lechce se to dá odpustit díky napětí, které je celým filmem naprosto protkané. Začátek se velmi vydařil bohužel postupem času to maličko ztrácí na takovém kouzlu dramatu a převrátí se na stranu kriminálního případu. Tyto malé chyby si najdou jen opravdoví hnidopichové, kteří nechtějí dávat 5*. Přesto mohu tento snímek vřele doporučit.

Ztraceno v překladu (2003)

Překrásný snímek s opravdu povedeným hereckým obsazením, které naprosto padne do role. Soundtrack je velmi příjemný a naprosto hodící se pro tak krásně natočený film. Scénář dojemný a přitom vtipný. To co má být vtipné tomu sem se prostě zasmál a to co mě mělo dojat dojalo. Bill Murray předvedl opravdu snad dokonale zahranou roli stejně tak jako Scarlett Johanssonová. Snímek velmi mile překvapil a neměl bych co vytknout. Po celou dobu příjemně bavil až do samotného konce. Uklidňující, příjemný, dojemný a jemně vtipný film s padnoucími rolemi. Nemám co bych více vyjádřil krom gratulace slečně/paní Sofii. Nádherný snímek.

Blafuj jako Beckham (2002)

Asi snižuju nároky, ale já se fakt bavil. Nic náročnýho, ale nečekaně zábavné.

Bubba Ho-tep (2002)

Jak to dopadne když Don Coscarelli natočí bravůrní komedii ve stylu Evil Dead, do které zapojí jak jinak než Bruce Campbella? Skončí to starým Elvisem Presleyem s narážky na stáří a svůj penis jehož nejlepší přítel (ne přítel penisu :) ) je muž co si o sobě myslí, že je Kennedy. Do toho připojte šílenou mumii, která vysává duše a ještě drápe vzkazy na záchod.Bruce Campbell v roli Elvise naprosto válí i když Ash je Ash.Za zmíňku stoprocentně stojí i bravůrní soundtrack. Jasně 5*. " T.C.B baby "

Den cvoka (2002)

Černohumorný film o každodení zkurvené všednosti.13x oklepu a spokojeně si zakouřím.

Equilibrium (2002)

Velmi pěkné téma s dobrým zpracováním.Christian Bale je dobrý herec a hrát umí.Bojové scény se mi líbily a hlavně prvky Iaido mne velmi potěšily jen myslím, že myšlenka aby si vždy píchali všichni lidé v určitou dobu drogu je trochu pošetilá.Přesto je to rozhodně moc pěkný nápad a i když je to film o bezcitnosti je zde slušný prostor pro citové momenty.Je zde spoustu nesrovnalostí, ale já se velmi bavil.Celý snímek je protkaný myšlenkou, že emoce jsou nezbytně důležité a stojí za ně bojovat.Škoda že tato myšlenka nenapadla nějakého lepšího režiséra rozhodně by to bylo plně využito.Dal bych klidně 4* ale tentokrát budu zlý :).Rozhodně stojí za shlédnutí.

Interstate 60 (2002)

Hodně nečekaný film se spoustou nápadů kde nenajdete ani jeden otravný kromě absolutního happy endingu.Nerozumím tomu, že se o Iinterstate 60 nějak nemluví vždyť je to báječná ukázka perfektního road movie s originalitou, kde dokonce i jednotlivé zastávky by mohly vyústit v celý film.Celkový nápad, který by se dal shrnout (i když hrubě) do jedné věty.Co se má stát je nevyhnutelné.Nečekejte však jen tohle.V Interstate 60 se setkáte i s mnoha dalšími odkazy úvahy nad životem.Skrývá za každým zákoutím něco.Délka nemá šanci začít nudit.Neustále se děje něco opravdu zajímavého.A i když si řeknete, že road movie bývají většinou pubertálního bezduchého rázu pak jste s Interstate 60 naprosto vedle.Pokud chcete komedii taky jste vedle.Je to jednoduše oddechový film s hlubokým citem pro spousta věcí.Jen se do toho děje ponořte nebudete litovat.Je to přeci nevyhnutelné :)

Telefonní budka (2002)

Ono je to těžké hodnotit.Jde totiž o další film s tématem nápravy.Je to však z roku 2002 a například Saw byl natočen o 2 roky později.Přišlo mi však, že Saw mělo sympatického záporáka a to se přiznám, že kromě prvního dílu jsem ostatní neviděl.Telefonní budka je dobrý film, ale chybí mi zde lépe sepsaný dialog.Možná jednoduše nejsem na takovéto filmy, ale i Colin Farrel je mi dost nesympatický.Navíc mi přijde dost hloupé, že si vybral zrovna muže co prostě jen lhal a choval se zle.To dělá více lidí než je telefonních budek.Nejspíš to mělo naznačit, že to může potkat kohokoliv.Film je krátký takže vás nemá šanci stihnout nudit.Scény jsou napínavé, ale mele se o tom samém.Na jednu stranu je to fakt super zábavnej thriller s hustou atmosférou a napětím jak řemen mě tam však prostě něco nesedlo.Já nevím asi nějaká parádní scéna díky který se pousměji a zatvářím se nadšeně jak je ten režisér dobrej.Svůj účel to však splnilo což je super.Thriller to je jak bič a budete u něj HODNĚ napjatí i plni očekávání.Prostě jeden z těch lepších filmů, ale mě chyběla epická scéna.

8. míle (2002)

Rád bych upozornil, že rap nebo takovýdle ty věci fakt moc nemusím.Nejsem však zaujatý člověk a tak jsem se na film podíval.Nuže, co na to říct.Prostě slabej film o šanci zvítězit.Eminema obdivuji za to, co dokázal.Prorazit jako bílej, když tenhle styl si berou jen černoši.Lidi, kteří si jdou za svým snem, jsou pro mě ideálem.Eminem je nečekaně docela fajn herec, ale žádná zajímavá scéna ve filmu pro mě nebyla.Není to ale až tak hrozný.Pokud nejste zaujatí proti nějaký hudbě, tak to i celkem fajn přežijete.