Vyvolený (2000)

Nejsem teda tak odvařenej. Je to skvěle obsazený thriller s dobře napsaným scénářem. Hudba podtrhuje lehce superhrdinskou atmosféru, ale záměrně se Unbreakable drží při zemi. Dotváří se sice tak pocit realističnosti, ale to jde udělat pouze na úkor nějakých zajímavějších scén. Konverzace ale fungují. Pokud hledáte přízemní "superhrdinský" film, tak je na přesně na vás Unbreakable mířený.

Americká krása (1999)

Sakra já ani nevím jak to ohodnotit. Na první pohled rodinný americký sen a přitom každá z postav má zvláštní psychologický charakter. Tento snímek má krásnou myšlenku, která mě sice dostala, ale nerozumím scénám, které tam opravdu být nemuseli. Někteří tam onanují a mají spadeno na školačky (Mena Suvari je ale kus!) jiní jsou gayové i když je nenávidějí a zastírají to před společností a ostatní natáčejí kamerou i třeba lítající pytlík ve větru. Nějak to na mne nezapůsobilo až na několik filozofických scén. Připadá mi to spíše jako jemně říznutá komedie s trochou vážnosti. "A Veselou omáčku si přejete taky?"

Cool Air (1999)

Jak naložit se slabším povídkou od Lovecrafta, která má 12 stran? Více z toho vytěžit nešlo. Atmosférické a místy přehrávané, ale i tak nadmíru důstojné zpracování. Doporučeno jen fanouškům H.P. Lovecrafta. Pro ostatní tohle asi ne.

Dogma (1999)

Opravdu nadprůměrná komedie s prvky fantasy. Hezké stvárněný u kterého jsem se dobře pobavil. Úderný satyrický snímek poukazující na občas slepou lidskou víru. Výborné herecké obsazení herců, kteří do rolí krásně padly. Zasmál jsem se a pobavil jak humornýmy scénkami tak chválihodným scénářem.

Hurikán v ringu (1999)

Překrásný pravdivý snímek vyobrazující rasismus ve skutečném měřítku. Nejlepší na tom všem je, že takové věci se bohužel dějí. Rubin je opravdu sympaticky stvárněn jako moudrý a raněný člověk zničený životem a nezpravedlností. Krásné hudební provedení ( až na konečný výstřel do tmy v podobě hip hopu ) kde hlavní píseň vzal do rukou vynikající Bob Dylan. Užasný scénář, hezké stvárnění a krásný soundtrack. Bohužel zde chybí něco co by mi utkvělo v paměti kromě písně. Přesto nádherný snímek, který určitě vřele doporučuji nezbývá než dodat " Thats the story of the Hurricane. "

Klub rváčů (1999)

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything."

Kluci nepláčou (1999)

Nebýt znásilňovací scény dal bych dozajista 4* možná i 5*, avšak dle mého názoru to byla potopa snímku. Celkový dojem z té scény byl podivný. Sledoval sem jí s odporem, jelikož mi připadalo, že tam nesedla. Každopádně herecké výkony jsou úžasné (převážně Hillary Swank) a i když mi hl.hrdina/hrdinka nesedl/a přesto jeto celkem přijatelný snímek s krásným OST a možná i hezkým zakončením.

Ozvěny mrtvých (1999)

Atmosférická vyžíračka Šestého smyslu se skvělým Baconem.Nic nového pod sluncem pouze je to thriller s nádechem tajemna.Bohužel jsem čekal víc, ale ta atmosféra byla velmi dobře navozena.Docela to uteklo a scény nebyli zbytečné.Pokud nečekáte nic výjimečného budete příjemně překvapeni.Nebrat jako duchařinu, ale thriller.Pak bude vaše spokojenost naplněna.

Ruka zabiják (1999)

Parádní teenagorvskej nářez.Komedie, která mi sedla svým černým humorem, si zasloužila 4 hvězdy zcela právem.Kvalitní hudba(i wanna be sedated!), dobré hlášky (kvalitní pokouřeníčko zachrání průserovej den) a zajímavé gore scény.Tohle vše zamíchané ve velmi kvalitním 90 minutovém celku.Perfektní odreagovačka na večer s přáteli.

South Park: Peklo na Zemi (1999)

Vynikající. Celou dobu jsem se bavil opravdu každou minutu. Výborné vtipné scénky, skvělé muzikálové písně, které jsou opravdu vtipné. Scéna písně s Brianem Boitanou mě dost dorazila. A to není vše. Celý snímek doprovádí homosexuální a přehnaně citlivý satan. A mnoho mnoho více. Doporučuji všem, kterým nevadí trochu údernější humor. Pokud, ale přesto váháte s tímto snímkem zamyslete se co by asi udělal Brian Boitano