The Scarlet Pimpernel (1934)

Jeden z prvych filmov dalsieho neznameho rezisera Harolda Mladeho. Tematicky sa to venuje Velkej Francuzskej revolucii. Zacina to dost brutalne .- gilotina uraduje, no potom film ukaze aj privetivejsiu tvar. Tu na kralovskom dvore.  kde gro pribehu tvoria herecke vykony a dialogy. Praveze tie brutaly - popravy, vrazdy, gilotina z uvodu ma nebavili, vysoke hodnotenie dam za druhu polku filmu   : 81 %

Hollow Triumph (1948)

Steve Sekely je neprávom zabudnuty reziser, tento noir  je jeden z tych kvalitnejsich, ktore sa  tocili v 40. a 50. rokoch. Zapletka sice nie je  nijak originalna, no reziser divak udrzi v napeti, nuda nehrozi a herci slapu  na mmaximum. Kulisy vyborne, uzival som si tento film  : 84 %

A Noszty fiú esete Tóth Marival (1938)

Super komedia  z medzivojnoveho Madarska, dialogy maximalne na urovni, herecke vykony tiez. Steve Sekely je nepravom zabudnuty reziser. 95 %

Víc než podezření (2019)

Dam 3 spunty len kvoli krasnej Emilii Clarke. Ona ma na to -ak sa bude snazit -aby bola raz dobrou hereckou   : 55 %

Dotkni se ohně (2006)

Reziser Philip Noyce natocil veru podpriemerny film. Sam len velmi tazko dokaze udrzat divaka  v napati, samotna tema je kvalitna, len reziser nezvladal poniektore sceny, akokeby sa mu rozpadli. Dialogy tiez slabota nad slaboty. navyse to  v kinach komplet zhorelo  : 30 %

Rabbit Proof Fence (2002)

Dialogy su otrasne, bolo by ich treba prepracovat no a skor nez dobrodruzny film je to politicka propaganda. V koho prospech, to nech si divak zisti sam   . 40 %

Tři vstupenky na 26. (1988)

taka pohodovka, na oddych ako stvorene, Yves Montand vali   :  76 %

Never Love a Stranger (1958)

To, ze film je starinka este neznamena, ze je automaticky kvalitny. Stara srajda je stale srajda. Mozno to bude trochu svojske, no prirovnam film k staremu kusu nabytku /linka, skrine ... to je jedno/. opravujete, opravujet a opravujete .. no nabytok ma vyse 60 rokov a stale sa sype a rozpada .. stara srajda je stale srajda   : 45 %

The Scapegoat (2012)

Fakt nic vynimocne, Charles Sturridge ako reziser je tu len za zrucneho rutinera. Na  pozadi velkych udalosti stratil jeden  anglicky ucitel pracu - a dalej nic, len  kopa nudnych hluchych miest. Film, ktory ani po rokoch nebude nic znamenat   : 60 %

Honeydew (2020)

Neskutocny brutal. Reziser Devereux Milburn bude dufam novy rezisersky talent -taxi myslim. Uz film Shyamalana Signs 2002 bol presne ten f typ filmu, ktory milujem : drsny, temny,  brutalny, nieco sa niekde skryva a su to zle sily, teda ze nieco je tu ukrutne zle. Dlho som nevidel taky film a myslel som si, je tomu amen tomuto typu filmov. U Signs som sa bal, a konecne veruze aj tu. Potom ku koncu je par scen takych .. nedokoncenych, nedomyslenych ... to je ale vec tolerancie, kazdopadne dalsi - dufam - nadejny hororvy reziser  sa objavi. Axte funda kvalitmneho hororu, toto je povinna jazda  : 74 %