To poslední, co chtěl (2020) odpad!

QAbsolutny mismas, kde A nesuvisi s B, po D nasleduje P ..... fakt jednotlive sceny sa uplne rozpadli, Ben Affleck mi  vadil vzdy - zacalo to Armageddonom v 1998 roku.nema zmysel pisat viac, len by som sa rozculil  : 0 %

Kam se i andělé bojí vstoupit (1991)

Nudna drama o potlacenej sexualite v anglickych vyssich kruhoch. Emocie a sexualny pud maju brutalnu silu, vzdy sa vyderu von -  tu je to krasne ukazane. Akurat rezia je materska, cira rutina, herecke vykony krivaju na obe nohy a kulisy su spatne, vyslovene spatne : 40 %

Pariah (2011)

Reziserka Dee Rees prilis tlaci na pilu, najma ten koniec mal akoze vyvolat vodopad alz. Mno, ten sa jaxi u mna nekonal ..... buzniad som videl uz  hodne, GLTB ci jaxa volaju tiez patria do vseobecneho rozhladu, taky Elton John napriklad   : 50 %

Život podle Dana (2007)

Vyborna kludna  pohodova romantika, ktora mne osobne pripomina filmy Garryho Marshalla. No, nie je to Pretty Woman a nie je to ani taky hit ako uz spominany film, zarobilo to na seba ale fajne. Steve Carell /Hon na Lišku, Sazka na nejistotu/ to pekne taha, slusi mu  to najma s nadhernou  Juliette Binoche /Trois Couleurs/. Videl som aj maldu kozatu Amy Ryan /na mne se muzes spolehnout, Valka Svetu 2005/. Dialogy na urovni, kulisy nadherne ...... velka spokojnost vladne, taka pohodova oddychovka najma po tazkom dni v praci  : 84 %

Zabij, nebo budeš zabit 2 (2015) odpad!

Uz u jednicky POMO napisal ze Condemned 2007 je stelesnenie filmovej debility. No, ako pozeram, bola natocena dvojka. Ta filmova debilita bola evidentne vdaka reziserovi Roel Reine /Pitol Whipped 2008/ umocnena doslova na bajne nekonecno  : 0 %

Večeře s April (2003)

Film o zmiereni a o tom, ze trochu utrpenia patri k zivotu. Zivot je kamos a hajzel a smejd- to ale vieme. Katie Holmes  bola na urovni, poriadne filmy mala az po tomto - Batman Begins 2005, Loganovi Partaci 2017. Reziser dokazal, ze peniaze nie su vsetko - este je tu zlato, striebro, diamanty, statne dlhopisy .....  74 %

Zákon pomsty (1999)

Vcelku nudny  fadny scenar je okoreneny o nicom hereckymi vykonmi a dialogy u tu casto len vatovo plane plky. Ciry podpriemer  : 30 %

Zrada (1983)

David Hugh Jones je dost nevyrazny reziser, a tento film to len plne potvrdzuje.  Klasicka nudna podivana na temu manzelska nevera. Zucastneni herci nic moc, Jeremy Irons /Die Hard 3/ ani poriadne nevedel hrat.Nic moc dialogy sa odohravaju este v podpriemernych kulisach. No, mal som problem to dopozerat   . 50 %

Himmel ohne Sterne (1955)

Mlade dievca zije u dederonov a on zase v byvalej Nemeckej Spolkovej Republike. Nasledne vznika velka laska, ktora musi prekonat tazke skusky, propagandu z oboch taborov v Studenej vojne, ale i postupne vyrovnavanie sa s hrozostrasnou nedavnou nemeckou minulostou. Nemecka kinematografia je na tom dodnes osemetne s kvalitou, treba ju vsak sledovat - Nemci obcas natocia nieco fakt na urovni   : 77 %