Požární akademie (1987)

Nablblý film z 80. rokov a la US proveniencia. Nebavila ma atmosfera 80s, nebavili ma dialogy, reziser J. Christian Ingvordsen je pravom v zabudnuti. 30 %

Manina, la fille sans voile (1952)

Len taka zrucna reziserska rutina, ja som videl verziu so zlym obrazom, nebavilo ma ani to, ze 25 rocny student objavuje anticky poklad : 52 %

Les Dents longues (1952)

Reziser Daniel gelin bol spoluziak slavnejsieho DeFunesa na akomsi hereckom kurze v Parizi. Natocil len jeden film. Scenar je velmi dobry, fungoval roku 1952 a vlastne by fungoval aj dnes, 2020. Gelin je pred aj za kamerou, vyzna sa do filmu to vidno. Po dlhom case som konecne pocul kvalitne dialogy, a videl som aj De Funesa. ovsem, takymito filmami by deFunes nikdy neprerazil, musela prist az cetnicka seria : 74 %

Ďáblovi běžci (2019)

Nicolas Klec /8 mm/ ma z kariery sinusoidu, napokon aspon v sivom pod/priemere sa to udrzi. tema je namakana : Kokain, balicky kokainu sa zacnu stracat, Reziser Džejsn Kabel tu potom riesi drogovu problematiku, par ludi sa rozluci s filmovym zivotom - slusny namet na film. Mno jo, uz novodobych 8 mm asi od Kleca nemozno cakat : 46 %

Nezestárneš (2019)

Jeden z najviac zablatenych a zabahnenych filmov ake som videl. hrobnik a tesar v jednom ma pomahat bande lovcov ludi - hoci aj proti jeho voli : 64 %

Neapol město miliónů (1950)

Neapol v zobrazeni rokov 1940 - 1950. Spolu s oslobodenim od Spojencov. Dej vyzradzat nebudem, nech si to diavci pozru : 60 %

Taková, jaká jsi (1978)

Suhlasim s fragre, ze je to miestami intelektualna cervena knihovna, coz ja ale mam rad. Milujem filmy, kde su zobrazene jesenne parky, stromy obsypane farebnym litim ... a do toho este velka laska : 78 %

Souboj s rodinou (2019)

Zivotopisny film so spustou skvelych postav. Znamych hercov je tu hned viacero, zacnem Dwayne Skala Dzonsnom /Jumanji vitejte v dzungli 2017, San Andreas 2015/, dalej videl som aj Vince Vaughna /Psycho 1998/, no a znamych ludi je tu fakt hodne : Nick Frost, Mike Mizanin /Santuv malý pomocnik 2015/, Lena Headey /300 - bitka pri Termopylách 2006, 300 - vzostup Imperia 2014/, Olivia Bernstone atd atd. Wrestlerka tuzi po zivotnej sanci a tu aj dostane - nadherny ludsky film, ktory pohladi po dusi aj obstarozneho mentalneho invalida ako som ja : 95 %

Spara forte, piů forte, non capisco (1966)

Tempo na urovni, dejova linia ma fakt aj po rokoch hodne do seba. Marcello Mastroianni /Velka zranice, La Notte/ vskutku vedel hrat, mlada krasna Raquel Welch /Kansas City bomber 1972/ tiez slusne stihala. Eduardo de Filippo bol pred kamerou pozeram aj za kamerou. Je to jeden z najlepsich filmov rezisera Eduarda De Filippa, spolu s Napoli Milionaria : 77 %