Malý Bobeš ve městě (1962)

Valasek je pre man doteraz neznamy reziser, a toto je myslim jeho prvy film. Som vedel, ze nejde o budovatelskou agitkua la 50. roky, no tak siny socialny koncept bol aj na mna prilis silny. Dostalo ma to, ako otec nemohol najst pracu, a tak predal dom a odisiel do mesta hladat pracu. Detskemu hrdinovi dost dlho trvalo nez si zvykol, pozeram : 72 %

Wang jiao hei ye (2004)

Konecne fajny pomaly az artovy film z hongkongu, a pricom sa riesia gangy. vacsinou - ked sa povie HongKong som zvyknuty na rubanice Jackieho Chana a jeho sialene kaskaderske kusky ..... alebo kung fu rvacky dalsich hongkongskych hercov. Rusne ulice HongKongu stoja za to - radost pozerat, ako to tam roku 2005 vyzeralo . 75 %

Palo Alto (2013)

Sympaticky film o uzivani si zivota, a o tom, ze konat dobro reziserke a hercom evidentne nestaci : 64 %

Wang bu liao (2003)

Mno jo, zivot je kruty a tvrdy - mladej zene umrel chlap., ostala s detmi sama a musi sa pretlkat zivotom - tuna konkretne sa zivi ako sofer autobusu. Mna to fascinovalo, vyborna kamera a zivot plynie pozvolne ..... atmosfera Hong Kongu na mna sala doteraz . 93 %

Lie huo zhan che (1995)

Motorkarsky film z Hong Kongu, dobre sa na to pozeralo, len v strede dost velka nuda : 60 %

Štědrý den bratří Mánesů (1981) (TV film)

Dvaja bratia sa chystaju stravit Vianoce .. len nemaju rybu ... som zvedavy, ci ten kapor veril v zivot aj po Vianociach : 64 %

Slečna Chambonová (2009)

Nudny obycajny film, o obycajnom chlapovi, ktory zije so svojou zenskou, ma zabehany rytmus a kazdodennu rutinu .. kym nestretne dalsiu babu ......rezisersky nepremyslene, cista rutina, dialogy po chvili nudia, kulisy plane a skarede ...... 40 %

Mezi dospělými (2006)

Len taka francuzska spolocenska konzervacka, strasne vela sa keca a zbyto kjaxi utiekol .. ma to ani nebavilo, po polhodiine som tie kecy uz pretacal : 52 %

Do boje (2018)

Tak taketo filmy mam rad - automobilka podpise dohodu zo zamestnancami na x rokov, potom sa ma vyroba skoncit ... a zamestnanci bojuju za zachranu svojej prace, lebo si s firmou stotožnili svoje zivobytie. Stefan Brize ako reziser tymto natocil svoj najlepsi film, ktory ma perfektne tempo, namakane dialogy, kde obycajne prevazuju, ale zaroven o nieco ide ... skoda ze z hercov som nikoho nepoznal a ten zaver bol trochu ... pripaleny. Za mna vsak hovorim jednoznacne, ze taketo filmy mam rad : 78 %