Borgman (2013)

Neskutocny filmovy bizar ...... a uz viem, ako vzniklo. To sa raz Frank Capra strasne ozral a prelozil Koran do mandarinskej cinstiny , druhu polku prenechal Hitchcockovi, na pervitine, ktory po huleni travy si urobil prazenicu z lysacov : 85 %

The Racket (1951)

Film, v ktorom samotny Mitchum hral Hovno. Teda zase pardon, mne to uslo, ja na tu prostorekost raz dopaltim a chcel som pochopitelne napisat ze Mitchum sa nedostatocne vlozil do hereckeho prejavu a ze ma nepresvedcil hereckym vykonom . 45 %

Dead Reckoning (1947)

Suhlasim s Mejlou, cim viac noir filmov clovek vidi, tym rychlejsie rozpozna kvalitu od priemeru. Tuna plavam vyslovene s mainstreamom, musim vysoko vyzdvihnut  zapletku /behom jazdy vlaku sa stratil jeden clovek, ktoreho je treba najst/. Vyzdvihujem vybornu femme fatale, zapletku, gradaciu no a takto  : keby som film videl hned po povedzme Sunset Boulevard 1950 tak film dost sklepem a sknci vo vyslovenom priemere. Keby som Dead Reckoning videl po Segosovych "kultoch" - vysoko  ohodnotim. 77 %

Krysař Willard (2003)

Chce to byt hororom, ale je to hodne nepodareny mix, ten dom udajne nie je obycajny, ani muz v dome nie je obycajny ....... navyse to v kinach komplet zhorelo, pri hodnoteni tohoto budem nemilosrdny : 4 %

Meadowland (2015)

Vyslovena scenaristicka slabota, preco on zmizol vlastne, to ani nemame sancu sa dozvediet, ak ozmizol, to uz vobec nehrozi. cele je to len rezisersky utopene v podpriemernej rezii ..... vo svete rocne miznu 1000 -ky deti a uz sa neobjavia - takto na Slovensku naposledy v apríli 2008 zmizol akýsi novinár, tusim sa volal Pavol Rypal- a zmiznutie je dodnes zahadne, uz sa neobjavil ..... 32 %

Diplomacie (2014)

Luxusny film, a konecne sa mi aspon trocha podarilo preniknut do tajov a tajomstiev diplomatov ..... ich rec nie je zrozumitelna obycajnym ludom, o to vacsi doraz som daval na verbalnu stranku ... navyse kulisy sa tiez podarili. jeden z tych vyrazne lepsich filmov o diplomacii a ze sa ich vela netoci : 75 %

Da mo shu shi (2011)

Takto ja mam len vypisane obdobia, naktore se delia dejiny Rise Stredu .. toto tu hovori tusim o 20. rokoch minuleho storocia v kontinentalnej Cine ..... no a mna tieto cinske zalezitosti proste nebavia : 30 %

Přesný cíl (2010)

A pozeram, ze to fajne na seba zarobilo..... slusny film teda, rezisersky dobre zvladnuty, ma to pribeh, kostru .. dialogy mali halvu a hodne casto i patu, mohol reziser pridat trochu tych slavnych hongkongskych kung fu rubanic, siel by som hned hore . 60 %

Men tu (2007)

Lahko nadpriemerny hongkongsky film o drogovej problematike .....do toho ju riesi drogovy baron Quinn ... atmosfera HongKongu vystihnuta vyborne, realtivna spokojnost z mojej strany . 70 %

Malý Bobeš (1961)

Tak zname ako Cenkovej deti, len ten chlapec sa vola Bobes a hraju tu Jiri Lukes a Tomas Hadl ...... 70 %