Have Dreams, Will Travel (2007)

Klasicky americky road movie .. aspon som si uzil tu sceneriu, fakt stoji za to . 70 %

Kořeny mafie (2006)

Rozhodne som necakal druheho Kmotra, ze jo, ide len o hodne lacnu gangsterku , dej sa odohrava tusim v juznej Philadelphii. Tempo vsak plane, dialogy priserne, po polhodine nepocuvatelnew ....par znamych hercov ako Dennis Hopper, Brian Dennehy a Val Kilmer to uz nijak nezachranili ......5 %

Letní láska (2006)

ubohy polsky pokus o western ... to uz rovno mozu Rusi vybudovat svoj vlastny tropicky dazdovy prales a tocit v nom filmy, , dalej mozu Rusi kludne zacat pestovat kakaovniky a kavovniky, uplne kludne : 4 %

Pod Moskvou (2006)

Nech si o mne mysli kto chce co chce, ja neverim v chujoviny ako UFO /Unidentifying flying objects/, ale verim v druhe metro v Moskve. Uz tam - aspon vo filme zmizol i dr. Grujic z Variola Vera, teda pardon, Rade Serbedzja. Tempo na urovni, dialogy dobre po dlhej dobre, videl som aj Vala Kilmera /Lovci lvu/ a dost sa zaujimam o tie desive stvury, ktore udajne ibyvaju Moskovske Metro 2. Stalin ho nechal vybudovat, aby sa verchuska mohla rychlo presuvat v pripade konfiktu - a veru ze dobre urobil : 55 %

Sobibor (2018)

Sobibor - nacisticky vyhlazovaci tabor, kde zydov vo velkom vrazdili. Ono nielen zydy, ze jo, vrazdili tam aj politicku opoziciu, sovietskych vojnovych zajatcov. Aspon som si doplnil info o uspesnom povstani a o masovom uteku ludi z nazi death camps : 80 %

Šerif (1999)

Mna oslovil reziser Scott Wiper az roku 2007, ked natocil film Condemned s Viny Dzounsom a Stoun Koldom. A pozeram, ze zacal s reziserskou karierou uz roku 1999 - akysi Serif. Tak ze si reku doplnim vseobecny rozhlad, kam filmy patria a dal som si projekciu filmu. Dobre som urobil. Svizne becko z konca 90. rokov, riesi sa drogovy klan, potom texasky serif zacne liezt do kapusty protidrogovemu oddeleniu - a to nikto nema rad. Tym sa veci dost kompliuju, coz mam vo filmoch rad, lebo ma to udrzalo na stolicke. Potesili ma anmakane akcne sceny, Scott Glenn mal obdivuhodnu kondicku na 60 -ku, brutal : 69 %

Něžné pohlaví (1967)

Inspirovalo sa to 007-kou to len hluchy nevidi a slepy nepocuje, teda zase pardon, samozrejme naopak. No, mne to jaxi nemasli, takze obcas tresnem koninu. Mlady Richard Johnson /Gott mitt uns 1970, Strašení 1963/ bol na urovni, ale na takeho Conneryho nemal, ne, ne. Jakozto nikdy nepohrdnem zenskou krasou som sa rad nechal unasat vybornym tempom a pomerne fajnymi dialogmi. Skoda , mohli sa tie kozy obcas prevetrat, kozy potrebuju dychat a ne ze ne. A aj tie parnokopytniky. Potom tam ide o milionovy poplatok za akusi sluzbu ... a na konci nastupili do akcie aj pani. Rezia na urovni, u nas je Ralph Thomas hodne neznamy reziser, treba mi poobjavovat filmy, ktore natocil. kazdopadne jeho rezisersky styl mi sadol, uvidim, co mi daju jeho dalsie filmy : 77 %

Quelques messieurs trop tranquilles (1973)

Nic moc, hlavne rezisersky je to hodne slabe, po francuzsky viem strasne slabo, takze som zachytil, ze akesi mestecko sa chce pripojit na dialnicu a lakat turistov xebe. Potom nasleduje aj nejaky dej, len nijak ma nestrhol aksi hipisaci sa usadili na pozemku , a dojde k vrazde. .... nebavili ma dialogy ani tempo , plane kulisy k tomu, konecne som aspon pocul hovorit Michela Galabru jeho rodnou recou - francuzstinou : 50 %

Une semaine de vacances (1980)

Prijemny film, ktory divaka nabije energiou . mlada sympaticka baba uci na ZS a potrebuje vypnut ...... 75 %

Des enfants gâtés (1977)

Film, ktory zaznamenal velky neuspech ... reziser Tavernier sa na 3 roky stiahol, a az potom natocil dalsie dielo. Tempo, dialogy, rezia, kulisy - strach a hroza, nebrat . 30 %