Na dno nás nedostanete (2012)

Nebudem vzadu, Downe u nas vyslo ako Na dno nás nedostanete. fakt ako nudnejsi namet sa uz asi neda vymysliet a vs trede sa to dostalo az do vatovo planeho plkania. 20 %

Dům pro Irene (2012)

Vdaka uzivatelovi menom emma53, len vdaka nej viem o tomto filme. Slusne je to natocene, ma to tempo, reziser sa pohral doslova s kazdou scenou. James Cromwell /L. A. Confidential/ to cele taha ba dokonca aj stavba sa nasla. Vyborna oddychovka : 74 %

Vraždy podle abecedy (2008)

Priserne natoceny a hrozne zahrany fryler od rezisera Schmidta /Wrong Turn1/. Obavam sa, ze Eliza Dushku velmi nevie hrat, atmosfera sa nekona a Bill Moseley nic nepredviedol : 20 %

Onibaba (1964)

Genialne, japonsku kinematografiu mam - na rozdiel od cinskej a korejskej - coraz radsej. Kaneto Sindo natocil vskutku genialny film os tredovekych japonskych realiach. Dve vidiecke zeny ziju v rakosi biednym mizernym zivotom, ktory sa s nimi navyse nemazli, k tomu este surova atmosfera filmu a vyborna rezia - vidno, ze reziser sa pohral s kazdou scenou. Herci su akurat mne dost neznami : 100 %

Můj syn Nero (1956)

Perfektna talianska komedia o vlade rimskeho cisara Nerona /54 - 68 po Kristovi/. Rolu rimskeho cisara si strihol Alberto Sordi /Un Americano a Roma/, matku Nerona Aggrippinu si zase zahrala genialna Gloria Swanson /Norma Desmond z filmu Sunset Boulevard 1950/. Film je vyborne natoceny, Steno sa vyznal do rezie, kulisy na urovni, dialogy su perfektne. Pikoskou moze byt aj to, ze Nero nespieval, ale zavyjal, a medzi obecenstvo si nasadil provokaterov, ktori mali za ucel sledovat, kto prestane s potleskom ako prvy. Toho rimsky cisar nasledne dal deportovat do vyhnanstva do odlahlych casti Imperia. 85 %

Se strachem v zádech (1986)

Reziser Peter Hyams /Konec Sveta 1999, Kozoroh 1/ natocil sympaticku buudy movie, akehosi predchodcu Smrtonosnej Zbrane. Billy Crystal tu suverenne vladne, Gregory Hines je trochu v uzadi. Do popredia sa dostala zmes sympatickeho humoru, kamaradstva a vybrusenych dialogov : 66 %

Peklo s princeznou (2009)

Teda coraz vacsia bieda tychto ceskych a ceskoslovenskych filmov. Tempo nulove, herecke vykony priserne, fakt, hruza : 5 %

Un Americano a Roma (1954)

Reziser Steno /Policajt Drabem a Policajt v Africe/ natocil vybornu taliansku komediu, v ktorej jeden chlap Alberto Sordi /Silnice Rim- Neapol neprujezdna/ zijuci v Rime napodobnuje takmer vo vsetkom US styl zivota. Pritom nachadza nepochopenie vonkajsieho mesta, lebo odmieta zit klasickym talianskym stylom zivota. Takze aj taka Ursula Andress mala pred bondovkou Dr. No na konte aj tento vyborny film . Steno uz tu ukazal talent pre reziu a smiat sa da takmer neustale, na rozdiel od mnohych US umelotin. 85 %

Táta lump (1993)

Patrik Swayze /Break Point 1991/ vobec nevedel hrat, na seba to ani nezarobilo a snaha o US styl humoru zase vyznieva jaxi do prazdna : 40 %

Nicota (2003)

Dost uleteny namet je utopeny v priemernej rezii, ti dvaja ztroskotanci mali hodne do seba, ale skoda tej nudy v strede filmu : 68 %