Povídky o bledé luně po dešti (1953)

Jo, poznam reziserov ako Mikio Naruse, Jasudziro Ozu, Mizoguciho a Kaneto Sindoa. Nieco k filmu Povidky o blede lune po desti. Su tu zlepene dve poviedky do jedneho filmu, a Mizoguchi nehlada idealy v minulosti ani si minulost neidealizuje, Poznat je Mizoguciho rezisersky talent, a vo filme hlada paralely medzi sucasnym povojnovym Japonskom a minulostou, casto necha divaka unasat sa kvalitnou reziou a riesi vecne temy ako je tuzba po slave, peniazoch ap. Je to skor filmova basen nez uceleny strhujuci pribeh. Aby bolo jasne, isty reziser filmu Turinsky Kun sa tiez hral na velikanov a la Bergman a Tarkovskij, ale nemal na nich. Mizoguci naopak ma rezisersky talent a podla mna aj sa dokaze priblizit filmovou recou k spominanym velikanom. No a rozhodne to nie je film pre uzivatelov ako Verbal. A tiez by sa tomu mali vyhabat uzivatelia typu Segrestor s Jaklee, lebo reziser sa odmieta vyzivat v brutalnych masakroch a vrazdach, ako Oliver Kamen v Takovych Normalnich zabijacich. 92 %

Zachránce (2001)

Teda umelejsi pribeh uz fuckt nemohol byt vymysleny. Nic nesuvisi s nicim, herecke vykony su tu plane. Fakt, nebrat, ruky prec od toho. Len liznute po povrchu, nema cim zaujat : 7 %

Cypher (2002)

Tajuplne posobiaci film, s paranoidnou atmosferou, akurat, ze to v kinach komplet zhorelo. Lucy Liu to nezachranila, Northama mam na haku : 10 %

Dcera jako rukojmí (2010)

Reziser Keoni VoskovyMuz /seagalovky Mstitel, naprosta Sebeduvera/ natocil priemerny film so Styvom Austinom /The Condemned 2007, Expendables 1/ v hlavnej ulohe. Austin je v hlavnej ulohe, hrat nevie, ale akcne sceny su dobre, dialogy tiez, take priemerne, na urovni a tempo tiez, dobre to odsypa : 60 %

Florida (2015)

Plane, ruky prec od toho a navyse priserna nuda : 5 %

Ósacká elegie (1936)

Nudny a dost schematicky japonsky film o medziludskych vztahoch a o tom, ako ovplyvnuju zivot ludi v Japonsku pred II. svetovou vojnou. 60 %

Admirál (2015)

Som megafunda namornych bitiek, lodi a vsetkeho, co malo vesla, plachtu a plavalo to. Reziser Roel Reine natocil genialny film, plny tychto fascinujucich mnou vymenovanych veci. Tematika 17. storocia a kapitana Michiela DeRuytera je zaujimava doteraz, dialogy su perfektne, kulisy na urovni. Namorne bitky su natocene jednotvarne ale rozhodne neomrzia a ja som si ich maximalne uzival. Trochu len zamrzi to, ze chyba dobova atmosfera 17. storocia a trochu by to chcelo kecov o hierarchii tej doby : 85 %

Je prostě báječná (2014)

Reziser Peter Bogdanovich konci hodne biedne, jak tak pozeram. Jeho film Papirovy Mesic z roku 1973 bol super, vtiahlo ma to hned, no ale tu zas vladne traged Owen Wilson, a zacinam ho z duse neznasat. Herec je to casto az pod/prieemrny, a vidim ho castejsie nez chcem. Dialogy su len vatovo plane plky, dokonca ani Jennifer Aniston to nemala sancu zachranit. 30 %

Rozdělený svět (1988)

Dost nudny film bojujuci proti Apartheidu v Juznej Afrike, Chris Menges /Past na Chrise/ sa len za kamerou zaucal, rezisersky nevyrovnane, mdle, bez tempa a s priemernymi, casto az podpriemernymi hereckymi vykonmi. Jediny znamejsi herec bol len Jeroen Krabbe /bondovka The Living Daylights 1987/. 40 %

Chlupatá odplata (2010) odpad!

Reziser Roger Kumble mi nehovori nic a tak to aj dlhodobo ostane! Priserna podivana, s otrasnymi hereckymi vykonmi, Fraser hrat nevie a sam nema sancu utiahnut film. Ani sa to nezaplatilo, len tak mimochodom : 0 %