Black Panther: Wakanda nechť žije (2022)

Kouzelnej svět jak v Avatarovi. Prakticky celej děj se tady odehrává, a to je pro mě první mínus. Potom to, že asi desetkrát zazní, jak bílý ubližujou černejm. Nakonec ale všechno dobře dopadne. Válka je potlačena, črerný grupy se vrátěj k tanečkům, vyleštěj kovový kraviny na ksichtech, opečou červy, a jede se dál. Na konci pak padne něco o tom, že asi bude ještě pokračování tyhle zhůvěřilosti. To bude zřejmě za jednu hvězdici. 30%.

Mayday (2023)

Tak jako vždy si po necelým půlroce připomínám tenhle kousek. K Richetovi mám poměrně vřelej diváckej vztah, stejně jako k Butlerovi. Oproti premiéře jsem do toho šel jako akční divák, kterej v současný době má silnou abstinenci, a to nejenom v akčním žánru, ale i v žánrech tomu podobných. Film je to vlastně poměrně uspokující, sice podobnejch bitek, jako v tý zbořenině mohlo bejt víc, ale nakonec proč ne. Dobrý. Ta odstřelovačka dělá vždycinky tak pěknou paseku. Radost pohledět. 80%.

Pozvánka do pekla (2022)

Dvě ze soucitu. Nefunkční, bez napětí, bez strašení. Pro děti. 30%.

Ďáblova kořist (2022)

Co se týče exorcismu, filmy o něm mě nikdy příliš nelákali. Něco vymyslet už nejde. Ty tři hvězdy co dám, jsou spíš nadprůměr. Tenhle žánr už víc procent neunese. 50%.

Lovec hlav (2022)

Ten film je spíš za dvě hvězdy. Jenže režisér je už ostřílenej tvůrce, který má na svý paži opravdu pěkný kusy. Obsadil navíc fakt parádní squadru. Takže i když příběh kulhá, přestřelky jsou nanicovatý, tak prostě za odvahu tohle dnes natočit musím ocenit. 50%.

U tebe nebo u mě? (2023)

Pitomina, na který je vidět, že to točila žena. jo, kde jsou časy romkomů, na kterejch makali slavný rejžové. Tohle je škvár. 30%.

Karanténa smrti (2022)

Jediný s čím můžu souhlasit je, že naháněčky jsou kurva intenzivní. Jinak pointa trapná. a navíc bohužel i pravdivá. Moc by nás nezbylo, kdyby to takhle chtěl řešit každej magor. Film spíš slabej. 30%.

Místo zločinu České Budějovice - Kvadratura muže (2023) (epizoda)

Recyklát už stovky různejch krimi seriálů . Blbě obsazenej. Třeba Leoš Ruka je čistě na facku. Davida jako herce mám rád, a jeho rozhodnutí se na určitou dobu stáhnout mu schvaluju. Je prakticky všude. Díly maj slabou nebo podprůměrnou úroveň. Dramatický málo, akce nijaká. Jen v dílu o lupičích bankomatů to mělo drajv, a zločinná skupina měla úroveň. Ovšem konec úplně na hovno. Jinak díly se podobaj jako vejce vejci všemu, co už jsme v minulosti viděli. Slabota. 40%.

Jedna rodina - Johan (2022) (epizoda)

Vydržel jsem poměrně dlouho. Točí se to kolem dvou naprosto nesnesitelnejch postav. Berenika Kohoutová a Zuzana Vejvodová. Ty dvě mě dokážou tak otrávit, že smekám před sebou a všema, kteří to vydrželi až sem, a kteří nedejbože budou pokračovat. Protože toto dobrý fakt není. A i přes to, že film Střídavka nebyl taky žádnej zázrak, tak je to 90 minut prudy. kdežto seriál bude pít divákům krev bůhvíjak dlouho.S koncem šestýho díu s tímhle serošem končím. Dost pozdě. P.S. Bohužel jsem se nechal nalákat nicneděláním na další díly, a snížím hodnocení na jednu hvězdu. 20%.

Úsměv (2022)

Další z řady horůrků s neutěšenou, depkoidní atmosférou. Není to plný krve, gore tady je poměrně střídmě, ale je to sakra atmosférický. Fakt slušně depresivní zážitek. 80%.