Obchodníci s bolestí (2023)

Hodnocení, který tady svítilo po včerejším uvedení dávalo naději, že to asi bude fakt jízda. Nebyla. Film sice potvrzuje spoustu věcí. Nebudu je tady vyjmenovávat. Určitě to každej z filmu vyčte. Jenže ten vývoj nespěl ke strhujícímu konci, ale spíš prošuměl smířlivě, do naprosto bezkonfliktnímu konci. A  je jasně poznat, že Yates doteď točil samý dětský filmečky o brýlatém Harrym, a thriller a drama se na starý kolena teprve učí. A že Emily je  šmrncovní sympaťačka. A roli zvládla na jedničku. Jinak malinko zklamání. 60%.

57 vteřin (2023)

Vůbec nechápu, kam se poděli režiséři, co dokážou točit filmy zábavně, bez předsudků. Nudnej průměr, kterej dokazuje, že kinematografie za louží se žene do hoven. 40%.

Awareness (2023)

Poměrně slušnej námět je tady využitej jen průměrně. Akce rutinní, trochu prkenná. Příběh mě každopádně nijak neohromil, takže u filmů, který jsou nabitý dějem si jen tak neodskočíte. Hlavně ne s běžící projekcí. Tady jsem to zvládnul hned třikrát. Škoda. Mohla to bejt pecka. 60%.

K9: Ocelový tesák (2023)

I přes určitou nedůvěru se nakonec film projevil jako skousnutelná jednohubka. Na Johna Wicka si to opravdu nehraje, a to že se tam neobjevuje žádnej humor, je jen plus. Slušný. 50%.

Dead Shot (2023)

Půl hodiny, a stačí. Ucajdaná nuda, ktero snad ani nemohl nikdo dokoukat. 10%.

Erhart (2022)

Nikdo po mě nemůže chtít, abych k týhle hovadině něco víc psal. 10%.

Americká spravedlnost (2023)

Další z režisérů, který se snažej proniknout do vyšší ligy. Zatím se mu to asi tímhle filmem nepovede. Spousta podivností, spousta druholigovejch herců, a dvě přestárlý hvězdy z konce minulýho století. Úplně zbytečný tohle sledovat. 30%.

The Channel (2023)

Tady je problém vybrat někoho, a něco, co by člověku utkvělo v paměti. A hlavně něco, co vás bude u filmu držet. Tady toho moc není. Ani co se týče postav, tak ani v ději. Kaufman svoji béčkovou produkci zaonačil na vyšší úrovni jen jednou. Hříšníci a svatí. Tam se mu to povedlo jak hlavní postavou poldy, tak i poutavým dějem. Jinak je to bídá velká. Odkoukáno s přemáháním. 30%.

Kostlivec (2023)

Do filmu se mi moc nechtělo. Ale nakonec je to spíš na pochvalu. Sice to je ohrané téma, ale Rob Savage natočil nijak krvavou, ale ve strašení hutnou jednohubku, která milovníka podobnejch filmů nemůže urazit. Dalším kladem je vcelku sympatický obsazení. Slušný. 60%.