Řbitov zvířátek: Pokrevní linie

• USA Pet Sematary: Bloodlines

V roce 1969 sní mladý Juda Crandalla (Jackson White) o tom, že opustí své rodné město Ludlow ve státě Maine, ale brzy objeví zlověstná tajemství, která jsou v něm pohřbena, a je nucen čelit temné rodinné historii, která ho navždy spojí s Ludlow. Jud a jeho přátelé z dětství se musí spojit a bojovat proti prastarému zlu, které Ludlow svírá od jeho založení a po odhalení má moc zničit vše, co mu stojí v cestě. (TommyZR)

Arsenal83

Také malé priživenie sa na známom námete, ale vyslovene tragédia to nebola. Horová časť je však sklamaním, bez strachu aj bez vzrušenia a keď príde nejaká skákačka, tak vy ju už očakávate dosť v predstihu a je desivá asi ako Saxana na metle. Takže pre echt fanúšikov žánru horor sa oprávnene môže film stať práškom na spanie. ()

ricci.s

Na tie 3 hviezdy sa musím trochu premáhať, lebo film síce nie je urážajúci, ale neskutočne zbytočný. Ide vlastne len o to, "vydojiť" čo najviac z vynikajúceho námetu, a kvalitatívne sa s pôvodnou verziou či remakom nedá porovnať. Sklamaný ale nie som, lebo som to čakal. Hneď od začiatku tu máme jedného "zombíka", ktorý sa však prejavuje neskutočne spomalene, a kým sa vôbec niečo začne diať, je prvá hodina za nami. V nej sa vlastne nestane vôbec nič, a síce sa režisérka snaží zájsť až do histórie a možno niečo navyše vysvetliť, celé je to len stručné a povrchné. V záverečnej tretine to konečne ožije, ale väčšina vrážd je aj tak mimo záber. O nejakých pokusoch o budovanie atmosféry môžeme iba snívať a dokola sa opakujúca veta "smrť je niekedy lepšia" mi už ku koncu liezla na nervy. Nakrútené pekne, postavy nerušivé, ku koncu nejaká nutná akcia na preriedenie obyvateľstva mestečka... rozhodne to však nepotrebujem vidieť znova. ()

maddy

Keď sa už štúdiu minú všetky lepšie značky, je načase oprášiť aj tie priemernejšie akým je Pet Sematary. Nestačí, že tvorcovia sa popálili už pri chabom remaku z roku 2019, skúšajú to s touto prakticky mŕtvou sériou znova. Aj keď tentoraz našťastie iba na streame, lebo inak sa jedná ešte o väčšiu pohromu než spomínaný remake z 2019. Bloodlines je presne také to pokračovanie, ktoré vznikali v osemdesiatich a deväťdesiatich rokoch na VHSkách a nikto ich vlastne nechcel. Akurát len, že je roku 2023 a tak sa jedná o ešte zbytočnejší film než by bol pred tridsiatimi rokmi, s evidentne malým rozpočtom, bez jediného nápadu, iba omieľajúci tisíc a jedno klišé o "pokrvnosti", ktoré sme mali v hororoch už nespočetne veľa krát. Navyše prvú hodinu sa tu nič zaujímavé nedeje a v tej záverečnej pol hodine ponúka Bloodlines iba pomerne zmätené finále. Neatmosférická, nestrašidelná zbytočnosť, ktoré nemôže potešiť ani tých najskalnejších fanúšikov Pet Sematary (ak takí sú). CELKOVO: 3/10 ()

Gilmour93

Jde značka Pet Sematary ještě něčím posrat? Hold my Beer.. Chaboučká atmosféra to subjektivně natahuje na dvě hodiny, slunečnice žánrových klišé je téměř vyzobána, jelito Juda Crandalla máte chuť pohřbít někde hodně daleko, aby byla jistota a otrávený Duchovny má pod očima vaky, že by se tam vlezla Scullyová i s kabátem. Řeknu vám, nechtěl bych mít v Ludlow na starosti tu ceduli na hranicích města s aktuálním stavem populace. Někoho zakopete a za pár dnů se tam už zase producíruje…kdo to má hlídat?! ()

tron

„Nehovoriť svojim deťom blbosti je najdôležitejšia práca rodičov.“ Zbožňujem Cintorín zvieratiek Stephena Kinga. Nielenže ho považujem za asi najlepší hororový román, aký kedy King napísal, ale od 8O. rokov som prečítal tisíce hororových poviedok, noviel, sérií a románov a úplne v pohode by som ho považoval za to naj z literárneho hororu VÔBEC. Stephenovi sa geniálne podarilo vystihnúť tú strašne tenkú hranicu medzi realistickým hororom a čímsi famózne mysticky nadprirodzeným. Je to neskutočne ťažké a čím viac čítam hororov, tým mohutnejšie a intenzívnejšie si to uvedomuje. Mnohým autorom, azda väčšine, sa nič ani len vzdialene podobné nepodarí napísať za celý život. Filmová séria je na tom pravdupovediac dosť biedne. Jednotliví tvorcovia na to zakaždým išli trochu inak, z odlišného uhla, snažili sa zdôrazniť raz taký, potom onaký aspekt mrazivej knižnej predlohy. Sem-tam adaptovali do podoby filmového scenára varia až príliš divoko, vinou čoho vypadávali celé knižné dejové linky a postavy a napokon príbeh vyznel úplne inak, ako u Kinga. Mne osobne to nevadí práve preto, že román zbožňujem a celkom ma baví sledovať, ako sa k nemu ten-ktorý tvorca postaví. Keď sa zjavil prequel, s chuťou a prakticky okamžite som sa naň vrhol. Pravdupovediac? Celkom som si ho užil. Áno, je to istým spôsobom lacný spôsob strašenia diváka, kedy hudba zvrieskne uprostred ticha a postavu vtiahne popod dvere čosi zákerné, zlé a krvilačné presne v momente, keď to čakáte najmenej (a teda, paradoxne, najviac). V tomto smere snahu režisérky Lindsey Beerovej snáď naozaj ani len vzdialene nemôžeme označiť za originálnu. Na druhej strane, mne to nevadilo. Bavilo ma sledovať, ako sa postupne dávajú dokopy jednotlivé desivé kúsky puzzle, až z toho (o pár desaťročí neskôr) vznikne legendárny Cintorín zvieratiek s Creedovcami, ktorí sa čerstvo nasťahujú do idylicky (?) zaspatého mestečka Ludlow. Herci sa nejdú pretrhnúť od roboty, ale ústredný mladík v titulnej úlohe Juda (geniálnej otcovskej vedľajšej postavy z Cintorína zvieratiek) je úplne v pohode, fajn a akceptovateľný. Nikto z ostatných nie je otravný, hoc je pravda, že na to, aké legendy sú Pam Grier (niekdajšia hviezda blaxploitationov) a Samatha Mathis (Operácia Zlomený šíp!), som od nich čakal ozaj viac. Zato aspoň David Duchovny a Henry Thomas (ktorý Kinga rád: Geraldova hra, Beznádej, Doktor Spánok) sú v rámci možností charizmatickí. Tento film je istým spôsobom rovno dvojitý prequel, keďže obsahuje dlhý flashback do dôb osídľovania mestečka Ludlow. Pokojne by som uvítal plnohodnotný, celovečerný príspevok na túto znepokojivú tému. Jasné, kto čaká explicitný lacný krvavý bitúnok, bude sklamaný. Ja som naopak ocenil pomaly, starostlivo budovanú atmosféru, ktorú nekazila ani vcelku lacná výprava (toto fakt nestálo 100 miliónov). Paradoxne ma to prestalo baviť až v akčnom a „hororovom“ finále. ()

• Znovuzrodený zombícky pes je austrálsky honácky pes menom Jellybean. Tento pes je v skutočnosti držiteľom troch svetových rekordov Guinessovej knihy a je úplne hluchý. (Arsenal83)
  • Príbeh sa odohráva v Ludlow Maine, ale Jud (Jackson White) šoféruje Pontiac Beaumont. Ide o variant Chevroletu Chevelle vyrábaný a predávaný len v Kanade, kde sa film natáčal. (Arsenal83)
  • Hlavné natáčanie sa uskutočnilo v Montreale v auguste 2021, pričom niektoré scény boli natočené na John Abbott College. (Arsenal83)

Bezhlavý jezdec se vrátí

Bezhlavý jezdec se vrátí

24.04.2024

Držte si klobouky, budou opět padat hlavy. Na plátna kin by se totiž měl vrátit hrůzyplný bezhlavý jezdec v nové adaptaci povídky „Legenda o Ospalé díře“ newyorského spisovatele Washingtona Irvinga … (více)