Raven's Hollow (2022)

Prvních deset minut jsem měl pocit, že ten film už sem buď začal sledovat, a vypnul ho, a nebo sem ho už sjel celej, zapoměl napsat hodnocení, a zapoměl jsem to. Nakonec nic z toho. Film s hnusnou atmosférou, nudným dějem, a prapodivně vyznívajícíma trikama jsem ale mohl klidně vynechat. Moje chyby. Skoro vše, co je spjato s jménem Edgara Poea stojí za hovno. 30%.

Black Lotus (2023)

Už ta první akce byla dost děsná, a mě napadlo, že těm hudebníkům chtěj ukrást housle, nebo co. Pak po deseti minutách překvapivě film celkem fungoval, a to i přes to, že celý je to prošpikovaný nesympatickejma a neznámejma nehercema. Kromě Grilla. Jenže pak přišel únos, a celý se to ještě víc zhroutilo. Jedna totální kravina za druhou. A vyvrcholením byla ta úděsná, a útrpná akce na střeše. Nakonec fakt hrůza. 20%.

Novembre (2022)

Francouzi od určitý doby snížily počty filmů s krimi tématikou, a začali točit nněco, co je v současnosti nejvíc pálí. Na jednoho pravýho frantíka připadne zhruba dvěstě přistěhovalců. Z toho stopadesát z arabskýho světa. A tak točej dramata z teroristickou tématikou. Dobrý. Beru. Ale kecat u stolu osmdesát procent filmu, a proložit zbytek zásahy jednotek točenejch na ručku velkou zábavu nepřinese. Tohle je velká, byť profesionálně natočená nuda. 20%.

Rocky Balboa (2006)

Nebudu zastírat, že jsem byl naměkko. Rockym je prošpikovanej celej můj život. Ale nebudu ani zastírat, že se Stallonem mám radši jiný filmy To závěrečný zúčtování s postavou Rockyho je vážně dojemný. Ale ani tenhle film v mých očích víc než tři hvězdy nedostane. Na omluvu celý sérii o Rockym musím poznamenat, že sportovní filmy jsou až někde v poli poražených mý žánrový oblíbenosti. Ale jako připomínka to někdy stojí za to. 60%.

Rachel Stoneová: Sázka na Srdce (2023)

Ty překlady názvů dělá kdo.Jinak film poměrně slušnej, zejména pro diváka nenáročnýho, jako jsem já. Začátek navíc docela kůl. Pak to nabere směr ženskýho špionážního thrilleru. A i když to není nic objevnýho, mě se to docela zamlouvalo. 80%.

Nic ve zlým (2023)

Čekal jsem něco, co se nakonec na plátně neodehrálo. Ani rozzívená taškařice, ani bláznivá komedie, ani šílená romantika. To třetí hlavně proto, že ústřední dvojice k sobě minimálně pasovala. Ty další dvě se ale klidně mohli uskutečnit. Bohužel film působí nedotaženě, a jedinej přitažlivej článek je Jennifer. Trochu zklamání. 50%.

Rocky IV (1985)

Až tohle u mě má uznání za čtyři hvězdy. Naprosto nekompromisní řež. A střídmá stopáž vlastně už od trojky. Trochu víc to odsýpá. 80%.

Smrtelné zlo: Probuzení (2023)

Takže po půl roce, jak jsem si slíbil, došlo na nový promítnutí tohodle filmečku. Ač mám hodně rád film Feda Alvaréze, tady jsem pod troškou neobjektivního pocitu film pustil do průměrnýho hodnocení. Je to ale čistokrevnej masakr. Je to samozřejmě bez většího napětí, a bez strašení. Ale gore je mastný, slaný, krvavý, naprosto úžasný. A ty dvě přeživší, s kterejma bych se ještě rád potkal v dalším filmu, to budou rozdejchávat hodně dlouho. 80%.

Renfield (2023)

K tomuhle jsem přistupoval velmi opatrně. Sice Válka zítřka Chrisovi vyšla na jedničku, ale námět filmu ve mě vzbuzoval obavy. Já totiž tyhle upíroviny a drákuloviny vcelku nerad. Musím uznat, že nejhorší to nebylo. Film fungoval zejména když nebyl v záběru Niky. Pak to byla správná prča. Tý umělý krve tam bylo hodně přes čáru, ale jinak vcelku svěži pitomůstka s dynamickym střihem i slušnou akcí. Nakonec bez úhony skouknutelný. 50%.

Rocky III (1982)

Soupeř bez charisma. Zato ale tenhle díl má snad nejlepší trénink ze všech dílů. Dobrý, ale u vytržení z toho už nejsem. 60%.