Útěk na Horu čarodějnic (2009)

Stále sa mi ťažko hodnotí aj komentuje film, ktorý má toľko málo percent, lebo mne sa takéto oddychové filmy páčia. Nemám sa na čo sťažovať pozrel som si ho v kľude, bolo to dobré, pekné, s troškou akcie. Dwayne Johnson mi tam pasoval, mýlil som sa, keď som raz napísal, že komédie, a fantasy filmy mu nepasúju. Nemôžem byť k tomuto filmu kritický, nečakal som od neho, že bude perfektný, ale naopak myslel som si, že to bude blbosť, ale pre mňa už prvé 15 minút boli zaujímavé a sem tam toho pekného, smutného klišé nezaškodí a určite si tento film ešte niekedy pozriem. Výborne som si pri ňom oddýchol, preto nedávam menej ako 65% - 70%

Vraždy podle abecedy (2008)

Ako som už písal pri komentári Mafiánky tieto TV filmy dokážu niekedy prekvapiť. Neviem prečo to kritické hodnotonie 46% je dosť málo. Aj keď to nie je film, ktorý si zaslúži 70% a viac, ale určite existujú aj horšie filmy. Eliza Dushku už v seriáloch presvedčila, že vie hrať a môžno keby už konečne dostala nejakú vážnejšiu rolu v nejakom kino filme, tak by sa dostala do povedomia. Táto rola jej sadla a psychycký úpadok hlanej postavy zvládla na jednotku. Film je natočený podľa skutočnej udalosti, ale neviem čo z toho filmu je skutočnosť a čo nie. Tak som to skôr bral ako thriller, ktorý bol celkom napínavý, a trošku aj zaujímavý. Na túto tému bolo natočené už množstvo filmov, a možno preto má tento film taký slabý ohlas, ale mne sa to celkom páčilo tak dávam hodnotenie 55 - 60%.

Voják (2006)

Celkom slušný akčný film, ktorý sa mi videl lepší ako 12 kol (menšia podobnosť medzi týmito filmami existuje). Akcia bola celkom dobrá, ale veľmi prehnaná, presne ako akčné filmy 90 rokov, kedy bol hlavný hrdina nepremožiteľný a nadčlovek. John Cena je namakaný, Robert Patrick dobrý záporák, dej otrepaný, veľa klišé a to, že John Cena prežil všetky 3 výbuchy sa mi videlo až veľmi nereálne. Ale na jeden večer, keď máte chuť na niečo akčné, tak svoj účel plní. Film na 50 - 55%

Atentát na střední (2008)

Už od úvodných tituliek som sa pri tomto filme dosť nudil, ale asi posledné 20 minút mi tú nudu oplatili. Aj keď to nie je žiadny prelomový film, dokonca vyšiel len na DVD tak to nebolo až také zlé. Zase veľmi charizmatický Bruce Willis, ktorý aj pri takýchto filmoch dokazuje, že vie zahrať akúkoľvek rolu, v akomkoľvek filme. Hlavný hrdina bol dosť nevýrazný, ale bol znesiteľný a Mischa Barton bola celkom sympatická. Od dobrej kriminálky to malo ďaleko, od komédie ešte ďalej, ale na záver celkom dobré rozuzlenie, niektoré vtipné hlášky a stopáž tento film zachránili pred totálnou katastrofou. Nakoniec mi to dáva tých 55 - 60%

LEGO: Clutch Powers zasahuje (2010)

Výborná LEGO animácia, ktorá pobaví aj staršie publikum. Úplne neškodná rozprávka, ktorá aspoň nie je svojim dejom trápna ako iné rozprávky. Je to rozprávka pri ktorej sa dá zasmiať aj zaspomínať si na časi, keď sme ešte boli deťmi a každý sme mali doma aspoň jedno lego. A mať tak teraz 8 rokov tak by som to určite dokázal pozerať aj celý deň, preto nemôžem dať menšie hodnotenie ako 70%.(Ale priznám sa, že ma to niekedy nudilo)

Ninja Assassin (2009)

Takže pekne od začiatku. Pekná úvodná scénka, ktorá mi trošku zdvihla adrenalín, k tomu veľa krvi a odseknutých končatín, tak som si hneď pomyslel, že to bude, buď veľká kravina, alebo celkom slušné akčné béčko. Ale po perfektne rozbehnutom úvode nasledoval taký malý pol hodinový útlm pre vyjasnenie prečo sa z hlavného hrdinu stal vyvrheľ. Táto pol hodinka bola trošku slabšia, ale rozhodne nenudila, že by to človek nevydržal pozerať. Ja som to vydržal a potom sa to spustilo na ,,plné gule´´, nonstop akcia do toho dobrá hudba, výborná ukážka bojového umenia a výborná choreografia. Len škoda, že sa výborná akcia striedala s dosť neprehľadnou a k záveru až prehnanou akciou. K tomu trošku toho filmového klišé a čudných dialógov a hneď to klesne na kvalite filmu. Ale musím sa priznať mne sa to aj tak všetko páčilo a poriadny akčný film som už nevidel dosť dlho, takže pre mňa tento až nechutne chutný film na 70%.

Hlídač (2009)

Po dlhom čase celkom slušná Seagalovka. Aj keď je dej veľmi predvídateľný a Seagal zase nepremožiteľný, aj tak sa mi to celkom páčilo. Od Zákonu ulice, ďalší film so Segalom, ktorý nie je trápny. Pre mňa to Seagal v tomto filme dotiahol na 60%. Slušná akcia, a skoro žiadna nuda, až na pár zbytočných dialógov.

Balls Out: Garyho výzva (2009)

Seann William Scott podal fakt dosť primitívny a debilný herecký výkon. Čakal som aspoň priemernú komédiu, na ktorej sa sem tam zasmejem, ale ako film ubiehal tak úsmev na tvári mi nevykúzlil. Všetko bolo skôr trápne ako smiešne. Na konci ma preklapili a trošku aj rozosmiali niektoré podarené hlášky, ale to bolo asi tak všetko. Dej, ani nič čo sa týka filmu rozoberať nejdem, predsa je to len video film, ale mohlo to byť oveľa lepšie. Radšej nech sa Seann pustí do natáčania prcičiek, lebo takéto role ho len zahanbia. Pre mňa táto nezáživná komédia je na 30%

Batman - Gothamský rytíř (2008)

Tak tento pojaponštený Batman mi veľmi nesadol, až na pár pekných animácií a nejakej tej akcie to bolo riadna nuda.

Final Cut (2004)

Bez myšlienky, bez nápadu, bez deja, bez atmosféry a bez akcie takto by som charakterizoval tento film jednou krátkou vetou. Ale má aj svetlé stránky a to herecké obsadenie, lebo Robin Williams, Mira Sorvino aj James Caviezel hrajú dobre. Ako napísal Golfista potenciál by mal, lebo kto by si nechcel pozrieť tie zážitky, ktoré si už nepamätá. Ja určite hej. / ale len tie pekné:D /