• Krátkometrážní

Kotel (1998) (pořad)

''Vítejte v dnešním Kotli!', áách, pamatuju si, jak jsem se vždycky nasmál, když přišla Jílková, řekla to a všude byl kouř.

Osudový dotek 2 (2006)

Osudový dotek je pro mě možná nejlepší Sci-Fi vůbec a když jsem tak sledoval tohle, říkal jsem si jen, že takové pokračování si to nezasloužilo. První díl byl originální, za to tahle ''dvojka'' se pouze vozila na úspěchu toho prvního dílu, krom toho, že mě to vážně nudilo. A to jsem čekal alespoň trochu víc.. Avšak kdybych si odpustil jedničku a nesrovnával ji s tím, asi bych tak zklamaný nebyl..

V moci ďábla (2005)

No, uff. Jestli je tohle založený na skutečné události, tak už fakt nevím, co všechno se ještě může stát. Vlastně nemám žádné extra námitky - Jennifer Carpenter to zahrála fakt výborně (až mě to děsilo), Laura Linney byla také dobrá, film si drží skvělou atmosféru a soudní proces mě bavil.

Město andělů (1998)

Nicolas Cage i Meg Ryan to zahráli výborně, film měl krásnou atmosféru, byl skvěle natočený a proto mi ani nevadily ty místa, kde se třeba pár minut vůbec nemluví. Občas jsem se však poměrně nudil a ten konec mě bohužel moc nedojal, přesto nadprůměr.

Šťastlivci (2008)

Film, který se nestane ani kultem, ani převratným dílem může být ještě příjemnější než byste předpokládali! A to se mi stalo právě u tohoto filmu. Tak sympatičtí herci, jejichž charaktery jsou opravdu propracované, tak nenáročné, oddychové, milé, s příjemnou hudbou. A ve svém žánru ''komediální drama'' bych si opravdu troufal tvrdit, že je to dost kvalitní práce a rozhodně to není žádný béčkový film, i když ho moc lidí neshlédne. Sice je to spíše drama, ale když už ve filmu nějaký vtip padl, byl opravdu vtipný. Takže mě se to líbilo moc, plno míst bylo tak hezkých, že jsem se usmíval od ucha k uchu - a to jsem si ho, já blbej pustil úplně náhodou a ani jsem moc nechtěl.

Katka (2009)

Je neuvěřitelný, jak s Vámi může takovýhle dokument zamávat. Ve mně vzbuzoval velkou lítost - člověk, který něco mohl dokázat, ale naprosto si zničil život a ještě přivedl na svět díte, které částečně zničil taky. A být tou dcerou, neumím si to představit, vážně to bude síla až se za 15 let na tento dokument o matce koukne. Jinak já byl na dokumentu se školou a po filmu se pokračovalo besedou, takže to bylo opravdu poučné. I když plno idiotů bylo schopný se u promítání asi tak pětkrát zasmát. Ale to už je kapitola sama o sobě... Jen mně není jasná jedna věc, kde brala na cigarety a drogy? Možná kradla, ale Katka za tohle určitě musela dostat nějaké peníze a kam asi šli? Tohle myslím, že není správné (příjde na premiéru filmu, dělá rozhovory a pak jde zase fetovat) a vůbec - divím se, že do toho Katka šla. Přesto mně jí bylo vážně líto a nemůžu dát míň už jen za to, že Vás tohle opravdu může odradit (i když myslím si, že feťákům to nedojde stejně ničím, pokud nebudou chtít sami, ale normálním lidem může ledacos dojít) a hlavně proto, že dokument Vás prostě donutí se nad některýma věcma zamyslet. Ještě doplním, že forma dokumentu byla hodně dobrá (cítil jsem opravdu světovou úroveň), ale myslím, že by se z toho mohlo vyždímat ještě víc - avšak absťáky a více fetování bylo prý vystřiženo z první verze z roku 2001, kterou jsem neviděl. Jinak více mě může doplnit i tato recenze: http://aktualne.centrum.cz/kultura/film/recenze/clanek.phtml?id=662056

Shrek Třetí (2007)

Někdy jsem kroutit hlavou nad mnohdy absolutně nevkusnými vtipy a někdy jsem se nudil... Někdy ale zase naopak. Ke konci se film docela rozjel a měl plno pěkných momentů a morální ponaučení se mi také docela líbilo. Takže dávám 3*, zas takovej průšvih to nebyl, i když stejně si myslím, že tomu ještě hodně nadržuju. Takže určitě trochu zklamání, ale až takový propadák bych řekl, že to nebyl...

Dokonalý svět (1993)

Nádherné! Už podle námětu a režie jsem si myslel, že by to mohlo být dost dobrý, ale překvapilo mě to mnohem víc - a hlavně i to, že bych připsal žánr ''Komedie'', protože ve filmu se objevuje pár dobrých vtipů (záběr vyražené rodinky z auta s kufry mě vážně dostal). Jinak vztah mezi uprchlíkem a dítětem je vážně strašně pěknej, a ten konec, ten mě dostane asi vždycky... Drama, jak má být - Dokonalý svět je pro mě (téměř) dokonalý film.

12 opic (1995)

Ještě před nedávnem jsem hlásal, že nenávidím Fantasy a Sci-Fi. Ale teď už pomalu měním názor. Tohle je totiž jeden z příkladů, že se dá natočit i inteligentní Sci-Fi bez robotů s nadpřirozenými schopnostmi. Výborné!