• Krátkometrážní

Prezidentský duel – finále (2018) (pořad)

Zatímco se Češi hádají, jestli si "namazal na chleba" Zeman Drahoše nebo Drahoš Zemana, já mám radost, že si namazala na chleba Česká televize Primu s tou její trapno-debatu s dementama v hledišti. Ale upřímně jsem až takto kvalitní debatu od ČT stejně nečekal. Světlana sice nezahlásila, kolik lidí právě sleduje debatu, ale místo toho se ukázala jako totální moderátorská hvězda. Ty nadšené ohlasy jí moc přeju. Byla naprosto profesionální, nestranná, věcná, připravená, a přesto si dokázala zanechat lidskou tvář. A co víc, konečně i témata a otázky za něco stály. A ačkoli i tady nemohlo chybět Euro ani uprchlíci (ale chápu, že to prostě veřejnost zajímá), tak to většinou neskončilo jen u obecné otázky "Jaký máte názor na Euro?". Prostě debata na úrovni. Jsem rád, že i v dnešní době se dokáže klást větší důraz na profesionalitu než udělat tyjátr pro větší sledovanost.

Všechny prachy světa (2017)

Nepopírám poutavost námětu, ale bohužel to bylo studený jak psí čumák. Celé se to tváří neskutečně ambiciozně, ve skutečnosti je to však film bez dynamiky či jediného silnějšího momentu a především s NULOVOU chemií mezi herci. Špatné to nebylo, nicméně potenciál byl milionkrát větší.

Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa (2016)

Ani krásná animace a ani skvělý příběh to tentokrát nevytáhly na plné hodnocení. To ta boží slepice a song How far I'll go, který si budu broukat tak ještě dva týdny. Pecka animák.

Lady Bird (2017)

Z traileru jsem byl nadšený a po těch všech oceněních a recenzích z USA, že jde o pecku typu The Perks of Being a Wallflower, byla má očekávání opravdu velmi vysoká... Nicméně musím říct, že ono nadšení se nakonec bohužel nekoná. Lady Bird sice není vyloženě zklamání, je to i celkem fajn - dobře zahráno, pohodová atmosféra, snad i pár podařených vtípků a tak dále a tak dále. Faktem však je, že snímek je tak trochu o ničem, chybí mu jakýkoli silnější moment a především větší tah na branku. Celkově tedy jen velmi lehký nadprůměr. Velká škoda, mělo to fakt na víc. 3,5*

Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Abnormálně bizarní krávovina. Ale v dobrým. Vůbec jsem nevěděl, co od filmu čekat, nicméně takovou nekompromisní drsňárnu jsem teda nečekal ani náhodou. Nutno však říct, že je to drsňárna skvěle ukočírovaná. Ačkoli většinou podobný černý humor nemusím, toto bylo opravdu mega zábavné a naprosto skvěle zahrané (ani nevím, jestli byla více trefná postava Mildred nebo poldy). Bezesporu jsem originálnější a osobitější film už nějaký ten pátek neviděl, každopádně mi trošku chybělo konzistentnější finále. 4,5*

Coco (2017)

Co říct... Naprostá bomba a minimálně jeden z nejdojemnějších animáků, jaké jsem viděl. Vím, že to u mě mají animované filmy trochu jednodušší, nicméně Coco je prostě... nádhera. Tenhle neskutečně nápaditý snímek s mistrovským scénářem je jednoznačně můj osobní favorit roku 2017. Hlavně díky originálnímu námětu, úžasnému mexickému nádechu, odvážnému plot-twistu a extrémně emotivnímu závěru (tentokrát jsem měl teda pořádně co dělat, abych se nerozbulel v kině plných dětí) je snímek dobře zapamatovatelný i mezi těmi x dalšími skvělými animáky, které vznikají každým rokem. Za mě maximální nadšenost. 100 %

Ledové království: Vánoce s Olafem (2017)

Ledové království si mě obecně příliš nezískalo (s porovnáním s ostatními animáky) a Vánoce s Olafem už vůbec ne. Teda ne že by to bylo vyloženě špatné, nicméně je to prostě docela fajn jednohubka, která sice neurazí, ale absolutně ničím nepřekvapí. Vzhledem ke krátké stopáži bych však alespoň čekal trochu méně zpívání a více zábavy.

Naprostí cizinci (2016)

Konverzačky moc nemusím, ale tohle byla parádně sladěná jízda plná nečekaných zvratů a skvělých vtipů. Zároveň však snímek výborně funguje i v dramatičtějších scénách a přemýšlivějším dokonce nabídne pár silných otázek k zamyšlení. Plus parádně hořký závěr. Celkově jsem se bavil prostě náramně. Opravdu nevídaně skvělý námět a scénář!

Ferdinand (2017)

Fajn animák - přesně takový, jaký ho chceme mít. Vtipný, akční, dojemný. Asi úplně nebude vyčnívat mezi ostatními, ale bavil jsem se skvěle.