• Krátkometrážní

Vlastníci (2019)

Když jsem četl obsah filmu, herecké obsazení a všechny ty nadšené recenze, věřil jsem, že to bude fakt dobrý. Ale další ČSFD fail v hodnocení je tady. Fakt jsem trpěl. Jestli je tohle povedená komedie, tak se distancuju od jakéhokoli smyslu pro humor, jelikož mi bylo v kině vyloženě trapně a nepřišlo mi vtipné lautr nic. Zoufalá ukázka toho, jak nejsme schopni ukočírovat film, přestože MÁME výborné herce i dobré náměty. Pravda, občas byla opravdu ve snímku vidět filmová invence (např. střih) a herci hráli bezesporu jak o život, ale všechno je to prd platné, jelikož zde bylo všechno tak moc přehnané, že každý dialog či vtip je vlastně předem zabitý. Originalitu i herecké výkony bych tedy sice mohl pochválit, ale vzhledem k tomu, že se vše milionkrát zopakuje a totálně přepískne, to je z toho tak jako tak prvoplánová trapárna, která má k nějaké chytré konverzačce na míle daleko. Pardón, ale v první řadě mi přijde, že Češi se teda pořád dokola smějí stejným stereotypům o gayích (stačí vlastně, když je tam nějakej dement, co řekne slovo "buzerant" a už je to evidentně velká švanda), cizincích (aneb říkáme Číňanka i když to je Japonka, taky neotřelej a velice chytrej vtípek), buranech (burani rozhodně nesmějí chybět v žádné právě české komedii, to by teprv nebyla ta pravá bžunda) a už tenhle fakt mě osobně dost neba. Když se zde ale jeden a ten samý "vtip" zopakuje za pouhých pár minut snad milionkrát, tak opravdu nechápu, o čem všichni tak básní. Stokrát se totiž musí zvednout ruka, že jako nechápe hlasování, stokrát se musí dát vizitka, že má na tohle a tamto firmičku a stokrát se řekne, že to je střet zájmů... teda právě neřekne, abychom dostatečně viděli, že daná postava je naprosto dementní, že jo. Prý by nám také měli některé postavy připomínat lidi z našeho okolí, ale upřímně nechápu, jak by to mohlo být možné, když je chování každé postavy totálně nereálné a do extrému hnané. Jakože jo, například mám ve svém okolí nějakou tu "chytrolínku", ale rozhodně není tak blbá, aby opravovala úplně každou větu jako Melíšková. Proto jsem se s žádnou postavou nedokázal ztotožnit (přesto nejreálnější i nejlépe napsaná byla asi Voříšková). Potenciál filmu slušný, ona myšlenka s domovskou schůzí je víc než slibná, ale z tohodle výsledku mi bylo fakt ouzko. Hvězdička jen a jen za snahu, zábava by za mě jinak byla totiž opravdu na odpad - všechno bylo extrémně křečovité a nepřirozené.

Ledové království II (2019)

Slabé čtyři hvězdy stejně jako jednička. Je to fajn, nicméně co se animáků týče, tak opět nic výjimečného. Proč si to lidi až tak zamilovali mi je proto stále záhadou - myslím, že snad každý rok se objeví minimálně jeden o třídu lepší animák. Nebýt navíc Olafa, tak jdu mimochodem rozhodně i o hvězdu níž, to je jasnej tahoun filmu... :) Vlastně ani nevím jak jednička (protože si ji upřímně už ani moc nepamatuju), ale docela mi vadilo, jak film pokaždé něco rozjede, ale při stopáži 103 minut to samozřejmě nemá šanci dotáhnout do konce - zbytečnost některých postav a scén byla do nebe volající. A to nepočítám, že čtvrtinu filmu zabírají písničky, které děj neposouvají ani o mák. Scénář měl přitom docela potenciál, ale jako celek to moc nefungovalo - chyběly prostě větší emoce. Na druhou stranu vynikla právě většinou ta vata a určité segmenty (např. scénka Olafa). Velký palec nahoru má u mě nicméně song Into the unknown, který je pro mě dokonce i lepší než minulé Let it go. Snad se jen u potenciální trojky (která po tom komerčním úspěchu bez tak vznikne) dočkáme trochu větší originality.

A Million Little Things (2018) (seriál)

1. SÉRIE (85 %): Inspirace z This is us je zde cítit hodně, ne vždy se to sice seriálu daří na 100 %, ale více méně od začátku do konce to byla dost příjemná oddychovka - téměř každý díl si držel úroveň a mělo to spád i emoce. Pravda, občas to bylo zbytečně moc sentimentální a některé dialogy typicky americko-patetické. Ta přílišná srdceryvnost je ale moje jediná výtka, za sebe jsem si to jinak užil dost a jsem rád, že se pokračuje dál.

Slunovrat (2019)

Tak díky moc, teď už myslím, že jsem viděl fakt všechno... :) První, co mě při sledování napadlo, že pokud se ještě někdy obnoví Scary Movie, tak Slunovrat bude určitě první na ráně... :) Nechápejte mě špatně. Já si opravdu stále myslím, že Ari Aster je neskutečnej talent, kterej má režijní cit a smysl pro detail. Předvedl to teda hlavně minule, ale i Slunovrat má filmařsky samozřejmě nějaké ty světlé chvilky (hlavně první třetina). Ale proboha, já nepotřebuju civět 147 minut na překombinovanou rádoby šokující s.ačku, která je opravdu založená jen a jen na bizarnosti (protože do hororové, nebo pardon, spíš jakkékoli atmosféry to má na míle daleko) a kterou abych možná docenil, tak bych si po zhlédnutí musel pracně vygooglit všechny ty strašně chytré alegorie - protože v týhle zplácanině to snad kromě rejži nemůže fakt nikdo vidět - a jestli jo, tak teda všechna čest. Nicméně je zde docela společný problém jako v Děsivém dědictví (které bylo však milionkrát lepší režijně i herecky a mohlo se brát mnohem víc vážně): pokud Ari bude pořád tak moc tlačit na pilu a chtít za každou cenu akorát šokovat, tak výsledek asi nikdy dobrý nebude. Fakt si od něj přeju vidět trochu víc ukočírovaný a NEfantasmagorický film. Prosím, prosím. Když se prostě u hororu řežete smíchy, je fakt něco špatně (ahoj, sexuální scéno). Hvězdu dávám jen abych si udržel alespoň špetku objektivity, o které jsem tak trochu moralisticky (hihi) přednášel u Děsivého dědictví, jinak úplně subjektivně by tohle bylo na jasnej odpad a doopravdy asi můj nejhorší film v kině, kterej měl bejt "jakoby chytrej". Mno, tak teď si můžu jít asi už vygooglit všechny ty pseudointelektuální metafory pro rozchod, že? :)

Uteč (2017)

Plusové body za originalitu i fajn atmosféru především v první půlce, ale jinak mi to přijde hype jak blázen. Ani režie, ani scénář, ani herecké výkony nejsou na nějaké bůh ví jak nadprůměrné úrovni, takže v závěru se ten film dokázal asi opravdu jen pěkně odlišit, což je vlastně pro něj jedině dobře, ale já jsem si z toho na zadek teda nějak nesedl... :)

Eurovision Song Contest 2019 (2019) (pořad)

Ne moc zapamatovatelný ročník. Sice nebyl v ničem vyloženě příšerný, ale něco doopravdy zajímavého vlastně moc nenabídl. Upřímně jsem se u finále vyloženě nudil, protože co se týče letošních písní, tak tam to byl šedý průměr a nebýt Austrálie, tak umřu nudou i co se stagingu týče. Je fajn, že alespoň ČR na sebe může být letos pyšná, sice byla slabší konkurence, ale i kdyby ne, tak to bylo dostatečně dobré.

Neviditelné (2018)

Zbytečně nevýrazné. Z námětu se mohlo vyždímat opravdu milionkrát víc. Takhle to bezprostředně po zhlédnutí sice zanechalo docela fajn dojem, ale večer už mi celý film naprosto vyšuměl z hlavy. Minimum emocí, žádné zapamatovatelné scény, prostě hrozně moc se to drželo u země.

Psí poslání 2 (2019)

Dvojka naprosto navazuje na jedničku v podstatě ve všem. Podle mě má však možná o něco nosnější příběh s přesahem a sympatičtější hlavní postavy, ale jinak je dvojka stejně tak silná jako jednička. Pokud jste však brali už i první díl jako sentimentální kýč, dvojce nejspíše také nepřijdete na chuť, tak bacha na to... Nic moc se totiž nezměnilo - můžete opět namítat, že je to citová vydíračka, můžete mít dokonce výhrady ke scénáři, ale nakonec vás to nejspíše stejně dojme a budete smrkat, stejně tak jako celé kino při mé návštěvě... :) Za mě osobně nicméně opět fajn podívaná.

Santa Clarita Diet (2017) (seriál)

1. SÉRIE (55 %): No, s odřenýma ušima ještě tři. Podle mě by námět potenciál měl, ale zpracování se mi teda moc nelíbilo. Výsledek je poněkud přehnaný, nevtipný a ne moc dobře zrežírovaný a napsaný. A musím říct, že ani casting mi nepřijde nijak extrémně povedený - třeba do role Drew Barrymore si umím představit mnohem vhodnější herečky. Přesto se však i tak v seriálu objevily dobré momenty a celkově mě to bavilo sledovat (prostě taková blbina na necelou půlhoďku no... :)

The Haunting (2018) (seriál)

Hmmm... Tak první řada by se fakt měla hodnotit spíš podle dílu, protože ze začátku mě to teda moc neoslovilo - první díly byly imho celkem průměrně, postupně se to ale pořád zvedalo a zvedalo a zhruba ve druhé třetině to najednou nabídne TOP díly na 5 hvězd. Ovšem pak zase úroveň začala klesat a finále mě vyloženě zklamalo. Celkově mi to nakonec vychází na slabé 4 hvězdy, v rámci žánru je to rozhodně nadprůměr a po většinu stopáže si to zajímavě buduje atmosféru a pracuje s postavami. Příběh vás teda stále zajímá a zajímá, nicméně jsem čekal mnohem lepší pointu. Možná i méně zamotanou, protože jsem si docela jistej, že ne všechno jsem pochopil tak, jak jsem asi měl. Nicméně velká škoda, že gradace se zastavila někde u šestého, sedmého dílu a pak to ztrácelo dech. Každopádně druhé řadě dám rád šanci. 70 %