Pleasantville: Městečko zázraků (1998)

Skvostné! Perfektní nápad, vložený do poutavého příběhu s překrásnou atmosférou 50. let. Třešničkou na dortu je přeměna černobílého na barevné a vše kolem. Tenhle film mě naprosto okouzlil, při jeho sledování sem si připadal jako v jiném světě a náramně si to užíval.

Policajti na baterky (2003)

Martin Lawrence je typickým hercem béčkových komediíí které jsou trochu na jedno brďo nicméně člověk se občas i pobaví.

Barevný závoj (2006)

Přiznávám, že jsem očekával trochu jiný průběh filmu ale tím vůbec netvrdím, že to nestálo za to. Představoval sem si hlubší záběr do nitra obou manželů což ovšem nemusí být vůbec na škodu protože je tak alespon otevřen větší prostor pro zamyšlení. Trochu mě také překavpilo, že až moc času bylo věnováno podle mého názoru poněkud nedůležitým věcem o které ve filmu ve skutečnosti příliš nešlo. Co však na druhou stranu musím vyzdvihnout je perfektní výkon obou hlavních aktérů - Naomi Watts byla nesmírně elegantní a okouzlující a Edward Norton u mě svojí pověst opět nezklamal. Je však těžké hodnotit hned po shlédnutí a zřejmě ve mě teprve bude muset dozrát ten patřičný názor na tenhle zajímavý snímek.

Grindhouse: Planeta Teror (2007)

To co bylo hlavním cílem tohoto projektu se podařilo. Rodriguez s Tarantinem vytvořili výborný béčkový krvák, který má vše co je zapotřebí včetně například staře vypadajícího obrazu. Na tomhle stylu filmů se mi líbí, že si na nic nehrají. Spousta rádoby intelgentních krváků se snaží být co nejkrvavější ale zároveň i realistická což většinou končí fatálně. Film rozhodně nenudí a skupina diváků ke které je směřován si ho určitě oblíbí. I mě osobně tenhle snímek zaujal.

Veřejní nepřátelé (2009)

Ano, ano, ano... tohle je přesně ono! Třicátá léta ve znamení hospodářské krize a gangsteři - to je přesně můj šálek kávy. Od tohohle filmu jsem hodně očekával a on mě nezklamal ba se ukázal být ještě lepším než jsem si vůbec představoval. Johny Depp se opět ukázal jako jeden z nejlepších světových herců a společně s Christianem Balem, mým oblíbence, vytvářeli perketní dvojici. Stočtyřicet minut v kině uteklo jako voda a já si ještě s chutí vychutnal závěrečné titulky a krásnou hudbu. Jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy v kině viděl...

Smrtonosná zbraň 2 (1989)

Když sem dvojku Smrtonosný pasti viděl před dva a půl rokama naposled a udělil jí tady 4* tak sem asi musel bejt přiotrávenej reklama, který tenhle skvost v televizi přerušovali. V některejch ohledech je totiž ještě lepší než první díl a některý scény a hlášky sou vážně natolik vychytaný, že je nelze nedocenit. Opravdu skvělá zábavná jízda s Patsy Kensit jako třešničkou na dortu.

Rallye smrti (2008)

Pro mě je tohle perfektní guilty pleasure akční film se vším všudy, který si na nic nehraje. Akce, napětí, plameny, rychlá auta, trocha žen a to vše perfektně zabalené do mého oblíbeného vězeňského prostředí. Pět hvězd jak vyšitých.

13: hra smrti (2006)

Co každého jako první napadne je srovnání se Saw což je asi zcela namístě. Saw mám v oblibě ale i tak se musím přiklonit na stranu "třináctky". Trošku jsem se zprvu obával Thajskhého prostředí ale to se nakonec ukázalo jako příjemné překvapení. Film si stále držel mojí pozornost a i přes asi dva momenty mimo mísu jsem po shlédnutí filmu velice spokojený. Zajímavě vytvořený závěr dodává Hře smrti originalitu kterou jakoby "ukradl" Saw. Perfektní snímek - nenít to pro mě typický pětihvězdičkový snímek ale smekám před Thajskými tvůrci a před Phuchitem když vylízával talíř... :-))

Vesmírná exploze (2008) (TV film)

Jsem fanouškem katastrofických filmů a tento se mi vcelku líbil. Tématem mírně vybočuje ze stínu ostatních a to ho činí o něco více zajímavým . Pěkný nápad, který se nepodařilo zpracovat ideálně ale až tak hrozné nebylo a tak jsem byl celkem mile překvapen.

Prasáci (2007)

Nevím proč ale mě se tyhle filmy typu prciček celkem líbí - jednoduchý scénař, klasické prostředí americké univerzity, sázky, sex - z mého pohledu na tyto filmy tak tříhvězdičková podívaná, tento byl ovšem na vtipné scénky o něco chudší. Jedna hvězda navíc by se dala přidat přidat za téma abecedy které se mi ze všech podobných líbí nejvíce, dále za překrásnou Melanie Marden a za vtipnou scénku předcházející titulkům... :-)