André a včela (1984)

Letos je to čtvrt století od doby kdy byl do světa vypuštěn tenhle historicky první kraťas Pixaru. Nedokážu si představit jaká to tehdy musela být dřina ulpácat tenhle dvouminutový nikterak zajímavý kraťas. Kvalitu tehdejší animace nechme stranou, právě zde byla totiž nastartována doufejme že ještě dlouhá éra animáků Pixaru.

Plechový panáček (1988)

No, nevím jestli právě batole bylo vhodným kandidátem pro animaci v době, kdy problémem pro vytvoření animace bylo takřka vše. Alespoň je dnes krásně vidět kam Pixar a vůbec celá počítačová technologie došli a je to skutečně pořádný kus cesty. Co mi u tohohle kraťasu vhnalo slzy do očí byl strach hraček pod postelí. S emocemi to v Pixaru měli už tenkrát a to možná lépe než dnes.

Sen o klaunovi (1987)

Stáří tohohle kraťasu je zřejmé, typická je i ponurá (nicméně pro mě oblíbená) závěrečná atmosféra (jako třeba u Luxo Jr.). Jednoduše nicméně krásně je zachycen smutek klaunova kola. Příjemný kraťas, který obzvláště ve své době kdy veškerá počítačová animace byla teprve v plýnkách získal zasloužený obdiv.

Sim Salabim (2008)

Naprosto geniální! Občas vznikne snímek, který je velice kvalitní a snad díky zásahu vyšší moci se líbí úplně každému. Tohle podle mě Presto splňuje a já si těch 5 minut pokaždé užívám dosyta. Bravo!

Koncert pro jednoho (2005)

Pecka! Člověk jenom čeká co a kdo z těch dvou zase vymyslí a pokaždý to stojí za to. Až mi jich na konci bylo trochu líto... :-)

Burák a Bludička (2006)

Autíčka byly vždy oblíbeným tématem animáků a tak není divu, že právě Pixar s tímhle tématem přišel již několikrát. Dostalo mě jak perfektně bylo vyjádřeno vystrašení Buráka (společně s Luxo. Jr asi nejlepší vyjádření emocí ze všech kraťasů Pixaru) a ta obrovská mašina na konci :-)

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

A já se furt sám sebe ptám: "Co je na tomhle filmu tak kultovního a úžasného??!" Když všude slyším jak každý básní o úžasnosti Pulp fiction tak jsem se tedy rozhodl, že tenhle "kultovní trhák" také shlédnu. Ale ono se vůbec nic nedělo; já jsem zkrátka vůbec nepochopil o co tady jde. A hlášky? To už bych spíš kultovním filmem nazval pravěkou komedii RRRrrrr!!! která je hlášky přecpaná. No jo, tohle se občas stává ale třeba mi jednou někdo vysvětlí o co tu mělo jít a já své hodnocení změním. Teď ale zkrátka nemůžu hodnotit jinak.

Luxo junior (1986)

Lidé z Pixaru nejsou jen profíci ve vytváření animací ale zároveň umějí svým dílům vdechnout život. Tahle malá lampička je toho důkazem.

Únos (2006)

No... tuhle mimozemskou "autoškolu" bych teda nechtěl skládat... :-))