Francouzský polibek (1995)

Více komedie se špetkou romantiky a především oddechovka jak má být s nezapomenutelným Kevinem Klinem (a jako vždy příjemnou a milou Meg Ryan) o tom, jak zdánlivé protiklady mohou nakonec být párem, který se skvěle doplňuje.

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017)

Pár dobrých nápadů a povedených scén ještě nedělá kvalitní film. Na mě je to už dlouhá a přetažená série, která nemá moc co nabídnout a jen se opakuje.

P.Ě.S.T. (1978)

Překvapivě dobrý film, který určitě předčil má očekávání. Dobře vykonstruovaný děj i slušně zachycená podstata věci, stejně jako celá zápletka, která na 125 minutách (uváděných 145 je nejspíše chyba pokud to není nějaká DC verze) určitě dostála svému a mě ani na chvíli nenudila. Na tenhle film jsem se už nějakou chvíli chystal a jsem rád, že jsem právě jím možná dovršil prozatimní Stalloneho filmografii (nepočítám různé minirole).

Masaryk (2016)

Je vidět, že i u nás umíme natočit film se světovými parametry ve všech ohledech. Masaryk je bezesporu nejzásadnější český film minulého roku (a spíše se sluší říci, že posledních několia let) a to nejen svojí historickou výpovědní hodnotou ale i řemeslnou kvalitou. Dějově je pečlivě propracovaný s citem pro detaily, nechybí mu rozvaha ani ladnost v dějových přechodech a za co jsem především rád je, že se nenechává unášet na vlně nucených emocí a jde si svojí cestou až do úplného konce. Je třeba ale nezapomenout také na výborné herecké výkony v čele s Rodenem a pro mě ještě lepším Kaiserem (klobouček). Snad jen trochu škoda, že více prostoru nedostala Masarykova společenská stránka (úvodní scéna z kabaretu je mimochodem úchvatná ve všech ohledech a na takovouhle stylizaci nebo práci s kamerou mohou být tvůrci opravdu pyšní) ale nemůžeme mít vše, že. Děkuji za toto příjemné překvapení a za další ukázku toho, že se svoji národní historii se ve filmu umíme vypořádat na výbornou napříč žánry. 4,5*

2048: Není úniku (2017)

Dave Bautista je pro mě jedním ze želízek v ohni nového Blader Runnera. Tenhle druhý kraťas zabředlý do ulic LA těsně před hlavním dějem roku 2049 je spíše drobnou návnadou, které ale nechybí osobitý duch.

Transformers: Poslední rytíř (2017)

Míšovi už asi definitivně jeblo. To co tady od začátku servíroval je trefou do toho nejzhovadilejšího co mainsteamová americká kultura může nabídnout. Navíc mi to občas připadalo jako by se inspiroval Power Rangers jen obalených do stovek milionů vyhozených z okna (představení toho koho chce Megatron pustit - WTF?). A když už některá místa alespoň trochu dají zapomenout té trapné scenérii, vytasí se s další nejtrapnější možnou hláškou u které mě za něj fackoval stud. Takhle vážně ne - už stačilo!

Blade Runner 2049 - 2036: Nexus Dawn (2017)

První krátký film jako předzvěst veleočekávaného pokračování jedné věhlasné klasiky naplňuje má očekávání. Původní Blade Runner mě nechal chladným ale tady se snad blýská na lepší zítřky.

Duch ve stroji (2017)

Veškerá kritika mi přijde nesmyslná. Takhle povedená stylizace i atmosféra kyberbudoucnosti tu dlouho nebyla stejně jako trefná a nevtíravá protitechnologická agitace. Zasloužený plný počet bez přílišných výtek.

Tajemství smrti slečny Neznámé (2016)

Výborně vykonstruovaná atmosféra, která způsobila, že cinkot zvonečku od nynějška asi nebude mým oblíbeným zvukem za tmy.

Scarface: Origins of a Hip Hop Classic (2003)

Scarface je kult a jsou prostředí kde to platí dvojnásob. Do dvaceti minut je vtěsnáno opravdu hodně trefných a pravdivých myšlenek, které popisují jak vliv filmu na různé komunity tak mnoho obecných pravd aplikovatelných na široké množství životních situací.