Traffic - Nadvláda gangů (2000)

Strohý, syrový majstrštyk stojící a padající na scénáři a režii. Výborní herci mi snad prominou, když řeknu, že tentokrát se za celkovým zpracovánáním spíše vezou, protože o nich to tu vůbec není. Nenápadné hudební podkreslení nebo barevný filtr u jednoho z příběhů jsou těmi jemnostmi, které plně dostačující k dotvoření perfektního obrazu filmu.

Chobotnička (1983)

Celkem nudná a roztahaná bondovka. A ten cirkus a Indie to Bondovi taky moc nesvědčilo.

Jen pro tvé oči (1981)

Trcohu vážnější bondovka s mneším počtem těch typických vtípků a taky s menším počtem triků a vychytávek, která se tak trochu, jak tu taky někdo píše, vrací až kamsi ke kořenům Dr. No. Každopádně třeba lyžařský úsek a i další se velmi povedly.

Špion, který mě miloval (1977)

Jedna z těch lepších Moorovek (i přesto, že Roger coby padesátník v soubojích tělo na tělo nedává postavě Bonda moc šmrnc a to se zdaleka nejedná o jeho poslední službu pro Její Veličenstvo) s krásnou ruskou agentkou v (ne)nucené spolupráci s 007, skvělým ozubeným padouchem a fascinujícím hybridním vozidlem, které u mě vždy patřilo k těm nejoblíbenějším bondovským hračkám.

Město (2010)

Tenhle Affleckův počin z ulic Bostonu se mi líbil ještě víc. Naprosto vyvážená a promyšlená moderní krimi pochoutka, kterou bych si někdy s velkou chutí klidně naservíroval znovu. Jen tak dál.

Sbohem, baby (2007)

Ten příběh a otázky které nabízí je na dlouhé polemiky ale pokud mám hodnotit film jako takový, tak mi tu k plnému pocitu chyběla větší vyrovnanost v první polovině a taky občas vadilo vystavení Caseyho do takové pozice, kterou prostě nemohl zahrát dobře. Affleckova režijní prvotina se každopádně velmi vydařila a před sebou má možná ještě zářnou budoucnost.

Jsem uprchlý galejník (1932)

Když sem viděl Útěk v řetězech netušil sem, že by tenhle skvělý film mohl být inspirován jedním ještě o čvrt století starším kouskem ale nyní jsem o tom vcelku přesvědčen. Galejník je na svoje stáří opravdu rychlý spádový film, který si nic nezadá s o dost mladšími a u kterého se rozhodně nebudete nudit. A Paul Muni je opravdu výborný herec o čemž mě přesvědčil už v původní verzi Scaface. Výraz jeho obličeje dokáže perfektně vystihnout každý moment na plátně.

Pochybná žena (1946)

Hitchcock mě bohužel občas umí nepříjemně překvapit a tak jak mě minuli třeba jeho Ptáci, tak mě minul i Notorious. Velmi čitelný příběh, nevýrazný Grant a téměř nulové napětí u mě z Notorious dělají film, který si určitě nebudu chtít znovu pustit. Podle mě velmi přeceňovaný film těžící jen z velkých jmen.

Válka Bohů (2011)

To co se vůbec nepovedlo v Souboji Titánů ale už o dost lépe v Hněvu Titánů povyšuje Válka Bohů díky příběhu, stylizaci, kameře a v neposlední řadě díky hercům (Cavill, Rourke) zase o něco výš.

Co je to panna? (2008)

Sympatická mamča vysvětluje s velkým zaujetím své malé dceři význam slova "virgin". Ale on není virgin jako virgin :-)