Vyšší princip (1960)

Asi můj nejoblíbenější český film vůbec. Vážně nemám moc co dodat, jen musím opakovaně vyzdvihnout výkon Františka Smolíka, neopakovatelnou atmosféru kdy vám po skončení filmu běhá mráz po zádech a také skvělý výběr námětu, který umožnil vznik něčeho tak skvostného.

Mlčení jehňátek (1991)

Opravdu vyjímečný film. Postava Hannibala Lectera je jednou z těch absolutně nezapomenutelných stejně jako například scéna jeho rafinovaného útěku.

Zelená míle (1999)

Po Shawshanku největí klenot vězenškého žánru a opět od Daraborta. Ten dost zariskoval a podruhé vstoupil do stejné řeky. Kdo by řekl, že to takhle dopadne? Já tedy ne...

Kmotr II (1974)

Naprosto excelentní pokračování ve kterém mě nejvíce dostala hlavně postava Roberta de Nira. Množství prostoru kterou dostala jeho retrospektivní část filmu dokázalo vytvořit dva k sobě naprosto ladící filmy v jednom. O ostatních věcech se ani nebudu rozepisovat protože je naprosto zbytečné opěvovat fakta již tisíckrát opěvované. Bylo vůbec možné po geniální jedničce natočit ještě něco lepšího? Šílenství?? Možná, to už posuďte sami...

Schindlerův seznam (1993)

Spielberg je režisérem, který se nebojí jít do velkých a ožehavých témat a má to štěstí (nebo spíš um), že se mu to sakra vyplácí. Schindlerův seznam je silný psychologický snímek, který díky černobílé formě dostává ještě větší autentičnost a energii. Někomu se možná může zdát až kýčovitý, nicméně jak všichni víme, toto všechno se doopravdy stalo a není tak asi třeba dalšího komentáře než nám je ve filmu naservírováno.

Kmotr (1972)

Kdybych měl pojem kinematografie shrnout do jednoho filmu a vyslat ho jako poselství vzdáleným civilizacím, byl by to právě Kmotr - monumentální dílo, které v mých očích může být jen těžko překonáno. Coppola nám zkrátka natočením Kmotra dal nabídku, kterou prostě nelze odmítnout... 14. 10. 2015 se mi splnil jeden ze snů a to vidět remastrovaného Kmotra ve skvělé kvalitě na velkém plátně a s hudebním doprovodem Českého národního symfonického orchestru. Slyšet The Godfather Waltz v jejich podání je zážitek na celý život.

Forrest Gump (1994)

Co dodat, Forrest je jedním z mála filmů pro všechny který má excelentní kvalitu. Jediné co tomuto filmu trochu zazlívám je skutečnost, že v Oscarech převálcoval Shawshank, můj nejoblíbenější film. :-)

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Láska od dětství, která s časem nerezaví ale naopak zraje jako víno s každým dalším shlédnutím. Neuvěřitelně silné poselství svobody ale i přátelství, dobrosrdečnosti, karmy. Společně s Kmotrem klenot, kterému se u mě nic jiného nevyrovná.