Toy Story: Příběh hraček (1995)

Tenhle film jsem jako dítě miloval a viděl snad milionkrát. Jeho přínos animovanému filmu byl obrovský.

Toy Story 2: Příběh hraček (1999)

Dvojku už sem jako dítě asi neměl tak rád jako díl první ale pořád je to geniální animák nejen pro děti.

Den poté (2004)

Emmerich se trefil do mého vkusu a já si film náramně užil a můžu ho směle zařadit k mým nejoblíbenějším "katastrofákům".

Beowulf (2007)

Vizuálně asi nejpůsobivější snímek co jsem doposud měl možnost shlédnout, stejně tak příběhem z mého úhlu pohledu velice zajímavé a dobře převedené do finální podoby. Jsem rád, že sem si tento film mohl vychutnat v kině což míru svého účinku na mě dozajista umocnilo.

Wanted (2008)

Skvělá futuristická akce, která mě hodně chytla a až do poslední vteřiny mi měla co říct.

Kung Fu Panda (2008)

Jedna z nejlepších komedií roku 2008, Kung-Fu Panda je velmi vtipná a příběhově nenáročná (třeba jako Doba ledová 3, která je ale podlě mě ještě lepší) a trefuje se přesně tam, kam je mířená - zábava pro celou rodinu.

Black Books (2000) (seriál)

Tohohle sitcomu jsem se trošku obával jelikož nepatřím k nejsečtělejším osobám ale jak se hned po prvním díle ukázalo, není to zdaleka tak o knihách jako o poflakování a alkohlismu Bernada a neustálém pošťuchování Mannyho. Seriál mi rychle přirostl k srdci, škoda jen těch nevyrovnaných dílů, tříhvězdičkové a pětihvězdičkové úseky se střídaly vcelku často. Nicméně je to velice povedený sitcom, řekl bych takový "knihový IT Crowd". A ačkoliv musím přiznat, že k "písíčku" mám blíže než ke knize, Black Books je z mého pohledu sitcomem lepším a zábavnějším.

Zázračná planeta - Série 1 (2006) (série)

Co dodat, do 60 minut je vtěsnáno neskutečné množství fascinujících informací obklopené neuvěřitelně krásnými záběry z různých koutů naší planety. S příchodem HD tento seriál ještě nabral na síle výsledného dojmu a každá nanosekunda je tak nebývalým zážitkem.

Dr. House (2004) (seriál)

Tohohle sarkastického doktora není vůbec těžké si oblíbit. Jeho sarkastické výlevy neznají mezí a to jakým způsobem si v nich libuje (stejně tak jako divká) je vážně geniální. Nutno podotknout, že Hugh Laurie do svojí role padnul jako prdel na hrnec :-)

Oliver Twist (2005)

Mě se to líbilo a navíc jsem díky tomu "zabil" jeden maturitní okruh :-) ale vážně, přišlo mi to hodně povedené, bylo to dle mého názoru dobře vyvážené a asi i dost blízké knižní předloze.