Den, kdy se zastavila Země (2008)

"Jacob, nothing ever truly dies. The universe wastes nothing. Everything is simply, transformed."....U pár posledních katastrofických filmů jsem si říkal, že by nějaký ten šutr mohl spadnout, protože když se člověk podívá na dnešní svět, tak si asi nic jiného nezasloužíme, a že se možná polepšíme až v době krize, případně po ní. Po tomto filmu jsem si však uvědomil, že ani taková katastrofa lidstvo nezmění. Katastrofické filmy mám moc rád, ale toto bylo na mě trochu moc Sci-Fi. Jinak jak Reeves tak Connelly předvádí svůj lehce nadprůměrný výkon. Efekty a akční triky jako třeba nanoboti jsou skoro perfektní a závěrečná pasáž může působit až dojemně, škoda jen, že v reálu by lidstvo takové štěstí nemělo. 70%

Red (2010)

"This used to be a Gentleman's game."...Případá mi to trochu jakoby se Bruce chtěl vrátit zase do doby Smrtonosných pastí. Tentokrát mu to naštěstí vyšlo. RED je akční de facto komedie, kde Bruce vypadá opět skoro jako John McClane a dvojka Freeman Malkovich jsou jen v těsném závěsu za ním. Scénář je více než slušný, plný řekněme neočekávaných údalostí a zvratů, 100minut je naprosto ideální délka a akční scény a efekty působí na diváka dostatečně věrohodně takže i za ně palec nahoru...80%

Než si pro nás přijde (2007)

"Have you found joy in your life? Has your life brought joy to others?"....Perfektní duchaplné komedionální drama o dvou na smrt nemocných stařících, kteří si chtějí naposledy v životě trochu zablbnout. Nicholson+Freeman je parádní dvojka a v tomto případě to spolu se slušným scénářem vlastně stačí. I když úvodní pasáž z nemocnice je poněkud zdlouhavá, tak se dá akceptovat a hned potom začíná jízda plná adrenalinový zážitků, která nekončí v úplném výsledku nikde jinde než na samotné "střeše naší planety. Skvěla podívaná, která vážně stojí za to.

Piraňa 3D (2010)

Pro jednou opět kategorie hororů, kterou zrovna nemusím, ale vlastně se spíš divím kdo to nazval hororem. Vyvražďovací béčko, které se musí brát s nadhledem. Demence některých lidí je vlastně spíš k smíchu, takže víc než horor je to spíš komedie. I když jsem se celý film těšil na jeho závěr a chtěl vědět kdo vlastně vyhraje, nešlo o žádné napětí, že bych bez toho nemohl usnout. Všechno ostatní je víceméně průměrné, ať už výkony herců tak digitalní rybičky. Tomu se akorát tak vymyká úvodní pěkná párty na jezeře (nebýt těch piraní tak bych tam chtěl taky) či zavěrečné krvavé lázni, která předčí veškeré útoky žraloků. Není to nic jiného než průměr, ovšem za krásky jako Kelly a Jessica (i všechny ostatní) nějaké ty plusové body ještě přidám.

S.W.A.T. - Jednotka rychlého nasazení (2003)

"How can I trust a man who won't eat a good old-fashioned American hotdog?"....Film, který si na nic nehraje a jeho název mluví za vše. S.W.A.T je rychlý, nabitý akcí, občas trošku zamotaný (v pozitivním slova smylsu) a aby to nebyla nuda čumět jen na samé Swaťáky tak se musela najít Michelle aby toho bylo víc na co se dívat. Jackson a Farrell jsou skvělí, perfektně doplnění zbytkem obsazení v čele s Rennerem. Napětí jak to dopadne je všudypřítomné i když prostřední pasáž s výcvikem by mohla být mírně akčnější, ale nemůžu si moc vymýšlet. Zbytek v naprostém pořádku. Bohužel i přes to, že na konci filmu jsem byl spokojen a skoro nadšen, nemůžu dát víc než 65%, protože mě film nějak duchaplněji neoslovil. Prostě akční film a konec.

Na odstřel (2009)

Skvělé detektivní drama s mým oblíbencem Russellem, které opravdu zaujme. Co víc si přát než bordel v politice a k tomu nějaké ty šťouravé novináře. Napoprvé jsem byl trochu zmatený, ovšem druhé shlédnutí a už mám jasno. Nadprůměrná detektivka s nadprůměrnými výkony a drsnou atmosférou nelítostné investigativní novinařiny. Dvě hodiny člověk nemůže odtrhnout oči. Jinak vřele doporučuji nedívat se na film s dabingem, zrovna tady je dost příšerný. I tak 4* a basta.

Město (2010)

"No matter how much you change, you still have to pay the price for the things you've done."....Tak Ben ve Městě ukázal, nejen že to zvládá (občas) před kamerou, nýbrž i za ní. Affleck předvádí svůj nadprůměrný výkon jako herec a parádní výkon jako režisér. Zbytek hereckého obsazení taky válí, především Jeremy. Loupeže jsou víc než drsný stejně jako celá atmosféra Města. Měl jsem trochu strach, že 150minut bude trochu moc, ale až na jeden jedinou pasáž asi uprostřed filmu měl film neuvěřitelný spád a člověka film pustí možná až po závěrečných titulkách. Skvělá zábava za 4*.

Green Lantern (2011)

"Remember, your enemy, he's not gonna play fair!"....Očekávaná akční Sci-fi blbost, která se nepovedla. Moc očekávání a skutek zdrhnul. Po herecké stránce nic moc, ta všudy přítomná zelená mě začínala dost srá* a efekty apod. taky žádná sláva. Ale hlavně je zde na hlavu postavený příběh, který je napůl vlastně pohádkou a napůl se snaží být očekavaným filmem léta. Kdyby to bylo animované bylo by to asi lepší. 2-3*...díky Blake to nakonec jsou hooodně slabé 3*

Neprůstřelný plán (2003)

Vtipný krimi akčňák, který ničím nezaujme, ale neurazí. Suchet opět na druhé straně zákona než obvykle působí trošku komicky. Aby se neřeklo 3*

Záplava (2007)

Jeden z těch lepších, ne-li nejlepších televizních katastrofických filmů. Sice okamžitě ubírám procenta, protože rozdělování filmů do částí nesnáším, ale ten zbytek je celkem obstojný. Herci sice nikterak nezáří, ale přehlédnout se nedají (potěšil mě Suchet). Děj má sice hlavu i patu a i nějáký spád, ale některé scény jsou značně nevychytané a co se závěru týče, ten na mě působil dost nezajímavě a skoro jsem jim ten HappyEnd ani nepřál. Škoda, katastrofické téma bylo slušné, ale co víc chcete, když to má být televizní film na dvě části???