Flash Gordon (1980)

Ten film je prostě blbý. Kýčovitě blbý.Od začátku do konce. Blbé kulisy. Blbé kostýmy.Blbé dialogy. Blbý scénář. Blbý, blbý, blbý. Až si jeden musí říkat, že banda Ferdy Rtuti se zaprodala do jednoho z nejblbějších sci-fi filmů všech dob. Filmu, který vrátil žánr o nějakých 40 let zpátky. A nejblbější je sám režisér Mike Godges je jen umělecký pseudonym rejži známého jako Ed Wood. Anebo ne? Je to past. Na neznalého diváka. A já se chytil dokonale.Celou dobu se díváte na velmi špatné akční sci-fi a říkáte si, jak je to nemožné. Hráč ragby zachraňující galaxie. Jenže přitom celou dobu sledujete mistrně udělanou parodii, která si dělá srandu ze sci-fi a fantasy akčních filmů. Těch, které byly natočeny i těch, které natočeny teprve budou. Trochu Conan, trochu Statečné srdce, trochu Pobřežní hlídka, hodně Star Wars a kdoví čeho všeho. Bravo rejžo, za mě dost dobrý.

Bohemian Rhapsody (2018)

Jedna návštěva filmu nestačí. Přestože do kina už chodím skoro dvě dekády a spousta filmů za tu dobu byla opravdu skvělých, nikdy se mi nestalo, že bych s takovou radostí šel na stejný snímek do kina dvakrát. Až letos na film Bohemian Rhapsody. Nejsem skalní fanoušek skupiny Queen, to především. Ale tento film je skutečně mistrovským dílem. Poprvé jsem si užíval filmu jako celku. Podruhé našel i drobnosti, které mi ponejprv unikly, více si užíval prokreslení jednotlivých postav, emocí zachycených v jednotlivých tvářích...našlo by se toho hodně, o čem by se dalo mluvit.To vše podkreslené úžasnou hudbou, která prostě byla stvořena k tomu, aby ji člověk slyšel v perfektně ozvučeném prostředí kinosálu a užíval si ji plnými doušky naplno. Film má spád, všechno zde dokonale šlape a perfektně sedí. Takže jako divák rád odpustím i drobné nepřesnosti nebo odchylky od reálu, které se v tomto filmu objevují.

Lichožrouti (2016)

Od tohoto filmu jsem si dost sliboval. Bohužel, bylo to jedno velké zklamání. Dějová linka slabá, spousta mrtvých (i když to bylo bez krve), k tomu trapné zpívání a některé pasáže, které byly dost kontroverzní - kdo je větší zloděj? Ten, kdo krade vše, na co přijde, anebo ten, kdo toho za celý život ukradl daleko více, ale vždy jen jednu polovinu daného páru? Jako film pro děti nedoporučuji, pro dospělé je to ztráta času.

Slender Man (2018)

Dneska jsme tento film viděli v kině. Nedokážu si představit, jak bych tento film viděl a vnímal, kdybych ho viděl někde jako nepodařený kinorip. Minimalistický film s dokonale ponurou atmosférou, která se jen tak nevidí. Žádná laciná lekačka s potoky krve a kontejnerem vnitřností. Fantasmagorické vize jedné z představitelek byly naprosto šílené , člověk měl tlak až do stropu a pulsů jako kolibřík když prchá před predátorem a vlastně už prosil, aby se ten hubeňour s bílým xichtem objevil, aby si mohl oddechnout a říct :,,Uff, konečně jsi tady, to se mi najednou ulevilo." Člověk si najednou řekl, jak je skvělé, že má starý blbý telefon bez připojení na internet a přehrávání videí...

Katka (2009)

Mrazivá představa, že každou hodinu, každou minutu jsou v naší zemi stovky, tisíce lidí, kteří jsou v podobné situaci. Kteří přestože nic nemají, přišli i o to, co jim nikdo vzít nemohl a když už se cítí být na úplném dně, stále více se propadají do nicoty a cestou míjejí podávané ruce a čím hlouběji padají, tím je pro ně nepravděpodobnější, že se budou chtít zachytit nějaké podávané ruky. O Katce jsem slyšel od zasvěceného člověka, jak na tom nyní je. Už pouze padá. Film, který by se měl pouštět na všech základních vyšších ročníků a středních školách. Nejdrsnější, nejsmutnější a nejtragičtější film, jaký jsem viděl, přesto skvělý, úžasný a velmi poučný.

Kong: Ostrov lebek (2017)

Příběh King Konga se prostě neomrzí. Nicméně tohle, trochu netradiční zpracování, je opravdu velmi zdařilý kousek, kde se s tím vůbec nemažou. Aneb když se člověk dostane na nepřátelské území přírody, kde vás může cokoliv sežrat, rozdrtit nebo nějakým jiný zajímavým způsobem zprovodit ze světa. Kong řádí jako černá ruka, ale zachovává si i určitý punc ochránce svého království. Čtyři hvězdy jako hrom.

xXx: Nová dimenze (2005)

Film, kterému jsem se od roku jeho uvedení vyhýbal jako čert kříži. A po 12 letech si říkám, že to bylo ještě stále málo. Otravná hudba během celého filmu, hlavní postava by byla uvěřitelná pouze jako komparz vězně v nějakém vězeňském filmu, ale tady to nějak nefunguje. Trikové scény vlaku a honičky na kolejích vypadají spíše jako velmi laciný studentský projekt, ani na tehdejší dobu nic moc. Když už dojde k nějaké té střelbě, výsledný efekt je stejný, jako kdyby se střílelo do hadrových panenek (vivat nižší rating). Jako ,,erková verze" by to byl daleko větší zážitek. Celý film na mě působí dojmem boje bílých zlých KKK kravaťáků s hvězdnou pěchotou za zády Vs pár hodných černých bojovníků za svobodu. Hodnocení jedna hvězda. Pro Samuela Jacksona, který působí jako jediný světlý bod celého filmu.

Resident Evil: Zatracení (2012)

Grafika by byla dobrá, ale film na mě spíš působil jako hra s nekonečně dlouhými intro, zasazená do fiktivní země ,,kdesi na východě", kde ale mají obrovské zásoby ropy. To už daleko věrohodněji působí stát, který vznikl díky polskému ministrovi zahraničí - San Escobar. Postava prezidentky, ehm, trochu overkill, Můj oblíbený splitter - děs z temnot, jak jsem ho vnímal ještě v původní jedničce, se tam prohání ve smečkách a připomíná spíš rachitického honícího psa. Ten na začátku snese i nějaký ten zásobník, aby se na konci z něj stala hlavní postava hry - ,,rozmáčkni si svého splittera". Jediný zajímavý moment filmu byl souboj tank Vs velká šedá obluda Vs Splitter.

Stíny temnoty (2012) odpad!

Popravdě řečeno jsem se na tento film docela těšil a hodně si od něj sliboval. Bohužel Slátanina na motivy Blade odehrávající se kdesi v poušti na pomezí post-apokalyptického období a westernu z 19. století, divák si může vybrat. Dílo, které jako by vedl sám legendární Uwe Boll. Hodina a půl hrůzy, která by vydala možná na krátkometrážní film, ale tohle je fakt průšvih a pro mě nejhorší film, v jakém kdy Wesley hrál.

Dead Snow: Rudý vs. Mrtvý (2014)

Abych řekl pravdu, od té doby, co jsem viděl Braindead a Bad taste od Jacksona jsem nečekal, že najdu něco, co by mě v tomto žánru dokázalo překvapit. Ale stalo se a režisér opravdu posunul hranice zombie filmu zas o kousek dál. Kdo má rád horory, nadsázku a černý humor, přijde si zaručeně na své.