Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Děkuji JKR za úchvatnou knižní sérii, která mě doprovázela celé dětství a jsem ráda, že patřím do "potterovské" generace, která stárla stejně tak, jako hlavní hrdina. Tohle už pozdější čtenáři nezažijou, to netrpělivé a zdlouhavé vyčkávání na nový knižní díl a pak koupi knížky o půlnoci a probdít celou noc s baterkou v ruce a číst a číst.... Po vydání sedmého dílu mi doposud bylo útěchou, že se můžu stále těšit na nové díly filmového zpracování - a tímto děkuji studiu Warner Bros. že nechali stvořit barvitý výjimečný svět (v britském podání!!!). Jenže co teď? Nastal definitivní konec a ve mě se usídlil stín, kdy mi bude něco scházet. Těch deset let uběhlo příliš rychle, ale bylo to krásných deset let, plných záživných dobrodružství chlapce, který zůstal na živu... Filmy nikdy neměly šanci překonat svoji knižní předlohu, a tak jsem k nim vždycky přistupovala. A to, co mi bylo osmkrát naservírováno, bylo vyvážené a výživné pro všechny mé smysly. Za sebe jsem spokojena a i když mám několik výhrad k poslednímu filmu, vzpomenu si na obtížný úkol převést takovou ságu na filmové plátno a benevolentně námitky spolknu a jsem ráda za to, jak to nakonec dopadlo.

Divoký anděl (1998) (seriál)

Jediná telenovela, kterou jsem vydržela pravidelně sledovat... ano, bylo mi sice 12 let, ale to nic nemění na tom, že na Mili dodnes vzpomínám jen v dobrém.

Kdo přežije (2000) (pořad)

Nejdokonalejší sociální experiment na televizních obrazovkách, který je skvělou studnicí lidských charakterů, vhozených do extrémních podmínek, a jenž musí ze sebe vydat buď to nejlepší či nejhorší. Nejlepším člověkěm v dějinnách Survivoru vůbec? Samozřejmě excelentní Jeff Probst, bez nějž by tahle soutěž nebyla taková, jaká je!

Hry bez hranic (1965) (pořad)

Nejoblíbenější soutěž mého dětství! Ani jediný díl mi nesměl uniknout, lepší než večerníček!:)

Záchranka San Francisco (2009) (seriál)

Tramua je skvělým protikladem k seriálům z nemocničního prostředí, které se věnují pomalu telenovelovým vztahům mezi sebou i mezi pacienty, a taky i těm, kde hlavní primasou je diagnostika. Zde nebudete zavaleni tunou nesrozumitelných medicínských termínů (i když se občas samozřejmě i zde objeví) a nebudete ani srdceryvně vydíráni "dojemnými příběhy" pacientů. Trauma je především o akci a realistickém zobrazení, jak to vypadá na místě neštěstí, a ne jen pouhé přivezení pacienta bezpečně uloženého na nosítkách.

Volání mrtvých (2003) (seriál)

Je velká škoda, že TC nedostalo šanci na plnohodnotnou druhou sérii, která působí velmi nedotaženě a uspěchaně, a dost sráží kvality celého seriálu, jelikož přinejmenším první série je více než vydařená. Druhá série má velký nešvar v podobě několika rozehraných dějových linek, které ale nemohly být dostatečně rozvity, natož pořádně ukončeny.

Živí mrtví (2010) (seriál)

Působivá stylizace, obohacená kvalitním hereckým obsazením, jenž přebíjí ještě kvalitnější scénáristé a samotná komiksová předloha. Frank Darabot, který napsal scénář k pilotní epizodě, jenž i zrežíroval, si vybudoval jméno na oskarových snímcích Vykoupení z věznice Shawshank a Zelená míle....a je to hodně znát. Tísnivá atmosféra v dalších dílech sice postupně opadává, ale to nice nemění na tom, že TWD je první zombie film/seriál, který mě baví na 100%.

Veronica Mars (2004) (seriál)

Geniální detektivní seriál dokazující, že nálepka "pro náctileté" nemusí zákonitě rovnat se "stupidní". Kristen Bell je krásně roztomilá, ale hlavně inteligentní a ambiciózní mladá detektivka, žijící ve zkaženém nablýskaném Neptunu, jehož vykreslená prohnilost je prostě dokonalá a vám bude líto, že v něm strávíte jen pouhé tři imaginární roky...

Pilíře Země (2010) (seriál)

Celá minisérie je úchvatným strhujícím zážitkem, kde doceníte kvalitní herecké výkony spousty zkušených herců,; zajímavý a málo probádaný námět z historie středověké Anglie; promyšlený příběh, který je díky své slavné knižní předloze dobře srozumitelný a napínavý, i když se zrovna na obrazovce neodehrává nějaká bitva - a když ano, tak nejde sice o pompézní hromadné bitvy, ale díky skvělé kameře z ní nespustíte oči. A romantické duše dostanou pořádnou dávku romantiky v podobě jedné osudové lásky, která si prošla všemožnými nástrahami a příkořemi. A jako bonus můžete obdivovat gotický sloh rodící se doslova od úplných základů, a tím lépe porozumět jeho architektuře.

Ajťáci (2006) (seriál)

The IT crowd se dá považovat za protiklad americkému sit-comu The Big bang theory, který se zaměřoval na fyzikální vtípky, a stejně jako on, i The IT crowd se postupem času "zpopularizoval" a víc než technickým vtipům o počítačích, se věnuje běžnějším společenským tématům. Což je (u obou případů) na škodu, protože právě scény parodující posedlost Facebookem (aneb geniální Friendface!) nebo zničení Internetu patří k tomu nejlepšímu. Ale stejně tak i parodie na otravná varování na začátku DVD, že stahování je ilegální, má své kouzlo:) Jediný závažnější problém při sledování je ten, že nepochopíte britský humor, což se může snadno stát. Pokud ale máte již s tímto svérázným žánrem své zkušenosti (např. z Black Books, jenž má s ITC společného scénáristu), tak si Ajťáky dozajista užijete, a díky své krátké stopáži můžete celé čtyři série shlédnout za jedno odpoledne.