Skyfall (2012)

Uz v Casino Royale jsem byl presvedcen o tom, ze je Daniel Craig perfektni predstavitel pro novodobeho Bonda. Kdyz navic mel dalsi dil rezirovat Sam Mendes, nemel jsem pochyby o tom, ze Skyfall bude jedinecny. Bond neni jen sarmantnim agentem obklopen krasnymi Bondgirls, uz to neni superhrdina s ruznymi vynalezy a hracickami, novy Bond je predevsim clovek. Je zranitelny a stejne tak nedokaze vsechny zachranit. Skyfall je urcite jednim z mych nejoblibenejsich filmu o agentovi 007.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Lidi nadavaji, ze je Hobbit prilis pohadkovy a ze se s LOTRem proste neda srovnavat. Ano, Hobbit je pohadkovy, ale proc by to melo byt spatne? I kdyz se jedna o neuveritelne komercni film, je na nem videt, ze byl tvoren s nadsenim a laskou. Doporucuju se podivat na hodinovy vlog z nataceni, ktery vam ukaze jak precizni ti tvurci vlastne jsou a jak velky tento film skutecne je. Hobbit nejspis potesi i ty, kterym se nelibil LOTR. Film ma dobrou dynamiku, uzasnou vypravu a uzasne herce. Z kina jsem vychazel s sirokym usmevem.

Dredd (2012)

Kazdy si muze nadavat o podobnosti s akcnim hitem RAID jak chce, ale tohle je proste super film. Byl jsem skepticky, cekal jsem podobnou hloupost jako Judge Dredd z 90. let. Nastesti me film velice prekvapil. Karl Urban, at uz je mu helma velka nebo ne, je daleko presvedcivejsi Dredd nez Sly. Film ma paradni atmosferu, dynamicky hudebni podkres a hlavne uzasnou akci. Sice tempo filmu sem tam kolisalo, ale je videt, ze tvurci chteli vytvorit Dredda takoveho, jaky byl v komiksu. Uz jen fakt, ze je nepristupny do patnacti let, vypovida o tom, ze se nesnazili vytvorit dalsi komercni film o (super)hrdinech. Urcite dejte novemu Dreddovi sanci, pokud vas nelaka namet, tak aspon Lena Headey jako dalsi hrozna mrcha.

Resident Evil: Odveta (2012)

Prvni Resident Evil byl celkem podareny film, mel dobrou atmosferu a fanousky herni serie neurazil. S kazdym dalsim dilem jde ale tato serie ke dnu a je i videt, ze to tvurci dobre vedi. Milla Jovovich navliknuta do kuze nepusobi sexy, ale trochu jako chlap. O pribehu se tu ani neda mluvit, protoze hra je rozdelena do urovni jako pocitacova hra. Smutne je, ze i ta hra, podle ktere je tato serie tocena, ma lepsi pribeh.

Abraham Lincoln: Lovec upírů (2012)

Cekal jsem hloupy pribeh, hloupe dialogy a prepalenou akci. Kdyz uz prisel nekdo s napadem natocit film o upirobijcovi A. Lincolnovi, tak proc se vubec snazit o nejakou zapletku? Prislo mi, ze reziser nevedel co presne toci, nakonec jsem dostal jeste hloupejsi a patetictejsi pribeh, hloupe dialogy a malo akce.

Moneyball (2011)

Necekal jsem, ze by me mohl film o baseballu takhle bavit. Herecke duo Brad Pitt a Jonah Hill fungovalo uzasne, ale predevsim scenar Aarona Sorkina dela tento film 5 -hvezdickovym.

Matrix Reloaded (2003)

Jako samostatny film bych Reloaded chvalil, ale jako pokracovani dnes jiz kultovniho Matrixu me naprosto zklamal. Je zde spousta dobrych napadu, postava Merovingiana je genialni a bojove sceny jsou opet dechberouci, ale uz je to proste jiny film.

Animatrix (2003)

I prestoze sequely k Matrixu jsou celkem slusne sci-fi filmy, nemely podle me nikdy vzniknout. Naopak Animatrix je uzasnym prinosem pro svet Matrixu. Nevypravi o hrdinech z filmu, i kdyz se tam nekdy objevi - jedna se o nekolik kratkych pribehu, ktere se v tomto svete odehravaji. Kazdy z nich je uplne jiny a spolu tvori jedinecny nahled do Matrixu za doprovodu skveleho soundtracku. Muj nejoblibenejsi pribeh? Druha renesance.

Americký gangster (2007)

Ridley me znovu dostal. Gangstersky film uz tu dlouho nebyl, ale takovou epickou bombu jsem necekal. Myslim, ze Denzel je tu snad i lepsi nez v Training Day.

8. míle (2002)

Trosku slabsi 4 hvezdy, ale prece. Klasicky Rockyovsky pribeh, akorat misto boxu rap battly a misto Slye Eminem.