King Kong (1933)

Prostě klasika. Peter Jackson věděl, že na ději nemá nic moc měnit a dobře, že tak udělal.

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Ta bouračka ze všech možných úhlů za to opravdu stála. Jenže až na ni to bylo takové .... neakční, nemastné - teda na Tarantina. Russel zahrál na výbornou.

Grindhouse: Planeta Teror (2007)

Podle mě lepší z projektu Grindhouse, nebo spíše na mě více zapůsobilo. Cherry v podání Rose McGowan byla opravdu smrtivě okouzlující. Jen mi přišlo trošku přehnané rozpadávání se těl různým nafukováním a následným odpadáváním. Jinak super nápady využití kulometu jako protézy, sbírka varlat atd. Hudba GRAEME REVELL (trilogie Sin City, Goal!, Titan A.E, Rudá planeta, Lara Croft: Tomb Raider .... společně s Carlem Thielem.

Astronaut (2006)

Zábavný a uvěřitelný příběh do kterého se vcítíte a Farmera, jinak vynikajícího Thortona, budete ve všem podporovat a prožívat s ním všechny ty útrapy a problémy. Konec mě vcelku překvapil, teda spíše ten předkonec, kterým jsem si myslel, že to skončí. Hudba Stuart Matthewman.

Zůstane to mezi námi (2004)

Bylo to vážně špatné rozhodnutí se na to dívat. Dal jsem hlavně na Hanáka a docela jsem litoval, jediné vysvětlení je pro mě, že buď nečetl scénář a nebo se mu Jurčová líbila tak, že prostě mu to za to stálo. Každopádně 100 ztracených minut života a 50 kč za půjčovné.

Planeta opic (2001)

Kniha k tomuto filmu byla teké velice zajímavá s trošku jiným, zajímavějším koncem.

Hairspray (2007)

Film mě zas tak moc nezasáhnul, možná jsem se na to díval ve špatné chvíli, každopádně Travolta příjemně překvapil, písničky byly dobré a hudba od Marca Shaimana, který má za sebou zatím 5 nominací na Oscara ( Americký prezident, Klub odložených žen, Doktor Flastr, Samotář v Seattlu....).

Zbouchnutá (2007)

Pro mě možná nejzajímavější romantická komedie tohoto roku. Začátek trošku pomalejší a celkově trošku kýčovej postupně roste v celku zábavnou komedii, která se zaobírá i jinýma - dospělejšíma problémama než její předchůdci. Je tam pár dobrých scén za které film stojí vidět, jenže je to až moc dlouhé. Ten začátek se mohl trošku zkrátit a sázka s jejich kamarádem nemusela zbytečně narušovat průběh filmu. Naopak se mi fakt líbil Benův zábavnej tanec ala házející kostky, porod a občasné hlášky. Jinak herci nic moc výrazní. Hudba Joe Henry a mistr Loudon WAINWRIGHT III (Elizabethtown, Pilot, Velká ryba, a 40 let panic který byl dříve plánovaný jako předchůdce tohoto filmu, který si ale uchoval režiséra).

Disturbia (2007)

Velice mě to celé pozitivně překvapilo. Začátek trošku spíše připomínající teenagerský romanťák o dvou jak se do sebe postupně zamilovávají, provedený ale velice vtipně s lehkým nádechem thrilleru, který postupně stoupá až do finální scény, která je podle mě docela příliš rychle ukončená. Přitom stačilo málo a já bych jásal. Celkově ale Shia potvrdil své nesporné kvality, bez něj by to prostě nebylo ono .... také měl opět štěstí na půvabnou herečku Sarah Roemer, a mohl se do té role mnohem lépe vcítit (( :: podle mě nejlépší (zatím) film D.J. Carusoa. A HUDBA od mistra GEOFFa ZANELLIho ( všechny tři Piráty z Karibiku, Poslední Samurai, Pearl Harbor a seriál Into the West za kterou získal cenu EMMY), takže se máte na co těšit.

Americano (2005)

Joshua Jackson netypicky se zarostlou bradkou, krásná Leonor Varena a pro mě tak trošku nepochopená role Dennise Hoppera o chvílích partičky Američanů v Pamploně ve Španělsku. Dějově nepříliš silný film, ale něčím zajímavý. Pro zajímavost v Chrisově deníčku je i vstupenka na Petřínskou rozhlednu. Hudba nepříliš známí Sebastian Arocha-Morton a Peter Golub.