Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Animovaný
  • Krimi

Le Mans '66 (2019)

Přiznám se, že mám pro tyhle typy filmů velkou slabost. Na první pohled se zdá, že se film chce svézt po "uspěšné" vlně Rivalů s podobným "motoristickým" tématem. Snímek jde ale jiným směrem, který je neméně zajímavý a na rozdíl od Rivalů pro mě byl překvapením samotný konec, nad kterým jsem přemýšlel další týden. Bale zahrál neskutečně a znovu dokazuje, že je to 5* herec. Vše splnilo mé očekávání na 100% a určitě chci vidět znova. Jen škoda toho názvu, co byl EU zakázán - více by to pak umocnilo atmosféru.

Lví král (2019)

Kdo znají původní verzi budou mírně zklamáni a půjdou s hodnocením dolů. Dokonalý film nelze dokonale zopakovat. Režisér se scénáristou jdou až na drobné odchylky krůček po krůčku vyšlapanou cestou s původním snímkem. Bohužel se nám tu nějak vytratila fantazie, kouzlo a hlavně hravost, který Lví král měl. Vizuální efekty byly skvělé, někdy i připomínalo dokonalé přírodovědné snímky z BBC nebo National Geographic a člověk byl okouzlen krásou přírody i když to byla vizuální iluze. Dále byl snímek zbytečně dlouhý, zejména pro mladší obecenstvo, původní verze byla o dost kratší a bylo to celkem znát. Finální souboj byl oproti předchozí verzi značně nepřehledný, Simba místy vůbec nebyl. Suma sumárum s přihlédnutím na připomenutí pocitu před cca 25 lety kdy jsem Lvího krále poprvé shlédl nemohu dát méně než 4 hvězdy, ač jsem čekal více. Remake Knihy džunglí se režisérovi povedl více "důstojně".

Autor neznámý (2018)

Krásný příběh staříka, který touží po posledním vydařeném obchodu s obrazy. Ta šance se mu vyskytne a s pomocí svého znovuobjeveného vnuka vlétnou do kolotoče spojeným s objevením neznámého autora obrazu, následného vydražení až po prodej. Výkon herce ztvárňujícího Olaviho je mnohdy dechberoucí, kdy z něj nemůžete spustit oči. A to od každodenního rituálu koupě dortu v sousední pekárně, až po množství situací spojených s mezigenerační propasti.se svým vnukem Jako celek film prošel na výbornou se skvěle zvolenou hudbou a má mnohem větší "srdce" než třeba "umělecky" podobné drama s obrazem, Dáma ve zlatém. Seveřani prostě umí využít z minima, maximální zážitek.

Milada (2017)

Hodnotím už jen z respektu k osobě Milady Horákové, svůj film si zasloužila. K jeho kvalitám mám samozřejmě své výhrady, ať už dabing hlavní "nečeské" postavy + všeobecně hereckým výkonům jak kdyby se nechumelilo, tak i samotnému konci - vyprávění o českých lánech a polích, či co.

plakát

Fotbalový talent - Pilot (2018) (epizoda)

Sportovní kinematografie patří k mým oblíbeným. I proto jsem sáhl po tomto nenápadném, neznámými herci obsazeném seriálu který pyšní, že je inspirován podle skutečných událostí. Od prvního dílu je cítit nádech mladistvé energie a tak trošku mě to vrátilo do doby Školy zlomených srdcí. Nenápadně mi také připomíná Twilight ságu v až příliš idylicky zobrazené trenérovi dokonalé rodinky. Pokud toto všechno "přetrpíte", hodíte za hlavu a necháte tomu volný průběh budete mile překvapeni, že seriál který svým příběhem snad nejvíce připomíná Zrození šampiona, hlavu a patu má - tedy zatím (k šestému dílu) a dokáže i nějakými dějovými zvraty překvapit, což je na dnešní dobu takřka zázrak. Scény mají drive, nic tam není zbytečné, dokáže vás vtáhnout do psychologie postav a to nejen do role hlavní postavy celého příběhu Spencera, kterého hraje velice nadějný a charismatický začínající herec Daniel Ezra. Jde jen o to, zda se necháme do příběhu zatáhnout :). 40% Zrození šampióna https://www.csfd.cz/film/256652-zrozeni-sampiona 20% Vzpomínka na Titány https://www.csfd.cz/film/15282-vzpominka-na-titany 20% Škola zlomených srdcí https://www.csfd.cz/film/72500-skola-zlomenych-srdci 10% Twilight sága https://www.csfd.cz/film/252134-twilight-saga-zatmen 10% Selma https://www.csfd.cz/film/275833-selma

plakát

Johnny English znovu zasahuje (2018)

Je důležité říct hned na začátku, že jsem od filmu nic zásadního nečekal. Jen jsme se šli se synem pobavit. A ejhle, my oba bavili a to náramně. Scény ala Mr. Bean jsou bezkonkurenční a ono stačí málo. A že to nemělo úplně příběh, to je jedno a pokud nehledáte film k velkému zamyšlení, ale spíše pro zábavu, sáhněte po tomto. Za mě nejlepší Johny English, a že by zrál jako víno a nebo přišli na to, že Mr. Bean prostě baví a bude bavit a je praticky neokoukatelnej? :)

Grinch (2018)

Dětem přístupno. Grinch ve verzi méně tajemné a více "provánoční". Grinch co má rád svého psího miláčka a také dokáže být ohleduplný k sobí rodince. Některé scény vymazlené s patřičným humorem a také se na to celkem pěkně vizuálně dívá. Kdo zná verzi, kde ho ztvárnil Jim Carrey, tak ho možná stejně shlédne v této animované postavičce, která nenadchne, ale také nezklame. Je otázka, jestli takového Grinche chceme, osobně jsem si myslel, že děti budou v rauši, ale ani to se nekonalo. Takže u mě, zpátky k starší verzi :).

plakát

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (2018)

První třetina byla příliš zdlouhavá, pár scén bylo zbytečných, snad proto, aby se představili postavy a také pro diváky, kteří neviděli jedničku. Film nabral na obrátkách, jakmile se objevili staré, známé Bradavice s Brumbálem kterého ztvárnil charismatický Jude Law. Film měl šmrnc a i skvělého záporáka Johnyho Deppa. Z hlediska kvality herců bylo pokračování daleko lepší než jednička. I díky tomu, že příběh není uzavřen a některé scény jsou lehce předvídatelné dávám spíše 3 než 4 *, ale je to na 70% a oceňuji, že je tam méně scén ala Pokémon - Chyť je všechny :).

První člověk (2018)

Je potřeba říct, že tento snímek není žádný blockbuster. Mě osobně nejvíce připomíná Interstellar, a to svým zpracováním, dějem a psychologickým rozborem postav, ale také hudbou, která dokonale doplňuje film. Svojí podstatou, ale samozřejmě více inklinuje k filmu Apollo 13. Jednou z mála věcí co chci vytknout, že snímek je příliš dlouhý a může to místy klouzat k nudným nebo zbytečným scénám - něco podobného bylo i u Interstellaru a to zde díky snaze vylíčit psychologii mnoha postav, kteří zde účinkují a ne každý divák toto ocení. Na druhou stranu rozbor postav je dokonalý a my si dokážeme naplno uvědomit, že život astronauta je posláním a také obětí, než touhou být celebrita. I astronauti mají své osobní životy a problémy, jako každý smrtelník. Výborně zpracované akční scény, které jsou jednoduché - rozklepaná kabina kosmické lodi, připojování ve vesmíru, a samotné přistání, které bylo dechberoucí. Stejně tak to nebeské ticho, které ve vesmíru reálně je a žádné zbytečné a nesmyslné zvukové efekty a stejně tak mi udělala radost Novosvětská symfonie od Dvořáka, kterou si astronauti reálně zpříjemnili cestu na Měsíc. A v neposlední řadě také poslední scéna, která byla samozřejmě dělaná pro publikum na city, ale opět jednoduše beze slov. A jak já vždy tvrdím, někdy méně je více a tak díky za tento snímek, který se zařadí jako smysluplný odkaz prvních dvou lidí na povrchu Měsíce. A že by třetí nominace na Oskara pro Ryana Goslinga? Uvidíme :)

plakát

Avengers: Infinity War (2018)

Když už si myslíte že MARVEL nemůže ničím zaujmout a překvapit (mile) a čekáte jen další díl mistrovských kousků se spousty efekty a smysluplných dialogů proložených velice vhodným a chytlavým humorem, tak přijde total ujetej Thor v Ragnaroku a úplně mě odrovná. Pak už si říkáte, s MARVELEM jsem si prožil za ty léta opravdu prožil vše a pokud se jedná o AVANGERS bude to hlavně o efektech, kdy uvidíte spousta oblíbených postaviček a užijete si opět dokonalou filmovou práci. No a co se nestane, MARVEL mě zase převezl a totálně odrovnal. Asi většina filmových fanoušků bude souhlasit, ale vše prostě krásně sedí a zapadá, smekám. Teď už poučen, si říkám, překvapí mě i do třetice? Kéž by! A jak už tady padlo MARVEL je fenomén, stejně jako PIXAR, takže jen tak dále.