Nautila

Nautila

• 20.1.2010  21:29

Nejlepší je zneškodnění nacistů prakem.

• 20.1.2010  19:46

Velice fajn a osvěžující. Pustila jsem si to hlavně kvůli námětu, to paranormálno a tak, ale počítala jsem s tím, že to bude blbost. No, a teď jsem mile překvapena. Spoustukrát jsem se upřímě zasmála, herci si to užívají a celé je to vkusně ujeté. Ale nejlepší jsou ty kozy, z těch oči nespustíte.

• 20.1.2010  17:08

Nuda. Ale při některých mometech v závěru jsem se musela i s smát, protože taková blbost v jednání postav se jen tak nevidí. Přesto to není špatné, věřím, že pro ty, co westerny rádi, to je fajn film, pro nás ostatní je to otázka, kdy film už skončí.

• 19.1.2010  21:12

Tohle se nepovedlo. O čem to bylo? Měla jsem se smát nebo být snad dojatá? Ani jedno se nestalo. Dialogy jsou nesmírně pitomé, stejně jako všechny postavy a děj. Nuda, nuda, nuda, klišé bez příběhu či myšlenky. Nevermore.

• 19.1.2010  09:25
    Narušení (1999)

Silné, i když je to jedno velké klišé. Angelina je fantastická a i ostatní děvčata stojí za uznalé pokývání hlavou. Nebude mi vadit pustit si to znovu.

• 19.1.2010  09:19
    Mnichov (2005)

Je mi líto, pane Spielberg, ale tenhle film mě nechal chladným. Možná je to svým tématem - teroristi a sport mě zkrátka nebaví. Ovšem hudba a herecké výkony jsou skvělé.

• 17.1.2010  22:41
    Stalker (1979)

Nevím, co to bylo a ani to nechci vědět. A ono je to vlastně celé jedno. Pro duševní nakrmení se stačí jen dívat. Přesto nevím, jestli někdy budu schopná pustit si to podruhé. Ps: Tak tady odtaď brali tvůrci Half Life 2 inspiraci pro to úžasné prostředí!

• 17.1.2010  22:37

Americká a řádně zameričtělá předělávka daleko zajímavějšího a poutavějšího filmu Otevři oči. Narozdíl od něj tohle celé působí těžkopádně a nesympaticky, vše je přizpůsobené oku a mozku amerického diváka (dialogy, postavy...) a tak se z původně velice zajímavého námětu stává průměrná příběhová rozvláklina, co chutná jako týden používaná žvejkačka.

• 15.1.2010  00:42
    Moon (2009)

Rovněž se mi vybavila Kubrickovo Odyssea a Sunshine, avšak oproti těmto klasikám je tohle hodně nudé a předvídatelné. Ani prostředí nenabízí nic nového, otázka klonování je sice zajímavá, v prvních mometech tohoto filmu i poutavá, ale jakmile se přehoupneme do další části, opět vidíme to, co bylo viděno již několikrát a mnohem lépe.

• 15.1.2010  00:38

Skvělá atmosféra temného New Yorku. Velice příjemná oddechovka, sice mnohokrát hluchá a nudná, ale k brambůrkům za sobotní dvaadvacáté hodniny perfektní.

• 14.1.2010  19:01
    Iron Man (2008)

Zcela nechápu. Hloupá a naivní ptákovina, trapně americká a klasická, dialogy, postavy, dokonce i akční scény nudí a často působí dost trapně.

• 13.1.2010  23:06
    Candy (2006)

Nechalo mě to chladnou, místy hodně nudilo a celý film je jaksi bez začátku a bez cíle. Čistý průměr.

• 13.1.2010  20:55

Vypadáto, že tvůrci viděli akorát spoustu pornofilmů, sérii Vřískotu a druhého Candymana, a tak se jim to vše tak líbilo, že se rozhodli natočit si vlastní horůrek. Silikonová nesympatická bárbínka v hlavní roli neumí ani pořádně zařvat a ve většině "omdlívacích" scén se tváří jako by jí někdo dělal orál. Škoda času. Tony Todde, máš ještě tohle zapotřebí?

• 12.1.2010  19:58
    Avatar (2009)

K tomuhle jsem před shlédnutím přistupovala stejně, jako minulý rok k Temnému rytíři. Zkrátka nesnáším filmy s masivní propagací, které se ještě před premiérou prohlašují za počin roku nebo dokonce za přelomové v celé kinematografii. Celý film mi to pak znechutí a pak mám odpor na to koukat. Jak už je dávno známo, Avatar je směska vykrádaček, Pocahontas na tisícípátou a jedna velká, krásně zabalená sbírka klišé. Naštěstí si to zase nehraje na něco jiného. Dojemná pohádka, co to o sobě ví a jejíž téma je sice ohrané na kost, přesto nevadí si je zopakovat. Hodně mi vadil Horner, motiv z Apocalypta je snad totožný...Podívaná pro oči to je úžasná, o tom žádná. Ale nějaká přelomová fantasie? Lidi, viděli jste někdy třeba nějaké concept arty k poč. hrám, nebo digitální malby fantazijních krajinek? Už dávno před Avatarem se to jimi jen hemžilo, žádná fauna ani flóra ve filmu není nic extra a super originální. Cameron jen očividně moc dobře ví, co zrovna letí a čím se lidé rádi opíjejí. Tak splácal vše všeobecně oblíbené do jedné třpitivé koule, koule veliké a osilnivé, uvnitř ale temné, duté, prázdné. Jestli si Avatar někdy pusím podruhé, bude to ale jen jako kulisa s krásnými efekty. Ale film roku? Přelom? Pfff, houbeles. To, že si někdo umí udělat perfektní průzkum trhu (diváckého vkusu a líbiček), z něj nedělá "krále světa". Zvát se ten film ne pravým filmem, ale třeba jen atrakcí, vizuální 3D horskou dráhou, beru to a dala bych i kladné hodnocení. Avšak protože se prohlašuje filmem výjmečným a přelomovým, tak tůdle nůdle. To by ta blýskavá koule musela mít i poctivou náplň. Pozlacené h*vno taky nebudete uctívat. Ale aby nedošlo k omylu, jsem velmi ráda, že Cameron tento film přizpůsobil těm nejširším masám, protože ta "zelená agitka" už byla potřeba. Filmů, které působí na toto téma, je spousty, ale všechno jsou to vesměs intelektuálské kousky, které průměrný divák není schopen pojmout. Tohle pojme i mimino, co teprv průměrný spotřebitel! Otázka je, co si z toho problému (znásilňování přírody, odtržení se od ní a od ženského pólu) vezme. Že by ale všichni po shlédnutí filmu přestali kupovat hovadiny, to se (bohužel) nestane. Sečteno? Film se mi celkem líbil, i když byl hodně zdlouhavý. Přesto raději nehodnotím, hlavně kvůli té samohoňské propagaci.

• 11.1.2010  22:15
    Sunshine (2007)

Hodně sterilní díky přehnané vážnosti, příběhem, postavami a prostředím taky nic nového. Pro mne průměrná sci-fi, kterou si zítra nebudu pamatovat. Na mírný relax dobré.

• 11.1.2010  22:03
    Smrt panen (1999)

Citlivé, jemné, něžné a zárověň kruté. Dál není potřeba něco dodávat.

• 11.1.2010  11:00
    Král Ubu (1996)

Dobré kostými a prostředí. Bohužel, to je asi tak všechno. Ano, tenhle film měl být záměrně směšný, ale vkusně a vtipně směšný, namísto toho je to trapnost v tom nejhrubším negativním slova smyslu.

• 10.1.2010  22:24

Je to velmi dobré drama, s kvalitními výkony a příběhem. Velmi dobré drama, které však u člověka, co se nezajímá o tento sport, zapadne mezi mnohá stejně kvalitní dramata a za chvíli bude zapomenuto. To z toho dělá ideální látku na sobotní večer.

• 10.1.2010  20:12
    Excalibur (1981)

Musím pochválit to, že tvůrci se nedali zlákat tím, že by příběh zbytečně dramatizovali a hmm...řekněme "amerikalizovali". Je to zkrátka dobře a poctivě odvyprávěná legenda, bohužel nic víc a nic míň. Herecké výkony mi připadaly podivně chladné a umělé, rovněž příběh byl brán hodně s odstupem, bez jakéhokoliv zaujetí. I přesto, že tohle fakt nerada říkám, tak - film potřebuje nějakého hrdinu, kterému divák bude na plátně fandit, a ten v tomhle filmu není. Tady si všichni jsou na tak nějak stejné úrovni. Díky tomu film po nějaké době nudí. Ale jako učební pomůcka to je skvělé.

• 6.1.2010  22:55

Hlavní hrdinka místy se chová doslova jak pitomá kráva, příběh je téměř celý okopírovaný z jedničky, a to story o minulosti Candymana je bohužel nechtěně vtipné. Škoda slov.

• 6.1.2010  21:18
    Bídníci (1998)

Tohle stojí za zkouknutí už jen kvůli úžasnému výkonu démonického Geoffreyho Rushe v roli inspektora Javerta. Celkově pro mne asi nejatmosféričtější ztvárnění Bídníků, byť příběhem hodně osekané.

• 6.1.2010  10:35
    Rockerky (2002)

Hodně naivní, co se přeměny spořádané matky týče, a vůbec celkově hodně jednoduché, předvídatelné a místy přeslazené. Přesto to neurazí a je to milé na odpočinkový večer. Velkým plusem je zpestření komickou postavou spisovatele, ztvárněné výborným G. Rushem, a Susan Sarandon rovněž potěší. Jen ty její upnuté kožené kalhoty byly moc...

• 4.1.2010  23:05
    Mystery Men (1999)

Geniální blbost. Boj looserů proti všem zloduchům pohromadě- Diskantům, hoperům a sportovcům (tedy, nic proti). K tomu skvělé obsazení, top zloduch G. Rush, vtipy samozřejmě místy tak blbé, až byly dokonalé, fajn vizuál a kostýmy + odvaha natočit něco tak bláznivýho = 5*.....no, asi mám divnej vkus.

• 4.1.2010  13:32

Vizuál je sice nádherný, ovšem zcela nezajímavý příběh a nenápadité charaktery ho silně přebíjí. Díky tomu se dostavila i nuda a otázka, kdy už to konečně skončí. A ze všeho nejvíc mi vadila ta "americkost". Velká škoda té vyplýtvané vizuální stránky.

• 3.1.2010  22:46
    Dům hrůzy (1999)

Byť jsou všechny postavy šablonovité a velice nesympatické (kromě G. Rushe, samozřejmě), byť v celém filmu není ani jeden originální nápad, byť je chování všech nanejvýš podivné atakdále atakdále....já se přesto bavila. Hlavně díky velice "příjemné" atmosféře celého domu.

• 3.1.2010  20:23

Byť hraje v hrozných blbostech, mám pro tu Fran slabost.

• 3.1.2010  09:18

Zezačátku jsem se bála , že celý film bude o vztahu Alžběty a piráta. Díkybohu, nebylo to tak hrozné, díky Španělům. Opět tu máme krásné kostýmy a prostředí, Blanchett a Rush opět excelují, a narozdíl od čistě politikařské jedničky nás tu čeká i pěkná námořní bitva. Je vidět, že těch devět let na Cate zanechalo následnky a to v dobrém. Postava královny už není tou roztřesenou ženou jako v prvním filmu, naopak, čiší z ní sebevědomí a síla. Oba filmy ve mně ale zanechaly pocit, že Alžběta byla dáma, co se neustále zabývala osobními citovými záležitostmi a Walsingham za ní odřel vše důležité.

• 2.1.2010  10:19

Je to sice milé, na nové české filmy dobré, ale hodně mi vadila levná kamera a místy rozvláčnost až nuda. Jinak gratuluji tvůrkyni, má skvěle odpozorovaný svět dětí.

• 31.12.2009  17:25

Jéminánku, já se bavila od začátku až do konce. A té angličtině není co vytknout! Škoda jen, že to není komedie.

• 31.12.2009  17:13
    Metalocalypse (TV seriál) (2006)

Tohle nejde jinak. Metaaal !!!