Bídníci (1998)

Tohle stojí za zkouknutí už jen kvůli úžasnému výkonu démonického Geoffreyho Rushe v roli inspektora Javerta. Celkově pro mne asi nejatmosféričtější ztvárnění Bídníků, byť příběhem hodně osekané.

Rockerky (2002)

Hodně naivní, co se přeměny spořádané matky týče, a vůbec celkově hodně jednoduché, předvídatelné a místy přeslazené. Přesto to neurazí a je to milé na odpočinkový večer. Velkým plusem je zpestření komickou postavou spisovatele, ztvárněné výborným G. Rushem, a Susan Sarandon rovněž potěší. Jen ty její upnuté kožené kalhoty byly moc...

Mystery Men (1999)

Geniální blbost. Boj looserů proti všem zloduchům pohromadě- Diskantům, hoperům a sportovcům (tedy, nic proti). K tomu skvělé obsazení, top zloduch G. Rush, vtipy samozřejmě místy tak blbé, až byly dokonalé, fajn vizuál a kostýmy + odvaha natočit něco tak bláznivýho = 5*.....no, asi mám divnej vkus.

Final Fantasy: Esence života (2001)

Vizuál je sice nádherný, ovšem zcela nezajímavý příběh a nenápadité charaktery ho silně přebíjí. Díky tomu se dostavila i nuda a otázka, kdy už to konečně skončí. A ze všeho nejvíc mi vadila ta "americkost". Velká škoda té vyplýtvané vizuální stránky.

Dům hrůzy (1999)

Byť jsou všechny postavy šablonovité a velice nesympatické (kromě G. Rushe, samozřejmě), byť v celém filmu není ani jeden originální nápad, byť je chování všech nanejvýš podivné atakdále atakdále....já se přesto bavila. Hlavně díky velice "příjemné" atmosféře celého domu.

Královna Alžběta: Zlatý věk (2007)

Zezačátku jsem se bála , že celý film bude o vztahu Alžběty a piráta. Díkybohu, nebylo to tak hrozné, díky Španělům. Opět tu máme krásné kostýmy a prostředí, Blanchett a Rush opět excelují, a narozdíl od čistě politikařské jedničky nás tu čeká i pěkná námořní bitva. Je vidět, že těch devět let na Cate zanechalo následnky a to v dobrém. Postava královny už není tou roztřesenou ženou jako v prvním filmu, naopak, čiší z ní sebevědomí a síla. Oba filmy ve mně ale zanechaly pocit, že Alžběta byla dáma, co se neustále zabývala osobními citovými záležitostmi a Walsingham za ní odřel vše důležité.

Kdopak by se vlka bál (2008)

Je to sice milé, na nové české filmy dobré, ale hodně mi vadila levná kamera a místy rozvláčnost až nuda. Jinak gratuluji tvůrkyni, má skvěle odpozorovaný svět dětí.

Kněžna Libuše (2008)

Jéminánku, já se bavila od začátku až do konce. A té angličtině není co vytknout! Škoda jen, že to není komedie.

Metalocalypse (2006) (seriál)

Tohle nejde jinak. Metaaal !!!