Já, robot (2004)

Není to věc, na kterou jen tak nezapomenete, není žádná revoluce, či kdesi cosi. Je to velmi kvalitní, příjemné sci-fíčko, které nevadí pustit si opakovaně. Nic nevyčnívá, nic nechybí, pěkný oddech, pro někoho možná i zamyšlení.

Já-tě-vidím.com (2006)

Hloupé a trapné, zkrátka typická lehká mozkogumující komedie pro američany. Hvězdička navíc je za námět, který je v dnešní době plné reality show a ztráty soukromí díky technologiím velice aktuální.

Jdi a dívej se (1985)

Silná, hrůzná, syrová, krutá a krásná výpověď. K zešílení nesnesitelná. A pravdivá. Proč to děláme...? Znova a znova....mlčte...

Jennifer's Body - Bacha, kouše! (2009)

Byla by to fakt fajn stranda, kdyby to ale nědělal někdo, kdo si myslí, že ví něco o mladých. Narážky na emo, internet a filmy vyznívají trapně, mluva ještě více. Při jakékoliv "cool" hudbě jsem si zacpávala uši. Megan je sice hódně sexy, přesto, když už šla do tohohle žánru, mohla ukázat více. Ty dvě hvězdičky jsou vlastně jen za její obličej a nohy.

Je to i můj život (2009)

Bála jsem se toho kvůli trapnému českému názvu filmu, nakonec by to ale byla chyba. Plánovaná plakačka, velmi dojemná a silná, půvabná a křehká. Sice někdy toho brečení bylo místy moc na to, aby se tomu dalo věřit a konec filmu vypadá jak scéna z reklamy na švédské léky nebo na kafe. Ale pobrečeli jsme si pěkně, to jo. A ani to nebylo tak křečovité, jak to jindy bývá.

Jezero smrti (2008)

Kruté, nekompromisní a realistické. Věřím, že situace, popsaná ve filmu, je dnes reálná, někteří dnešní rozmazlení a znudění pubeťáci jsou schopni takovýchto věcí. (Zvláště ti z "vyspělých" zemí, nevím tedy, jak je to s Anglií, ale Američani určitě.) Gratuluji tvůrcům k odvaze něco takového natočit, protože o takovýchto filmech veřejnost moc slyšet nechce. Před opradu reálnými příklady krutosti zavíráme oči a tak není moc velká šance, že si tenhle film někdo pustí podruhé. Já jsem k tomu tedy odvahu neměla, nechtěla jsem si zkazit den hořkým a děsivým pocitem, který film vyvolává, hlavně jeho konec, který zabije i tu nejmenší naději na vytoužený oddech.

Kdopak by se vlka bál (2008)

Je to sice milé, na nové české filmy dobré, ale hodně mi vadila levná kamera a místy rozvláčnost až nuda. Jinak gratuluji tvůrkyni, má skvěle odpozorovaný svět dětí.

Kick-Ass (2010)

Nezmůžu se na nic lepšího než - to byl k*rva fakt nářez! Bezchybný a Hit-Girl válí.

Kill Bill 2 (2004)

Naprosto dokonalá syntéza obrazů, ozvučení, načasování, sountracku, kamery, herectví, střihu, dialogů.... všeho. S tím, že na to, že je to dokonalé, přijdete až po minimálně třetím zhlédnutí. To už je pozdě, protože v tom momentě jste závislí. U mně nejlepší, lepší než kult Pulp Fiction. Damn, i love u, Tarantino.