Tron (1982)

Už za ten nápad, zosobnit počítačové programy a procesy! (Daleko lepším a trefnějším způsobem, než to později předvedl třeba Matrix.) Škoda toho příběhu.

Star Trek II: Khanův hněv (1982)

Jauvajs, za mě tedy nic moc. Je to sice úplně jiný styl, než první film, ten byl pěkným, čistokrevným sci-fíčkem, tohle už je klasické béčkovské dobrodrůžo. V tom bude ten problém, protože přesně tohle mě nebaví - je to stokrát viděný scénář, záporák podle šablony (šlohli jednoho ze seriálu a nechali ho se pomstít), stejně jako děj a vyvrcholení. Tohle se vůbec nemuselo odehrávat ve vesmíru a dopadlo by to stejně. A ještě k tomu (SPOILER) zabít Spocka! Ou! No dobře....béčíčko jak z Rodokapsu je to dobré.

451° Fahrenheita (1966)

Mě prostě nesedí Truffautův styl na tohle Bradburyho dílo. Tak, jak svět bez knih popsal Bradbury, tak na to se podle mě hodí přesně ty moderní, barevné, zářivé a osilnivé prostředky, kterých používají dnešní filmaři. Samozřejmě, Truffaut pracoval s tím, s čím tehdy mohl, ovšem celková šedivost světa ve filmu je zcela v rozporu s tím, s čím pracoval Bradbury. Všechny ty reklamy na každém kroku, televize a vymývací hluk, to způsobovalo to, že lidé nebyli schopni bojovat. Ovšem v tomto filmu se neobjeví ani jeden bilboard, jediný vymývací prostředek je jedna ubohá telestěna. To je hlavní důvod, proč tomuhle filmu nevěřím, nevěřím lidem v něm, příběh mě nikterak nepoutá a nezajímá. Navíc je to místy hrozně uspěchané a místy zase příliš pomalé a záběr v závěru je až směšný.

Alenka v říši divů (2010)

Uf, čekala jsem to horší. Hned, co se objevily první skicy, jsem si říkala, jakej strašnej cukrkandlovej kýč to bude. A po traileru jsem málem dostala infarkt. Naštěstí, film není tak brutální, jak to prve vypadalo, cukrkandl je tam pěkně naředěnej, že se děcka nabaží, ale břicho je bolet nebude. Bohužel děj je nijaký a místy to dost nudí, u postaviček mi hodně vadila ta disneyovost, opravdu vypadaly, jako kdyby vypadly z Disneyho kreslených filmů a o nějaké Burtonovosti či originalitě se nedá mluvit. A Johnyho Deppa jsem zezačátku měla chuť praštit. Byl opět až příliš Deppovský a po tolika filmech s jeho stejným vystupováním už to dost leze na nervy. Naštěstí se to pak nějak rozplynulo. Burton to není, ale děcka svou porci dostanou, i když po pár hodinách zapomenou.

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Chválím Spielberga za to, že se do toho znovu pustil a chválím ho hodně za to Dänikenovské téma. Přesto musím říct, že to na mě bylo už příliš přehnané a některé nesmysly zkrátka nepřekousnu (lednice). Bylo tam toho navršeno hrozně moc a přitom se ničemu nevěnovala hlavní pozornost, což je asi to hlavní, proč mě tenhle Indy zas tak nebavil. I navzdory mimozemšťanům. Ford je tam sice opravdu už za důchodce, ale nějak extra to nevadí a je vidět, že se s tím počítá. Co se týče herců, nevíce mi tam vadila (kupodivu!) Cate Blanchett, v tomhle účesu je to sice neuvěřitelně sexy kočka , ale role jí nesedne a moc přehrává.

Sin Nombre (2009)

Kvalitní sonda do života mexických uprchlíků a gangů, celkově ale nic nového a po nějaké době to přestane zajímat. Dobré to ale je.

Pán much (1963)

K námětu se nevyjadřuju, to není zásluha tvůrců, tohle filmové zpracování se ale nepovedlo. Narozdíl od nové verze, která si nebere servítky, je tahle příliš uhlazená a naivní a bojí se ukázat cokoliv krutějšího. Výkony mladých herců jsou jako z vánoční besídky a člověk místy neví, má-li to brát jako film na sobotní dopoledne nebo jako vážnou věc na večer, hlavně kvůli závěrečné scéně.

Cellular (2004)

Nic spešl ale taky nic hrozného. Pěkný čistý, dobře udělaný průměr.