Dožeň, co se dá! (1999)

Vtipný příběh, svižené tempo, převážně inteligentní vtipy a sympatičtí hlavní postavy dělají z tohoto filmu vynikající odpočinkový zážitek. Brandon Fraser se na svou roli opravdu hodí, takže mu zcela věříte jeho chování z 60. let. Tento film mohu jen doporučit.

Kozí příběh - Pověsti staré Prahy (2008) odpad!

Toto se opravdu nepovedlo. Je to trapné, nechutné, zvrhlé atd. Animace je otřesná a příběh jakbysmet. Neustálé lascivní hlášky a ženy s prsy o velikosti melounů jsou korunovány tím, jak se opilá koza snaží sbalit hlavního hrdinu, jenž je bohužel člověkem.

Rambo: První krev (1982)

Pro mě velké překvapení - Ramba viděl každý z mých kamarádů, když nám bylo kolem 12 let a všichni jsme chtěli být jako on. Já ho neviděl až do mých 23 let a popravdě jsem si myslel, že jde o nějaký laciný film s chlápkem co celou dobu zabíjí Vietnamce. Dostal jsem ale něco úplně jiného. Výpověď a pocity celé generace amerických vojáků a jejich odcizení od ostatních lidí po návratu z Vietnamu. Za velmi velmi zdařilé považuje na tomto filmu ztvárnění automobilových - motocyklových honiček, protože jsou velmi reálné a ukazují i chyby řidičů.

Sunset Boulevard (1950)

Čekal jsem mnoho, ale dostalo se mi méně, než jsem očekával. Samotný příběh je vystavěn zajímavě, přesto začne po čase nudit, protože se po čase vývoj postav zcela zastaví. Některé vztahy mezi postavami se dají vytušit dopředu, což také zamrzí. Také mi přišlo, že několik postav znatelně přehrává (hlavně postava Normy Desmondové).

Nahá jsi krásná (2009) (pořad) odpad!

Mám-li problémy se svou postavou, svléku se před celým národem! Nevím jak vám, ale já toto jako zdravý přístup ke svému tělu nepovažuju. Prostě jen další nechutný příspěvek moderního konzumerismu a sexismu, který vytváří rovnítko mezi slovy ,,normální, zdravá, sebevědomá" a ,,nahá". Kdo se neukáže nahý, ten má problémy se svým tělem - pěkně zvrácená představa...

Smrt čeká všude (2008)

Jedním slovem vynikající! Žádné patetické nebo klišoidní scény, žádné vlastenecké nebo hipísácké promluvy hlavních postav. Prostě ,,jen" náhled do ,,běžného" života pyrotechniků v Iráku. Nečekejte však příliš vybroušený scénář či příběh, protože o tomhle tento film není. Hlavní postavy zde nepronášejí v tu pravou chvíli ta pravá slova - tam kde by jiný režisér umístil spousty laciných plků, tam dává Kathryn Bigelow jen mlčení.

Jídlo (1992) odpad!

Intelektuálně je to možná na výši, možná je to vysoce umělecké, ale mě se to popravdě nelíbilo až tak, že se mi to hnusilo. Jednotlivé příběhy se za každou cenu snaží být šokující a provokující, to je však ale vše. Celou dobu jsem trpěl nehoráznou nudou, ze které mě nevytrhly ani vizuální (nechutné) nápady. Přesto, že je vidět, že si na tomto díle autor skutečně vyhrál, nemůžu dát za můj zážitek vyšší hodnocení než odpad

Megažralok versus crocosaurus (2010)

Příšerné zpracování filmu od kamery, hereckých projevů, hudbě a střihu ale nahrazuje vynikající zábava, pokud se divák naladí na správnou vlnu. Já se nad šílenými nápady, kterých je v tomto filmu opravdu mnoho, krásně bavil. Je to myslím důstojné pokračování filmu Mega Shark vs. Giant Octopus

Kick-Ass (2010)

,,Co je? Deš na koledu?" Zpočátku jsem byl naprosto nadšený vynikajícími nápady nabouráváním zažitých komiksových klišé. Jakmile se ale příběh rozjel, mé nadšení opadlo. Nicolas Cage je jako obvykle tak prkenný, že mu nejsem schopen jako divák uvěřit, cokoliv on zahraje. A malá holčička jako vraždící stroj? To mi připadá naprosto úchylné. Tento film se totiž až moc snaží být neotřelý a kontroverzní, ale mě to k dobrému filmovému zážitku nestačilo. Na druhou stranu musím pochválit soundtrack, který má šťávu.

Miami Vice (2006)

Na Miami Vice jsem se hodně těšil kvůli výbornému filmu Heat, který Michael Mann také režíroval. Bohužel jsem byl trochu zklamán. Příběh je zajímavý, ale není dostatečně ucelený – spousta motivů vyzní do ztracena. Ústřední duo (z něj obzvlášť Colin Farell) je však natolik sympatické, že sledování v žádném případě nenudí. Co jsem ve filmu ale opravdu postrádal, byly kvalitní akční scény. Nemohu si pomoci, ale veškeré přestřelky na mě působily hodně laciným dojmem – obzvláště po zvukové stránce.