Skyfall (2012)

,,I will find a hotel.“ ,,Well, you bloody will not sleeping here.“ Konečně Bond podle mého gusta. A jsem si jistý, že největší dík patří režisérovi a scénáristovi. Namísto složitých, umělých a smysl nedávajících dialogů předchozích dvou Bondovek je zde funkční, vtipný scénář plný přirozených replik a reakcí postav. Tím se najednou z divného Bonda stal uvěřitelný chlapík a z eM odpovědná, ale chladná vedoucí. Jak mi Craig vadil, tak tady mi byl poměrně sympatický a je jasné, že všechno je scénářem! Potěšen jsem byl také ze zpracování, které je pomalejší, takže si divák může jednotlivé scény vychutnat, a je skutečně co. Kamera totiž vytváří až magické záběry a atmosféra je vynikající. Líbilo se mi, jak příběh vtipně poukazoval na stáří hlavních protagonistů a stavěl je do opozice vůči novým tvářím, takže předání štafety působilo přirozeně. Největším zklamáním pro mě byl záporák, kterého Bardem nehraje špatně, ale jeho postava je prostě mdlá a ničím nevybočuje z řady ostatních padouchů z Bondovek.

Policejní akademie 6: Město v obležení (1989)

,,Pátral jsem v přestrojení, když vy jste ještě za sebou tahal kačera.“ Šesté setkání se starými známými mě už ničím nepřekvapilo. Byl to stejně špatný zážitek jako předchozí dva filmy. Primitivní příběh vyplňují postavy zjednodušené na jedinou vlastnost. Fórky už vlastně neexistují, místo nich jsou jen trapné šaškárny. Zcela mimo je nesourodá skupinka tří zločinců, kteří jsou ale tak šílení, že jsem se občas i zasmál. Předlouhý, nudný a smysl nedávající závěr pak tento film definitivně pohřbívá.

Film o filmu Sametoví vrazi (2004) (TV film)

,,Ale jak vznikl ten příběh?“ Další z řady dokumentů o vzniku filmu, který není informačně přínosný. Herci představí své role a jejich místo ve filmu, což divák pochopí ze samotného filmu a nepotřebuje k tomu dokument. O tom jak se film natáčel, se moc nevypráví. Režisér ale představí svůj úhel pohledu na téma orlických vražd. To mi ale příliš nesedělo se samotným filmem, stejně jako všemi herci i režisérem předhazovaná psychologie postav.

Kdyby byly ryby (2014) (TV film) odpad!

,,Ryby! Konečně, já chci vokouna!“ Tato pohádka není kvalitní, je to prostě špatná pohádka. A to ne kvůli tomu, že se snaží být jiná, modernější, ale proto, že: příběh nestojí za nic, a vliv postav na něj je mizivý. Většině postav, především strašidlům není rozumět. Všechny postavy hovoří nespisovně, ba i sprostě, a to prostě k pohádce nepatří. Dále se postavy chovají jako pitomci a hlupáci a herci příšerně přehrávají. Např. král hraný Vetchým je ta nejneschopnější a nejprotivnější postava celé pohádky. Tato pohádka je prostě hloupá, ošklivá a trapná!

Železná srdce (2014)

,,Army make no mistake.“ Fury je válečný film o partě hodně drsných tankistů, kteří ale v jednom kuse pořád brečí, a to všichni!!! Naturalismus je příjemný, atmosféra hutná, plná bahna a krve. O to více zamrzí hollywoodský závěr, kdy Němci v houfech nabíhají proti palbě našich tankistů a nechají se střílet jako kachny. Přitom realističnost prostředí uvnitř tanku a bitvy jsou opravdu uvěřitelné. To ale u mě nebyl největší kámen úrazu, mně nejvíce vadila ta ubrečená pětice tankistů, kteří si museli co pět minut navzájem hladit svoje pošramocené city, na což vůbec nebyl zvědavý. Za mě příště rozhodně více akce a méně bulení!

Sharknado 2 (2014) (TV film)

,,Vy zkuste bomby, já zajdu do hračkářství.“ Druhé pršení žraloků z nebe se nese ve stejném duchu, jako to předchozí, jen je o trochu odvážnější a šílenější. To ale nemusí být k prospěchu. Steve je pořád stejně naštvaný, bere svou roli smrtelně vážně, a to mě nebaví. Tara Reidová vypadá nemocně a její přítomnost na plátně mi vadila. Scénář mi vzhledem k nízkým očekáváním přišel poměrně rozumný a logický. Otravně a plytce však působily nudné repliky o patriotismu New Yorku a nějaká ta rodinná traumata. Akce se žraloky mě nechávala chladným, asi jsem se toho už přejedl a létající žraloci už asi nemají čím překvapit. Většinu času postavy pouze zmateně pobíhají a křičí, což není žádná zábava. Celkově vzato – nuda.

Krotitelé duchů (1984)

,,Look at all that junk food.“ Myslel jsem, že Krotitelé duchů má být komedie. Je ale docela možné, že tomuhle se lidi tenkrát smáli. Dnes jsem se u tohoto snímku zasmál asi dvakrát, a to nějaké povedené hlášce Billa Murraye. Nechápal jsem, proč je tempo tak mrtvolné, proč jsou v příběhu obří oslí můstky, a proč je konec tak příšerný. Alespoň ta šílená úvodní znělka je veselá. Murray s Weaverovou tady evidentně soutěží o nejnesympatičtější pár ve filmové historii. Nakonec jim to ovšem překazí Moranis, který se k Weaverové hodí ještě méně. Poslední půlhodina se vleče ještě pomaleji, než před tím, a když konečně nastal konec, tak mi bylo jasné, že na toto se již podruhé nepodívám.

Věk dinosaurů (2013)

,,Varan upadá do šoku!“ Tenhle výtvor od Asylumu je poměrně dobrý. Je to stále céčko jak vyšité, ale je v něm hodně akce a vtipných hlášek. Dinosauři se nestydí, je jich mnoho, běhají po městě jako splašení a ukojují si na bezbranných amerických civilistech svůj obří apetit. Dcerka to řeší bezhlavým útěkem kamsi do podzemních částí budov, taťka už je trochu starší a nestíhá, a tak to jistí zezadu s brokovnicí, jak se na hasiče patří! Takže na dinosauří céčko se jedná o rozhodně nadprůměrný počin.

Cannonball (1976)

,,You are the winners, congratulations!“ ,,You are kidding me!“ V tomhle filmu mi závodění více připomínalo demoliční derby skloubené s pěstními zápasy. Toho je totiž celá stopáž, ale závodu jsem se opravdu nedočkal. Jednotliví závodníci jsou hodně podivní, ale ne až tak, že by byli extra vtipní. Příběh je vlastně jen sled scének, o nějakém vývoje nemůže být ani řeč, takže ani závěr nedokázal zaujmout. Celkově tedy nudný a zbytečný film. Stalloneho mikro role jsem si všimnul jen tak tak.

Hlídač (2009)

,,Do které skupiny chceš patřit?“ ,,Nezabíjím děti.“ Amatéřina z toho čiší už od úvodních titulků. Seagal hodně sešel a už mě nedokázal přesvědčit, že je takový zabiják, za jakého se vydává. Až směšně jednoduchý příběh je zpracován sice s ambicemi, ale naprosto hrozně. Kecací i bojové scény jsou mdlé a tak je těžké film dokoukat celý. I obsazení není valné, hlavní ženskou roli ztvárnila nějaká nesympatická anorektička, kterou má Seagal z nějakého zvláštního důvodu rád, nebo se o tom diváka snaží přesvědčit. Nakonec, to ale není úplně nejhorší film, co jsem kdy viděl, což je jeho jediná polehčují okolnost.