Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Akční
  • Drama
  • Krimi
  • Animovaný

Poslední recenze (1 074)

plakát

Božský Evan (2007) 

„Is that a lama with a hammer?“ Od komedie se Stevem Carellem si slibuji šílenou smršť připitomělých vtipů, hodně řvaní a tancování. Božký Evan nějak takhle začíná a já jsem se těšil, až se to pořádně rozjede. Jenže pak se začne Steve zcela vážně modlit k Bohu a já zcela vystřízlivěl. Tento film není vůbec žádná komedie, teda pokud nepočítáme scény, kdy pes kousne Steva do rozkroku a něco na něj spadne, nebo se bouchne kladivem do prstu. Jinak je to slizká křesťansko moralistická agitace. Celé je to navíc pro mě z nepochopitelných důvodů zpracováno hrozně bombasticky s množstvím solidních počítačových efektů a šílených akčních scén. Steva mi bylo celou dobu líto, že musí hrát v takové kravině. U Lauren Graham jsem až v tomto filmu zcela docenil, jak vynikající má český dabing v Gilmorových děvčatech. Její originální hlas je totiž hlubší a ne tak hezký. Celkově vzato by se tomuto filmu měli vyhnout úplně všichni, užít si ho mohou snad jen nějací podivínští fundamentalističtí američtí křesťané.

plakát

Rytíři spravedlnosti (2020) 

„Děda v Boha věřil.“ „Jo, ale nebyl moc chytrej.“ Rytíři spravedlnosti přináší svěží vítr poctivé evropské filmařiny, zde navíc s mimořádně zajímavým myšlenkovým přesahem na téma kauzality. Smrt jedné z postav je tu příležitostí rozebrat, jak lidé chápou události svého života, a že mají nutkavou tendenci těmto událostem, i když se jedná o pouhé náhody, dávat nějaký smysl. Osmyslování skutečnosti na úkor reálné kauzalitě je pak příčinou omylů, v případě tohoto filmu omyl vyústí do krvavé akce, ale to už prozrazuji mnoho. Vedlejším motivem tohoto filmu je podobný jako v Přeletu nad kukaččím hnízdem. Ukazuje podivíny jako normální lidi, kteří jsou jen trochu víc zvláštní než jiní. Z herců jasně dominuje dvojka Mikkelsen a Kaas. Jejich výkon byl dechberoucí, ale i ostatní herci byli maximálně přirození. Suma sumárum, nenašel jsem na tomto filmu žádnou chybičku, naopak mě nadchnul tak, jak mě už dlouho žádný film, absolutní hodnocení si tedy ode mne zaslouží právem.

plakát

Ghost in the Shell 2: Innocence (2004) 

„Zajímalo by mě, proč lidé věnují tolik úsilí k vytvoření něčeho, co je jim podobné.“ O devět let mladší pokračování Ghost in the shell je sice z větší části animováno po staru jako jeho předchůdce, ale tu a tam se objevují i počítačová grafika, která kazí bezútěšnou atmosféru. Filosofování je tentokrát ještě více a dokonce i pomalé tempo jedničky je tu ještě pomalejší. Přemýšlení na téma roboti, loutky a lidé a co mají společného je mimořádně podnětné, a i když v polovině se děj stává nepřehledný a pomalu ubíhá, druhý díl se směle může řadit po bok svého předchůdce.

Poslední hodnocení (1 641)

Božský Evan (2007)

05.09.2021

Ve jménu Satana (1994) (TV film)

31.08.2021

Expedice: Džungle (2021)

13.08.2021

Povídka o policajtovi (1975)

09.08.2021

Dva muži ve městě (1973)

06.08.2021

Mortal Kombat (2021)

05.05.2021

Babicova televize (2021) (TV pořad)

29.03.2021

Rytíři spravedlnosti (2020)

19.03.2021

Chuť zeleného čaje v misce rýže (1952)

15.03.2021

Reklama

Reklama

Reklama