Tajemství Ocelového města (1978)

Ikarie XB-1 je ryzí české sci-fi, toto je ryzí český steampunk. Velkým plusem je Hanzlíkovo civilní herectví, naturalismus rvaček a parní věci!

Něco je ve vzduchu (1980)

Kladnou stránkou tohoto filmu je taková stejnoměrnost. Námět, režie, herecké výkony, všechno to drží pohromadě - není to sice úplně zábavné, ale výstřel mimo to také není.

Řekni cokoliv... (1989)

"Až cinkne to znamení pro kuřáky, tak bude všechno v pořádku."

Těžká váha (2005)

Bolelo mě, když hrdina dostával do zubů. Škoda jen, že místo klasických Rockoyovských klišé typu "Stůj při mě, jen tak mohu vyhrát!" nebylo více upřímných věcí jako "Za co bojujete?" "Za mléko".

Když Harry potkal Sally (1989)

Je to milé, nekonfliktní, pobavíte se, ale i pro mne byly zvěsti o nejlepší romantické komedii všech dob nepodložené. Harry sice potkal Sally, nic víc ale film nepověděl.

Serenity (2005)

Pro fanoušky Frefly nutnost, pro ostatní běžné dobrodružné sci-fi. Skvělá je hláškovitost a sympatičtí hrdinové, příběh táhne dopředu, nemá logické chyby a na jedno místo slévá všechny motivy ze seriálu a nějakým způsobem uzavírá příběhy postav. Jediná věc, která mi v Serenity scházela, je starý kovbojsko/viktoriánský feeling seriálu. Tohle bylo takové klasické nablýskané sci-fi vesmírných lodí a laserů - chyběly mi tu krávy, koně, opakovací pistole, kovbojské kabáty, špína, dráty, binec a usmolení horníci.

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Viděl jsem různé westerny a moc mě nebavily. Tohle je ale film z jiného světa. Výtvarné pojetí, hudba, humor, podraz na podraz, všechno to tam je. 4,5*

Nuda v Brně (2003)

Použít scénu z televizní soutěže Pyramida jako druhý plán, kdy soutěžící hádají stupidní slovo na čtyři písmena, to je i po letech svěží vánek v české kinematografii.

Tajemství staré půdy (1984)

První polovinu filmu doporučuji shlédnout na rychlost převíjení 1,5 ve druhé se zvládnete orientovat už i v trojnásobné rychlosti. Dialogy jsou neuvěřitelně papírové a český dabing hyper-koretktně mluvících dětí působí jako nějaký rafinovaný vtip na Rychlé šípy. Kdyby to bylo ještě o něco horší, vlastně je to docela vtipné.

Akce Bororo (1972)

Scénář logicky jakž takž drží pohromadě, skvělá a dobře napsaná je postava astronoma Burgera (Brodský), která vypadá, jako kdyby do tohoto filmu omylem zabloudila z nějakého dobrého snímku. Celkově je film ale bohužel utahaný a ke dnu ho táhnou zlí západní špioni a neuvěřitelně nesympatický macho hlavní hrdina. Hudba skvělá. Pokud Otakar Fuka a mimozemšťané, tak raději "Kam zmizel kurýr".