• Krátkometrážní

Tři bratři (2014)

Jsem rád, že Jan Svěrák neutekl režírovat do Hollywoodu a že spolu se svým tatínkem léčí český film. Mimochodem vynikající práce Uhlíře / Novinského a skvělé herecké obsazení...

Hugo a jeho velký objev (2011)

Je mi líto, že oslavu slavného Méliése natočili právě američani :-/ Ale dobře, vizuálně je to opravdu moc hezké, ovšem ten příběh je tak uměle a strojeně napsaný, že to prostě dramaticky nemůže fungovat. Jinak samozřejmě velmi krásně vypravené a natočené, s podmanivou hudbou.

Spirála nenávisti (1999) (TV film)

průměrná televizní krimi s dobrým scénářem a dobrými hereckými příležitostmi...

Lev v zimě (1968)

Ta hudba je opravdu dokonalá !!

Byl jednou jeden policajt (1971)

První Francois Pignon od mistra Vebera, který na tomto filmu zahajuje svou úspěšnou scénáristickou kariéru !! Problém filmu je v tom, že režie se s Veberovým rukopisem moc neshoduje a film působí zmateně. Chvíli se máte chuť bavit, ale chvíli se jedná zase o reálnou obyčejnou kriminálku s vážně míněným dějem.

Bezva finta (1985)

Výborný scénář Francise Vebera. Skvělý Belmondo a dokonalá francouzská lahůdka :-)

Jaguár (1996)

Film, který funguje !!

Velký risk (1960)

Tento film jsem neznal. Giovanni píše prostě dobře, takže se spolehlivě můžete dívat na všechny jeho filmy, ani tohle není výjimka. Film má ještě takovou starou fazónu, poznáte to na střihové skladbě i na zvuku. Ruchová stopa není tak propracovaná a věrohodná. Mladý Ventura je skvělý a mladičký Belmondo už se taky vykresluje - kdyby nebyl tak špatně nadabovaný, možná by mě bavil ještě víc. Líbila se mi i hudba, zvlášť v úvodu. Příběh s typickým Giovanniho rukopisem. Navíc ta linka s těmi dětmi, to mě překvapilo - taková citová nástavba.

Pokrevní pouto (2013)

Zdlouhavý, nudný film s přihlouplými postavami. Američtí týpci mi byli nesympatičtí už od začátku, myslel jsem, že se později někdo hezky vybarví, ale nechápu o čem tam chtěli hrát, všichni se chovali, jako hovada. Připomnělo mi to tolik podobných filmů, ani to retro moc nepomohlo. Potěšila mě přítomnost Schoenaertse, toť asi vše... :-/ Spíš jsem zklamaný. Režie nebyla vůbec zručná, nemělo to spád a ve scénáři nebylo vůbec nic, co by mohlo diváka překvapit.

Jako nikdy (2013)

Vedle Smradů opravdu nejlepší Tycův film s kvalitním scénářem a dobrými herci ve všech úlohách !!