Salvador (1986)

Jo tak tohle byla síla. James Woods tady perfektně "střihnul" chlapíka, který má rád život, ženy a jeho příjmy sotva stačí pokrýt jeho výdaje. Velice zajímavé přiblížení tehdejších událostí v Salvadoru (nakolik je to věrné nemůžu posoudit, jelikož toho o Salvadoru moc nevím), nicméně i tak musím říct, že Oliver Stone opět zabodoval. A konec filmu byl poměrně trpký..

Závrať (1958)

Výborný film, který mi doslova naháněl hrůzu a způsobil následující noc děsivé sny. Svým způsobem už jde dnes o klasiku, byť Hitchcock natočil známější filmy než tento. Ve filmu jsou krásné záběry San Francisca a i ostatních míst Kalifornie. Kdykoliv teď uvidím vysokou věž kostela, tak si vzpomenu na Vertigo. Tenhle film určitě stojí za vidění, mám ale dojem, že si ho jen tak znovu nepustím, nechci si narušovat spánek :-)

Propast (1989)

Zajímavý a neobvyklý film. Zpočátku možná trochu nudný, nicméně je zde jasný prvek stupňovaného napětí. Tento film se nikdy nestane hitem jako Titanic nebo Avatar, ale dokazuje to, jak talentovaným a všestranným režisérem James Cameron je. Na plné hodnocení to sice u mě není, ale i tak jsem zhlédnutí vůbec nelitoval.

Wall Street (1987)

Velice zajímavý film s dokonalým Michaelem Douglasem. Charlie Sheen tu hraje do jisté míry naivního chlapíka, který si chce vydělat více než 50 tisíc dolarů ročně. Douglasova hláška o tom, že "je potřeba víc, než jen létat první třídou a vydělat alespoň 50 až 100 milionů dolarů, aby člověk měl na vlastní letadlo..." mi utkvěla v hlavě na hodně dlouhou dobu. Oliver Stone natočil lepší filmy než je tento, Wall Street však patří k těm úplně nejznámějším. Závěrečná scéna v parku je taky velmi dobře zapamatovatelná, zajímavé bylo i sledovat vztah hlavního hrdiny k otci. Po zhlédnutí tohoto filmu jsem docela zvědavý na druhý díl. Hodnocení 80%

Takoví normální zabijáci (1994)

Dost velkej nářez od začátku až do konce - co jinýho taky čekat, když scénář psal Quentin Tarantino :-) Mickey a Mallory Knoxovi nesoucí si trauma z dětství podnikají svou krvavou cestu Amerikou. Woody Harrelson to zahrál velice dobře a Juliette Lewis asi ještě líp. Oba se velice vyřádili až do zatčení a asi po roce v chládku dokázali věznici obrátit vzhůru nohama. Velice mě potěšil i výkon Roberta Downeyho Jr. (především pasáž, kdy volá z vězení milence, u mě vyvolala doslova záchvaty smíchu). Sympatický je i to, že konec filmu vlastně není zase až tak koncem..k plnému hodnocení chybí jen kousek, ale nedávám jej proto, že v některých pasážích je film lehoučce "přestřelený."

Goyovy přízraky (2006)

Jeden z filmů, kde hodnocení různých uživatelů velice kolísají. Mně se Goyovy přízraky líbily. Formanovi rozhodně nelze upřít to, že umí točit a dovede ve svých filmech vyvolat působivou atmosféru. Jde o velice zajímavé zachycení historické atmosféry Španělska na sklonku 18. století. Goya samotný zde sice ustupuje poněkud do pozadí, ale vše vynahrazuje výborným výkonem záporák Javier Bardem (ztělesňující zde skvěle "převlíkače kabátů," kterých lze v každé době najít spoustu). Některým lidem se může tento film zdát nudný, podle mě však byl zdařilý a velmi dobře zapamatovatelný.

Ghost Dog - Cesta samuraje (1999)

Zajímavý film s inteligentním hlavním hrdinou, který vždy dovede provést svou práci precizně a v tichosti. I on však bohužel jednou udělal chybu, čímž vyvolal hněv mocných lidí. Ve chvíli, kdy pronásledovatelé ublížili Ghost Dogovým holubům, si v podstatě předplatili svou smrt. Události pak nabraly rychlý spád. Snímek je výbornou kombinací akce a jakéhosi "ciltivého duchovna." Forest Whitaker tu přesvědčil o svých hereckých kvalitách. Každopádně jde o neobvyklý film, jehož zhlédnutí můžu ostatním jen doporučit.

Železný Schwarzenegger (1977)

Patřím mezi ty, kteří rádi chodí do posilovny a tak jsem byl velice zvědavý na tento film. Jde o zajímavý počin, kde Arnold prokazuje své charisma i smysl pro humor. Pro lidi, kteří rádi cvičí, je téměř povinností tento film vidět. Arnold dokázal posilování velice zpopularizovat mezi veřejností a dnešní profi kulturisté by se od něj mohli mnohému učit (už jen při pohledu na Schwarzeneggerův úzký pas).

Obvyklí podezřelí (1995)

Jeden z vrcholů filmové geniality. Z filmu mi utkvěly především dva momenty, jednak samozřejmě konec a pak taky výslech Verbala policistou - "já jsem chytřejší než ty..." :-D

Kapsy plné dynamitu (1971)

Zajímavý snímek, který však trochu trpí svou přílišnou délkou a nevyrovnaností. Sergio Leone měl obrovský talent "rozehrát" film tak, že se člověk přímo nemohl dočkat toho, co bude v jeho dalším průběhu následovat. Bohužel se mi ale zdálo, že ve druhé půlce už tomuto filmu docházel dech a to je škoda. I tak jde o slušný snímek, nicméně Tenkrát na západě i Hodný, zlý a ošklivý jsou někde jinde - mnohem výš :-) P.S. Ennio Morricone excelentní jako vždy.. P.S.2 James Coburn měl skutečně výjimečný chrup :-D