Teorie všeho (2014)

Výborný film, pro řadu lidí v kině zjevně i dost dojemný. Hraje to celkem hodně na city, nicméně Oscar podle mě zasloužený. Stephen i Jane si zaslouží obdiv. Stephen byl obdařen geniálním mozkem, bylo mu dopřáno i hodně lásky, jen to tělo jej bohužel zradilo...

Melodie mého srdce (2007)

Ze začátku jsem měl pocit, že nevím, kam bych si měl tento film zařadit. Postupem času se z toho však vyklubal sympatický a laskavý snímek. Konec byl sice trošku "americký," ale to se dá skousnout. Čest památce Robina Williamse!

12 let v řetězech (2013)

Výborný a strhující film, který mě zasáhl. Vše je podpořeno skvělými hereckými výkony. Hrůza, co se dělo ještě v 19. století. Určitě to bylo citlivé téma pro režiséra i pro herce. Paul Dano zde opět nezklamal (podobně jako ve filmu Až na krev). Snímek určitě stojí za vidění i přesto, že je poměrně drsný.

Zpátky do ringu (2013)

Na tento film jsem si zašel do kina, jelikož mě lákalo herecké obsazení a rovněž i boxerská tématika. První polovina filmu mi přišla spíše průměrná, postupem času ale film přidává na obrátkách. Oba staří pardálové to zahráli velmi dobře a získali si moje sympatie. Když se k tomu ještě přidala Kim (která mimochodem vypadá na svůj věk skvěle), tak z toho vzešel snímek, který nejenže nezklame, ale i potěší. Celé je to i poměrně dost vtipné. Můžu jen doporučit.

Zjizvená tvář (1983)

Zjizvená tvář je výborný film. Smutný a drsný, v pár okamžicích i brutální. Al Pacino si zde udržuje svůj obvyklý vysoký standard, i když mám dojem, že jsem ho viděl v několika málo filmech zahrát ještě o fous lépe. Film je sice poměrně dlouhý, ale neměl jsem pocit, že by mu docházel dech. Chystal jsem se na tenhle film už poměrně dlouho a vůbec jsem nelitoval. Hodnocení vidím na 85%.

Asterix a Obelix ve službách Jejího Veličenstva (2012)

Na tenhle film jsem se dostal do kina víceméně náhodou a neměl jsem přehananá očekávání. Bohužel musím říct, že to jde s hranými filmy o Asterixovi pěkně z kopce. Film snad ani nemá souvislý děj, nějaký základ tam je, ale je to spousta scén, které nepůsobí moc konzistentně. Párkrát jsem se sice zasmál, ale fakt jen párkrát. Škoda, protože prvního Asterixe a rovněž i 2. díl "Mise Kleopatra" považuji za zdařilé. Tohle je jen nudný slabý odvar.

Zlatá šedesátá - Miloš Forman (2009) (epizoda)

Miloš Forman je pan Režisér a člověk, který v životě něco dokázal. Formanovo vyprávění se sice zaměřuje víceméně jen na dobu komunismu, to však nesnižuje kvalitu tohoto dokumentu. Čtyři hvězdičky za obsah a pátá za Formanův význam a vliv na film jako takový.

Neodcházení (2011) (TV film)

Vysoce nadprůměrný dokument o 2 špičkových lékařích. Pana prof. Beneše znám, je to rozhodně člověk na svém místě. Oba tito lékaři jsou skvělými odborníky, kteří toho hodně dokázali a přesto dokážou stát nohama na zemi.

Vicky Cristina Barcelona (2008)

Slušný film s Javierem Bardemem v dobré formě. Obě hlavní představitelky tu vypadaly velice pěkně. Jo být tak umělec a vypadat jako Bardem, to by byl život :-)

Vítězové a poražení (1999)

Určitě jeden z lepších filmů ze sportovního prostředí. Pokud to takhle skutečně funguje v zákulisí amerického fotbalu, tak musím říct, že je to docela síla :-) Al Pacino tu byl nadprůměrný jako vždy a slušně to zahrála i Cameron Diaz. Kdybych byl trenérem, tak bych takhle sveřepou majitelku klubu jen sotva měl rád. Vítězové a poražení jsou divokým kolotočem fotbalu, žen, peněz, večírků i pestrých emocí. Oliver Stone zkrátka nezklamal ani na poli "sportovních" filmů.