Klub rváčů (1999)

U mě 5 hvězdiček jako vyšitých! Výborný film s nečekaným, překvapivým koncem. Do čeho všeho se může člověk dostat kvůli nespavosti, ješte že spávám dobře. :-)

Včelka Mája (1975) (seriál)

Výborný seriál, Kája pěkně nazpíval znělku a Mája, ta má život.. Máme jí co závidět - výšku, z které vidí svět! :-)

Krkonošské pohádky (1974) (seriál)

Imho jednoznačně nejlepší Večerníček. Mou nejoblíbenější postavou je určitě Trautenberk, ta jeho zvolání, ať už "Kubo, Anče, hajnej..." nebo "himllaudóndonrvetrkrucajselement" prostě nemají chybu.

Milionář z chatrče (2008)

Tohle je hodně dobrý film. Ale s 10 Oscarovými nominacemi a 8 (!) získanými Oscary by se dalo polemizovat. Když má film 10 nominací, tak je nepochybně (přinejmenším) velmi dobrý. Dá se očekávat (i by se to slušelo), že některé nominace budou proměněny ve vytouženou sošku. Ale 8 Oscarů mi přijde fakt moc. Když bych to porovnal s některými ze svých hodně oblíbených filmů, tak Forrest Gump má 6 Oscarů, Přelet nad kukaččím hnízdem má 5 Oscarů, Million Dollar Baby má 4 Oscary. Já neupírám Milionáři z chatrče kvalitu, kvalita tu nepochybně je, ale 8 Oscarů je prostě moc.

Jamamba (1985) (TV film)

Z tohoto filmu jsem měl jako malé dítě strach, resp. ne z filmu, ale z Jamamby. Jamamba pro mě byla ta nejhrůzostrašnější pohádková bytost. Dneska-kdybych to viděl znovu- už bych se asi nebál. :-D

Americký gangster (2007)

Ridleymu Scottovi se zase jednou něco povedlo (pokolikáté už!). Výborný gangsterský film srovnatelný s takovými kousky jako Neúplatní nebo Casino a možná i s Kmotrem. Velmi přesvědčivě na mě působil jak Denzel Washington tak i Russell Crowe. Když se tak zamyslím, tenhle film mi vlastně docela připomíná Nelítostný souboj- sílou příběhu, hereckými výkony, délkou.. A Nelítostný souboj mám v top 10 takže co dodat? :-)

Brubaker (1980)

Opět jeden z velmi silných filmů z vězeňského prostředí. Řekl bych, že Brubaker snese srovnání se Zelenou mílí a dost možná i s Vykoupením z věznice Shawshank. Je zde k vidění výborné vylíčení postav. Ve filmu lze také pozorovat celé spektrum charakterů. Když řekl Redford Freemanovi, že je nový ředitel, tak jsem si myslel, že jde o vtip. A scénu, kde Brubaker odjíždí s věznice, a zatímco nový ředitel pronáší projev, který nikoho nezajímá, tak bývalému řediteli vězni tleskají, si budu pamatovat dlouho.

Prci, prci, prcičky 3: Svatba (2003)

Když nebudu počítat další díly (kde už hrají jiní herci) tak tohle je konec jedné známé trilogie a byť *** nejsou úplně čisté, tak je jako hodnocení přidělím. První díl byl samozřejmě nejlepší, trojku vidím tak na 55%.

Strážce (2006)

Podle mě klasická "tříhvězdičkovka." Je teda fakt, že Michael už je starší pán a Kim už taky není ta kočka, jako byla před 20 lety, ale vše je vynahrazeno dostatkem akce. Když byl tento film nový, tak jsem na něj četl recenzi a pamatuju si, že jedna z věcí, kterou recenzent Strážci vytýkal bylo i to, že Michael už na roli fyzicky nestačí. Je fakt, že třeba v momentech, kdy ve filmu běží, tak ten pohyb je poměrně těžkopádný. I přes tyto výtky to však pro mě byl solidní program na večer, 60%.